Різдвяне пастирське послання – 2017

Дата публікації:   2017-01-04
Автор:   ВВП

 

Різдвяне пастирське послання – 2017

 

Христос Рождається!

Щороку на Різдво ми згадуємо радісну подію Христового народження, яке пов’язане з Вифлеємом, з Пресвятою Богородицею, зі святим Йосипом і з вифлеємськими пастухами. Свідками цієї радісної події були і тваринки – не лише ослик, який віз Пресвяту Богородицю з Назарета до Вифлеєма, але й овечки, яких з радістю принесли з собою пастухи, коли їм з’явився Ангел Господній і звістив радісну новину, яка є радістю і для нас: «Сьогодні вам народився Спаситель, Христос Господь!».

 

На Різдво ми не тільки згадуємо цю славну подію, але маємо і духовно пережити правду, яку виражає різдвяне привітання «Христос Рождається!». Тобто не тільки дві тисячі років тому Христос народився у Вифлеємі, але Він народжується і сьогодні в душах тих, які з вірою Його приймають. Це також підтверджує вислів багатьох вчителів Церкви, які наголошували: «І хоча б Христос тисячу разів прийшов у світ, для тебе це буде даремно, якщо Він не народиться в твоїй душі». Христос і сьогодні стоїть біля твоїх дверей та стукає, і сьогодні діє Його слово: «Ось стою біля твоїх дверей та стукаю. Хто відкриє Мені, до того увійду і буду з ним, а він зі Мною», а також діє слово Євангелія: «Тим, які прийняли Його, дало владу стати Божими дітьми». Сам Бог, який створив цілий Всесвіт, все видиме і невидиме, з любові до нас – з любові до тебе – стає беззахисною дитиною. Він приходить на цей світ, щоб нас спасти, щоб визволити нас від наших гріхів і відкрити нам браму до вічної радості у небі. «Сьогодні вам народився Спаситель!».

 

Не досить тільки своїми устами відповісти: «Славімо Його!», але ми повинні старатися прославляти Його і своїм розумом, своєю волею і своїм серцем. «Так Бог полюбив світ… – і до нас відноситься це: Так Бог полюбив тебе, – що дав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав вічне життя». Тому і цьогорічного Різдва необхідно, щоб ми знову відновили свою віру та прийняли Ісуса і в Пресвятій Євхаристії. Треба хоча б на хвилину усвідомити це глибоке таїнство, що Христос через віру перебуває у наших серцях. А якщо б через важкий гріх ми втратили Христа, то відразу ж через жаль і правдиве покаяння знову приймімо Його і вірно ідімо з Ним дорогою цього земного життя.

 

Можливо, деякі з вас бачили шокуючі документальні кадри, на яких молодим чоловікам-християнам в Єгипті, Лівії чи Ефіопії за їхню віру в Ісуса відрізали голови. Це героїчне мучеництво їхні вбивці навіть зняли на відео. Також в кінці минулого року, тобто кілька днів тому, перед Різдвом за новим календарем, відбувся теракт перед християнським храмом в Каїрі. З Літургії вже не повернулося 75 християн. 25 з них на місці загинули, а 50 були важко поранені. Кадр з Сирії, де у великій залізній клітці чекає на смерть багато дітей, одягнених в червоний одяг, є болючим свідченням про сучасне садистське катування малих християнських героїв віри. Християнські діти були по-звірськи змасакровані в машинах для замішування тіста. На фото видно, як з очей цих дітей (деякі з них мали 4 роки, деякі 8, деякі 10) випромінюється великий мир, наче б сам Ісус дивився з їхніх очей. Так, ці діти могли відректися Христа, але вони за прикладом своїх батьків залишилися вірними і відійшли у вічність, до Божої слави, де немає зла, страждання і болю, але де є вічне щастя зі святими, ангелами і з самим Ісусом. Він прийшов на світ, але злоба гріха, брехні і ненависті також прибила Його до голгофського хреста, де з любові Він помер за нас. Святий ап. Павло каже: «Разом з Христом я розп’ятий, не живу вже я, живе в мені Христос».

