Роздуми над Словом Життя Mт. 8,2-3

Дата публікації:   2016-09-24
Автор:   ВВП

 

Слово життя Mт. 8,2-3

 

«І приступив до Нього прокажений, вклонивсь Йому і мовить:
“Господи, коли хочеш, можеш мене очистити.”
Ісус простягнув руку й доторкнувся до нього, кажучи: “Хочу, очисться!”
І він негайно же очистився від прокази»

 

Ця подія відбулася, коли Ісус закінчив свою Нагірну проповідь, подаючи нам прості життєві правила, які ведуть до вічного життя. Щоб привести нас до суті, Ісус доповнює тут те, чого чітко не виразив Мойсей, передаючи нам Божий закон. В заповіді «Не вбий» Ісус вказує на корінь – що ми навіть не маємо мати ненависті в серці. В заповіді: «Не чужолож» Ісус перестерігає, що вже через погляд проявляється пожадливість чужолозтва. В питанні прощення Він наголошує: «Бог не простить вам, якщо ви не простите своєму ближньому», і т.д. На кінець Нагірної проповіді подається надзвичайно важлива засада, яку Ісус пояснює через притчу про двох будівничих. Один з них збудував дім швидко, але без фундаменту. Інший побудував фундамент на скелі. Коли настала буря, виявилося, що тільки дім, побудований на скелі Христового вчення, вистоїть. Але щоб будувати на скелі, не досить лише теологічної освіти, навіть якщо б вона була найправовірнішою. Академічний християнин не обстоїть – християнин повинен бути практикуючий, який не тільки слухає, але й реалізує Боже слово (але Боже слово, а не сучасні єресі).

 

Коли Ісус сходив з гори, за Ним ішов великий натовп. Тоді до Нього підійшов і чоловік, уражений проказою. Цю хворобу можна порівняти з хворобою СНІДу, яка власне є повільною смертю, навіть для молодої людини. У прокаженого поступово відгнивали частини тіла, аж поки цей процес не закінчувався смертю. Прокажений був відділений від спільноти здорових і мусів перебувати у відлюдному місці, щоб не заразити інших. Такий нещасний наблизився до Ісуса, впав перед Ним на землю і з великою вірою, а водночас довір’ям, вигукнув: «Господи, якщо хочеш, можеш мене очистити!». До цього життєвого шансу зустрічі з Ісусом він вклав усе! А яка твоя зустріч з Ісусом на молитві? Чи йдеться про звичний формалізм, або чи ти з вірою і покорою змагаєшся за живий контакт з Ним? Кожен з нас несе в собі інфекцію первородного гріха, яка прогресує через явні і приховані гріхи, такі як нечистота, пожадливість, гордість, заздрість чи захланність маєтку і кар'єри... Якщо людина духовно сліпа, то не усвідомлює цієї хвороби заразного гріха в собі. Ображається, коли хтось їй на неї вкаже і цим докаже, що її має. Проказа – це хвороба тіла, а гріх – це проказа душі.

 

Два тижні ти сім разів на день будеш повторювати це Боже слово: «Господи, коли хочеш, можеш мене очистити!». При цьому усвідом, що в тобі є хвороба, яка намагається вкинути твого духа, твою душу і всю твою істоту до вічної погибелі – відділення від Бога в пеклі. Якщо проситимеш, Бог може зцілити тебе одразу, як прокаженого, наприклад, від злої звички куріння, наркоманії, алкоголізму, але хвороби первородного гріха тебе повністю не позбавить. Однак дасть тобі силу, щоб ти зумів «стару людину» – свою порушену природу – виявляти і щодня терпеливо її зносити, як свій хрест. Ти вже не будеш адорувати гріх в собі, не будеш його рабом, ані не будеш його оправдувати! Тоді в годину смерті, оскільки ти пережив це покаяльне чистилище вже тут на землі, ти зможеш увійти до повної єдності з Христом, воскреслим і прославленим. Тоді Ісус простягне руку, щоб ввести тебе до Божої слави.


Завантажити: Роздуми над Словом Життя Mт. 8,2-3