Слово Патріарха Іллі на свято Покрову Пресвятої Богородиці

Дата публікації:   2016-10-14
Автор:   ВВП

 

Слово Патріарха Іллі на свято Покрову Пресвятої Богородиці

 

На свято Покрову Пресвятої Богородиці читаємо Євангеліє про те, як Ісус прийшов до Марти і Марії. Марта скаржилася Ісусові, що Марія залишила її саму служити і, сівши біля ніг Ісуса, слухала Його. Ісус відповів їй: «Марто, Марто, ти побиваєшся і клопочешся про багато, тільки одного ж потрібно. Марія  вибрала кращу частку, що не відніметься від неї» (Лк. 10,41-42). А далі читаємо: «Коли ж Він говорив це, жінка якась, піднісши голос з-між народу,  мовила до Нього: „Блаженне лоно, що Тебе носило, і груди, що Тебе кормили!” А Він відповів: „Блаженні ті, що слухають слово Боже і зберігають його”» (Лк. 11,27-28). Можемо відкрити своє серце на слова: «Тільки одного потрібно». А потім: «Блаженні ті, що слухають слово Боже і зберігають його».

 

«Тільки одного потрібно». Те єдине і необхідне – це мати живого Ісуса, мати спасіння і вічне життя в Ньому, мати живе з’єднання з Ним, бо Він є Дорога, Правда і Життя. Він є істинний Бог, єдиний Спаситель. У Ньому є життя вічне. Хто має Сина Божого, той має вічне життя; хто не має Сина Божого, не має вічного життя. Лише одного потрібно – МАТИ ІСУСА! Все інше – це марнота і обман.  Пресвята Богородиця є для нас прикладом. Все її життя було зосереджене на Ісусі – вона мала до Нього дуже близьке відношення, мала з Ним повну духовну єдність.

 

В цьому уривку з Євангелії Ісус говорить про Марту і Марію. Марія мала таке ж ім’я, як і Пресвята Богородиця, і вона шукала того одного, що потрібно – відношення до Ісуса. Але набагато міцніше, стабільніше і триваліше відношення та єдність з Ісусом мала Пресвята Богородиця. Вона вірою через Святого Духа зачала Божого Сина. Дев'ять місяців вона носила Ісуса під серцем. Тридцять років жила з Ним під одним дахом. Потім Ісус три роки відкрито навчав, але вона всім своїм єством перебувала з Ним, а в історичний момент нашого спасіння, яке Ісус звершив Своєю смертю на хресті, Марія стояла під Його хрестом. Там помираючий Ісус дав нам її за Матір. Кожен, хто прийняв Пресвяту Богородицю, як ап. Іван під хрестом – до свого єства – той може правдиво називати її: «Мамо!». Це дуже важливо. Це наказ, заповіт вмираючого Спасителя: «Ось Мати твоя!»

 

«Блаженні ті, що слухають слово Боже і зберігають його». Зберігати Боже слово і Божі заповіді означає реалізувати їх. Через зберігання Божих заповідей приходить сила і міць Святого Духа. Якщо їх не зберігаємо, то зерно Божого слова падає на дорогу, де його видзьобують птахи, або між терня чи на камінь, кам'янистий грунт. Тому треба, щоб воно впало на добру землю. Марія є тією доброю землею, де зерно приносить стократний плід. Пресвята Богородиця реалізувала Боже слово, коли сказала: «Ось я раба Господня. Хай мені буде по слову Твоєму». І ми, якщо хочемо реалізувати Боже слово, повинні  мати таке відношення до Бога і таку віру, яку мала Пресвята Богородиця, пов’язану з цим словом: «Ось я раба Господня. Хай мені буде по слову Твоєму».

 

Бог шукає жінок, які будуть такими, як Пресвята Богородиця. Зараз ми живемо в епоху фальшивого фемінізму, з допомогою якого диявол зловживає жінок, щоб викопали гріб собі, своїм сім'ям і своєму народу. Це програма Єви. Однак кожна християнська жінка повинна бути як Пресвята Богородиця, яка наступає на голову диявола. Кожна християнська жінка має бути дочкою Пресвятої Богородиці. Народне прислів'я каже: «Яка матуся, така Катруся».

 

Отож кожна жінка дійсно повинна була б мати живий зв'язок з Богом, як наша Мати Пресвята Богородиця. Через першу жінку – Єву – прийшов первородний гріх і прокляття на все людство, а через іншу жінку, Пресвяту Богородицю, прийшла Божа ласка і спасіння для всього людства. Треба, щоб жінки дійсно були дочками Божої Матері, щоб були відважними і зуміли стояти під Ісусовим хрестом, щоб не відреклися Ісуса, не зрадили Його.  Що потребує народ, Україна, Європа, світ? Потребує святих жінок. Не Єв, але Марій, які по-справжньому будуть боротися за Божі закони і Боже Царство – спершу у своєму серці, а потім і там, де Бог їх поставив: у своїй сім'ї, місті, народі. Це необхідно.

 

Нехай Пресвята Богородиця випросить для нас усіх ласку іти її дорогою послуху, на якій будемо вчитися реалізувати Боже слово. Віддаймо їй себе, всю нашу Церкву та народ, щоб вона оберігала нас своїм покровом і щоб ми перебували під її охороною, бо йдеться про боротьбу за всю Україну, а ця боротьба відбувається і в серці кожного з нас.

 

Пресвята Богородице, прикрий нас і весь наш народ своїм покровом!

 

Завантажити: Слово Патріарха Іллі на свято Покрову Пресвятої Богородиці (2016)