 

Наші владики Самуїл, Методій і Тимотей, які зараз знаходяться в Чехії, мають у користуванні колишній селянський двір, який був перетворений в монастир. Велика стайня – хлів, де раніше були коні і корови – була перебудована у велику каплицю, яка отримала назву «Вифлеємська каплиця». Тут, за західним календарем, вперше святкували Різдво – народження Христа. Каплиця мала вигляд вифлеємської стаєнки. На землі було багато сіна, а недалеко від ясел, в яких на сіні лежав маленький Ісусик, за малою загородкою стояв ослик і дві овечки. На великому образі на стіні каплиці зображене Христове Різдво. Богородиця тримає на колінах Дитятко Ісус, перед нею стоїть овечка, яка простягає до Нього голівку, а Він кладе їй ручку на голову. За овечкою зображений ангел, а ззаду стоїть святий Йосип. За всім спостерігає ослик, який є учасником цієї історичної події – народження Сина Божого.

 

На відео із Всеношної Літургії з Вифлеємської каплиці знято частину молитов і співу (http://uogcc.org.ua/ua/video/index.php/article/.18073/). На початку звучить різдвяна пісня, яку записав відомий чеський співак більше ніж 40 років тому. Це пісня «Над Вифлеємом звучить “Глорія!ˮ Що означає цей спів? В яскині убога Марія тримає на колінах Дитя. Архангели радуються і славно усім нам звіщають, що згідно давніх пророцтв в стаєнці малий Спаситель спить. Перед цим славним “Глорія!ˮ відлягає всяка печаль. Де світить зірка Марія, там панує Христос Цар. Хай християни радуються і всьому світу звіщають, що згідно давніх пророцтв настає Боже Царство». Нехай цей спів різдвяної колядки і ці різдвяні свята будуть дійсно пророчим словом посеред зла, звісток про різні теракти, про які сьогодні так часто чуємо, і серед прихованого й підступного самогубства людства, яке готує диявол та його слуги. На сцені світових подій відбувається масова ісламізація Європи, яка фактично є самогубством християнства і європейської цивілізації. Тільки Бог може обернути це на кінець в славну перемогу.

 

100 років тому прозвучав пророчий голос через саму Богородицю. Тоді він стосувався не тільки Європи, але й тодішньої Росії, де ще вирувала Перша світова війна, а таким чином і України, яка була її частиною. Серед війн, великого страждання і зла прийшло слово: «Якщо Росія навернеться, не буде світової катастрофи!». Також прозвучало слово Богородиці: «А моє Непорочне Серце на кінець переможе!». Нехай переможе і в тобі над злом, яке всіх нас тримає в духовній сліпоті і в певній байдужості. Багато з вас прийняли Пресвяту Богородицю за свою Матір і усвідомили собі, що це прийняття пов'язане з пророцтвом, записаним у пророка Єзекиїла, де сам Господь говорить: «Дам вам серце нове і вкладу у вас нового Духа», а на іншому місці сказано: «І будете Моїм народом, а Я буду вашим Богом».

 

Сота річниця пророцтва з Фатіми особисто торкається особливо вас, українців. Бог шукає жертв примирення за свій народ. Він обирає передусім щирі та чисті душі як ті діти в Сирії, але Він прийняв і жертву тих російських співаків військового хору, які своїми піснями надихали до добра і справедливості, незалежно від того, чи були вони християнами, чи людьми, шукаючими правду. Бог обирає свої жертви за народ. Скільки українців і під час Другої світової війни віддали своє життя не тільки в Україні, але і в інших країнах! З болем і тривогою дивимося на численні жертви, які за останні два роки загинули на сході України. Звичайно, залишився біль батьків, жінок і дітей тих, які там загинули. На жаль, ці втрати вбитими були з обох сторін. Чи цього року Бог має особливий план не тільки з Україною і Росією, але й з Америкою?

