Шукай правду! 26 частина: Святкування неділі – воскресіння народу

Дата публікації:   2017-01-13
Автор:   ВВП

 

Шукай правду!

26 частина: Святкування неділі – воскресіння народу

 

Бог установив, що сьомий день має бути присвячений Йому. Син Божий відкупив нас Своєю смертю на хресті і в ніч з суботи на неділю славно воскрес. Неділя є днем воскресіння. Через сім тижнів після воскресіння Христа, знову ж у неділю, на апостолів і на три тисячі людей, які повірили, зійшов Святий Дух. У цей день – в неділю – народилася Новозавітня Церква. Цей день має повністю належати Богу. З нього ми повинні черпати духовну силу і благословення на наступний тиждень. Духовна програма для святкування дня Воскресіння і Зіслання Святого Духа полягає в особистому переживанні цих двох таїнств.

 

Якщо християни почнуть святкувати день воскресіння, настане духовне воскресіння народу.

 

Через перших християн Бог робив в Єрусалимі великі чуда та знамення. Джерелом духовної сили було святкування дня воскресіння, пов'язане з 4-ма принципами: 1) апостольське вчення; 2) братня спільнота (койнонія); 3) молитви; 4) Літургія (ламання хліба) (Ді. 2,42).

 

До п.1) Апостольське вчення – це передусім Христове Євангеліє, розвинуте в наступних частинах Нового Завіту. Старий Завіт фактично зібраний і завершений в Євангелії Христа. Отож, коротко кажучи, апостольське вчення – це Біблія: пояснювана так, як її пояснювали і подавали самі апостоли. Не так, як її подають сучасні апостатичні теологи Заходу. Між ними і апостолами є діаметральна різниця, як у вченні, так і в дусі.

 

До п. 2) Братня спільнота. Ті, які навернулися і прийняли спасіння в Христі, також прийняли (а це важливо) в повноті Святого Духа. Вони стали живою спільнотою, Містичним Тілом Христовим – Церквою. Всі християни в Єрусалимі пережили П'ятидесятницю, тобто не йшлося про якісь академічні об’єднання з теоретичним навчанням. Євангеліє і Святе Письмо пояснювали в силі Святого Духа, а тому також мали світло і силу жити Євангелієм, тобто наслідувати Христа. Тому Бог чинив в цій спільноті великі чуда і знамення (див. Ді. 5,14-16; Ді. 9,36 наст.; Ді. 20,7 наст.; Ді. 19,10-12; Ді. 10,40 наст.). Вони мали одне серце і одну душу (Ді. 4,32-35). Вони були однією духовною родиною. У братній спільноті через духовні дари, особливо через дар пророцтва, вони входили в глибини Божого слова, яким згодом жили.

 

До п. 3) Молитви. Вони молилися разом і особисто. Молилися 9 днів за прихід Святого Духа (Ді. 2,1). Молитва у світлі Духа Святого отримала новий духовний вимір і була основою їхнього духовного життя. Ісус сказав: «Справжні поклонники Отцеві кланятимуться у Дусі й правді» (Ів. 4,23). На молитві вони переживали Божу присутність, тут шукали Божу волю для конкретних рішень, після молитов посилали місіонерів на певні території (Ді. 13,1-3), на молитвах Господь говорив до них (Ді. 27,22-24). Молилися перед обранням нового апостола (Ді. 1,24); через Петра та Івана, коли вони йшли на молитву до храму, Господь оздоровив кривого (Ді. 3,1 наст.); молилися за утвердження Церкви (Ді. 4,24-31); молились перед обранням перших семи дияконів (Ді. 6,1-4); перший мученик Стефан молився перед каменуванням (Ді. 7,55-60); вся Церква безперервно молилася і Петро був чудесним способом визволений з в'язниці (Ді. 12,5) і т.д.

 

До п. 4) Літургія. Ісус установив Літургію за день до Своєї смерті, на другий день Він помер на хресті, а на третій день воскрес. Літургія – це уприсутнення Христової смерті і Його воскресіння через таїнство епіклези, тобто дії Святого Духа.

