Американська газета віднесла слово «християнський» до образливої лексики

Дата публікації:   2016-10-05
Автор:   Зі світу

 

Американська газета віднесла слово «християнський» до образливої лексики

 

Газета «News Sentinel» в американському місті Ноксвілл (штат Теннессі) відмовилася надрукувати оголошення християнського магазину, вважаючи слово «християнський» образливим.
Власники християнського магазину «Cedar Springs Christian Store» захотіли провести розпродаж своїх товарів. Повідомити покупців вирішили через оголошення в місцевій газеті, тираж якої в будні становить близько 120 тисяч примірників, а у вихідні досягає 150 тисяч.

gazeta26 липня Лоїс Макгініс дала оголошення в газету і оплатила його. Оголошення мало бути опубліковане 28 липня. Але, відкривши газету 28 липня, місіс Макгініс ніде не знайшла свого оголошення. Вона подзвонила в газету, де їй пояснили, що оголошення не пустили в друк, тому що воно містить образливе слово. Місіс Макгініс попросила уточнити, яке саме слово є образливим. На це співробітниця газети відповіла, що це слово «християнський» у назві магазину. Ні про яке повернення оплати і вибачення не було і мови.

«Ми навіть не могли подумати, що вони вважатимуть слово „християнський” образливим, – розповіла пані Макгініс. –  Це був ляпас нам як християнам». Тоді вона вирішила розповісти про те, що сталося на сторінці магазину в Facebook в замітці під назвою «Чи вважаєте ви слово „християнський” образливим?». Ця замітка викликала обурення християн східного Теннессі, за яким послідували численні телефонні дзвінки. В результаті редакція газети «Knoxville News Sentinel» вибачилась. «Ми приносимо свої вибачення за всі непорозуміння з приводу ставлення Sentinel до християнства» – заявили в редакції. Згодом вони опублікували оголошення християнського магазину і продовжили термін його публікації без жодної додаткової оплати.


Джерело: https://cnl.news/361983