 

Цього року також мусимо згадати і сумну річницю створення організації, якій виповниться 300 років. Головне завдання цієї організації – приховано ліквідувати християнство аж до його самознищення. Декілька пап за час її існування видали чітке засудження на адресу цієї сьогодні найбільш впливової організації, яка ставить себе на місце Бога і хоче визначати історію людства.

 

Новий президент Америки виступив з протилежною програмою. Цим він повністю відрізняється від американських президентів за період 50 років – після вбивства єдиного президента-католика Кеннеді. Новообраний президент визначив програму обнови моральних цінностей і виступив прямо проти цієї найбільшої сили, яка таємно керує світовими подіями. Ми не є ніякими політологами, ми рахуємося з Божою допомогою і знаємо, що Бог допускає зло, але на кінець зуміє обернути його на добро. Він всемогутній. І навіть коли прийшов у вигляді беззахисної дитини і народився у бідній вифлеємській стаєнці, в Його руках є доля людства. Але усвідоммо собі одну річ – велику відповідальність! Ісус сказав: «Що б ви не попросили в Отця у Моє Ім’я, Він дасть вам». Отож ти своїми молитвами і своєю вірою можеш співвирішувати майбутнє України, Росії і всього світу. Ісус є з тобою, Ісус є в тобі, але треба, щоб в глибокій молитві ти з’єднував свою волю з Божою волею і з вірою просив про прихід Божого Царства. Так, як це співається у різдвяній чеській колядці: «Згідно давніх пророцтв настає Боже Царство!». Чи воно настане цього Різдва? Чи цей 2017 рік буде історичним для України і світу? Це залежить і від тебе. Це залежить від твоєї віри, від твоєї молитви, від твоєї єдності з Ісусом. Бог рухає світом, як каже прислів’я, а молитва рухає Божим серцем. Отож той, хто з вірою молиться, впливає на історію людства більше, ніж будь-які людські організації.

 

Ви, дорогі віруючі, є для України закваскою – закваскою приходу Божого Царства. Не тільки старші жінки, але й молоді, і не тільки жінки, але й чоловіки, а також і діти, – всі ви з вірою, особливо у Святій Годині, звертаєтеся до Бога і молитеся пророчу молитву за воскресіння сухих кісток, тобто України, Росії і всього християнства. Ви також молитеся «Молитву єдності і сили», де з вірою піднімаєте духовні гори над Україною, щоб, як Іван Хреститель, підготувати дорогу для приходу Божого Царства. Коли ви молитеся, то маєте більшу силу, ніж депутати Верховної Ради разом з міністрами і президентом. Вони всі по-людськи безсильні, але моліться і за них, щоб Бог використав їх для приходу Божого Царства.

 

На закінчення відео з Чехії зі Всеношної Літургії, де були присутні і прочани з України, зазвучала коляда «Тиха ніч». Чеський співак задушевним і дзвінким голосом співає: «Тиха ніч, пресвята ніч, раптом в ній радісний оклик звучить: Вставай мій люде, тьму з очей стряси, у місті Вифлеємі Бог народився. З любові людиною став, з любові людиною став!». Нехай же Бог стрясе пітьму з очей слов’янських народів, щоб прийняли Його за свого Спасителя і свого Бога. Нехай Він народиться в їхніх серцях і через твою віру і твою молитву!

 

Нехай слова пісні «згідно давніх пророцтв в стаєнці малий Спаситель спить» стосуються і нашого серця, яке, хоча й часто є швидше стайнею, ніж храмом, в ці різдвяні дні стане живим Кивотом, куди прийде Христос і запанує в нашому серці та в нашому житті, а з Ним хай прийде і Боже Царство і до всього українського народу!

Христос Рождається!

 

+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату


Завантажити:  Різдвяне пастирське послання – 2017