 

Ватикан через панєресі (неомодернізм і міжрелігійний діалог) відпав від Христа, Євангелія і апостольської Традиції та вигнав Святого Духа. Католицькі та православні священики, які перебувають у єдності з цими єресями, відправляють Святу Літургію вже недійсно, а також недійсно сповідають. Ходити на Літургії апостатичних священиків означає брати участь в апостазії.

 

Як практично святкувати неділю?

Ніч з суботи на неділю – це ніч, коли Христос воскрес із мертвих. Вже у Святій годині з 20:00 до 21:00 сім'я просить за духовне воскресіння свого народу у пророчій молитві згідно Єз. 37 (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=22605)

 

Невдовзі після дев'ятої години – 21:15(30)-22:15(30) – сім’я переживе одну годину молитви, що стосується правди Христового воскресіння. Йдеться про розважання, внутрішнє переживання цього таїнства, пов'язане зі співом (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=7235).

 

В неділю вранці (також вдома, в сім'ї) переживаємо правди воскресіння від 5:00 до 7:00 (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=7247, http://vkpatriarhat.org.ua/?p=7250).

 

В часі обіду було б добре ще помолитися годину до Святого Духа – правду прийняття Святого Духа: хрещення Святим Духом, хрещення вогнем, прийняття дару пророцтва (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=7254).

 

Хто має можливість бути на правовірній Святій Літургії, нехай візьме в ній участь, а хто не має такої можливості, нехай переживе найважливішу частину Св. Літургії – анамнезу та епіклезу – згідно відео (див. відео https://youtu.be/r8Cs4z_LtaE).

 

Після обіду разом з іншими християнами маємо братню спільноту. Разом найперше годину молимося – напр. з 15:30 до 16:30. Починаємо з розважання «Емаус» і «Поява в Галилеї п’ятистам братам» (35 хв.) (http://vkpatriarhat.org.ua/?p=7256, http://vkpatriarhat.org.ua/?p=25358). Одразу продовжуємо «Молитвою єдності і сили» (підіймання духовних гір згідно Мр. 11,23). В духовній боротьбі необхідно актуалізувати обіцянку духовної сили, яку має кожен християнин, коли з’єднується з ім'ям Ісус (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=27103).

 

Після молитви – братня спільнота.

 

Свята година в неділю (20:00-21:00): помолимося два розважання, що належать до святкування неділі – «Поява апостолам» і «Поява Томі» (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=7256), тоді вільно продовжуються молитви, подяки, прохання, спів.

21:00 – прийняття благословення: благословення своїм сім’ям дає і кожен батько сім’ї, духовно з’єднаний зі священиками та єпископами.

 

Цим закінчується святковий день – день Воскресіння

 

Додаток:

Крім програми святкування неділі для християнина корисно зберігати певний духовний молитовний порядок:

 

Свята година: молиться сама людина або сім'я разом, щодня від 20:00 до 21:00. Декілька разів на тиждень молиться Пророча молитва згідно Єз. 37 (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=22605), а в інші дні – роздуми про сім слів Ісуса з хреста (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?category_name=svjatkyvannja-nedili) або вільні молитви (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=25200).

 

Зупинки протягом дня: Церковна традиція завжди була такою, що християни коротко молилися і протягом дня. На короткі молитви зупиняємося 7 разів, а саме: одразу ж коли прокинемося, потім 4 рази протягом дня (о 9:00, 12:00, 15:00, 18:00), а потім о 21:00 і перед сном, таким чином 7 разів на день (див. Пс.118,164) (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=12342).

 

Молитовна сторожа – безперервна молитва: кожен християнин мав би брати участь у молитовній сторожі. Є 4 молитовні групи (сторожі), кожна з них має служіння протягом одного тижня, а потім три тижні перерва. Кожен член молитовної сторожі вибере для молитви таку годину, яка йому найбільше підходить. Щоб заповнити години, які не можуть охопити ті, які ходять на роботу чи на навчання, треба підключити в першу чергу пенсіонерів і пенсіонерок (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=25204).


+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату


+ Методій, ЧСВВр     + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі10.03.2016


Завантажити: Шукай правду! 26 частина: Святкування неділі – воскресіння народу (10.03.2016)