Роздуми над Словом Життя І Кор. 6,19-20

Дата публікації:   2016-12-31
Автор:   ВВП

 

Роздуми над Словом Життя І Кор. 6,19-20

 

«Хіба ж не знаєте, що ваше тіло – храм Святого Духа, який живе у вас?

Його ви маєте від Бога, і ви не свої, бо ви куплені високою ціною!

Тож прославляйте Бога у вашому тілі!»

 

Цьому віршу передує 18-ий вірш, де написано: «Утікайте від розпусти! Усякий гріх, що його чинить людина, є поза її тілом; а хто чинить розпусту, грішить супроти власного тіла». Боротьба з розпустою – з моральною нечистотою, – вимагає героїзму, особливо у молодої людини. Можемо її назвати прямо безкровним мучеництвом. Святі радили декілька принципів. Наприклад in fuga salus – у втечі порятунок. Другим гасло було: principiis obsta – чини опір спочатку. Ісус на цю тему каже: «Якщо тебе спокушає твоя рука, відітни її, спокушає нога – відітни її, якщо спокушає тебе око – виколи його і відкинь від себе. Краще увійти в царство Боже з одним оком і однією рукою, ніж з обома бути вкиненим до пекельного вогню».

 

В сьогоднішній пересексуалізованій добі, коли дух світу настільки отруїв довкілля, що навіть чистий розум та уява маленьких дітей систематично забруднюються і їх прямо змушують ставати рабами нечистоти. Говорити про чистоту – про цю ангельську чесноту – виглядає утопією. Звичайно, коли односторонньо подати вимоги Євангелія і не дати адекватні засоби для боротьби, то це може привести до психічного зриву. Виховання молодого покоління до чистоти в даний час є найбільшою проблемою людства. Тому і молоді люди в підлітковому віці, навіть якщо й вийшли з добрих християнських сімей, масово переживають кризу і багато з них втрачають віру в Бога, яку мали в дитинстві. Причиною не є розум, але те, що людина не хоче називати гріх гріхом, не хоче проти нього боротися, а тому у своїй гордості відкине Божий закон і почне висміювати Бога. А при цьому вдає, що є на науковому рівні. Так було в часи т.зв. наукового атеїзму, як це багато з вас ще пережили. Сьогодні проти Бога не борються цим способом, але іншим. Людині нав’язують інших богів – різні енергії, віщування, магію, поганські практики, які дозволяють відкриватися в медитаціях нечистим демонам, вдавати т.зв. духовний рівень і говорити про духовні досвіди.

 

У цій боротьбі за чистоту, крім класичних засобів, які служили в минулому – пошана до Діви Марії, приступання до Святих Тайн, регулярна молитва і правдива спільнота (не бути самому), – сьогодні ще необхідно додати свідоме ухиляння від нечистоти, яка є в інтернеті.

 

Боже слово говорить про три правди: 1) наше тіло є храмом Святого Духа, 2) Дух Божий живе в нас, 3) ми не належимо собі. До цього додає, що за нас був заплачений викуп. Ним є Христова смерть на хресті! Тому своїм тілом ми повинні прославляти Бога. На іншому місці у Святому Письмі сказано: «Тіло не для розпусти, але для Господа» (1Кор. 6, 13). Життя коротке, навіть не знаємо ні дня, ні години, тому ми повинні завжди бути готовими до відходу з цього світу, до Божого суду і вічності. Коли прийдуть різні хвороби, сліпота, параліч, гангрена, пов'язана з відрізанням ніг, цукровий діабет, алергія, рак, інфаркт, інсульт і т.д., усвідоммо, що ми є живим храмом Божим, що в нас перебуває Дух Божий і що ми були відкуплені найвищою ціною. Не золотом, не сріблом, але кров’ю нашого Господа Ісуса Христа. Тому і свої життєві терпіння та хрести ми повинні з’єднувати з Христовим терпінням і хрестом, з Його смертю, і ставати жертвами примирення не лише за своє спасіння, але й за спасіння наших ближніх.

 

Завантажити: Слово Життя І Кор. 6,19-20