Роздуми над Словом Життя Гал. 1,7-8

Дата публікації:   2017-04-08
Автор:   ВВП

 

Роздуми над Словом Життя Гал. 1,7-8

 

«Не те, щоб Євангелія була справді інша, але деякі баламутять вас, бажаючи перемінити Євангелію Христову. Та коли б чи ми самі, чи ангел з неба проповідували вам іншу, більше за те, ніж ми вам проповідували, нехай буде анатема!»

 

Це Боже слово, дане через апостола Павла, надзвичайно важливе! Воно є захистом від єресей, які нищать Христову Церкву зсередини. Не тільки в далекому минулому, але надзвичайним способом, особливо з часів II Ватиканського Собору, єресі поширились, наче лавина. На Соборі була схвалена єресь про пошану до поган, а фактично і про пошану до їх демонів! Ця єресь протирічить вченню апостолів і Святого Письма, а також цілій 2000-літній Традиції.

 

Як могло статися, що ці єресі схвалили і пропагували соборні та пост-соборні папи? Відповіддю на це є догматична булла папи Павла IV. Булла проголошує, що якщо священик, єпископ або навіть і папа проповідує єресі, то тим самим стягнув на себе анатему – виключення з Церкви, і все, що він робить, є недійсним. Адже єресі – це «інше», фальшиве євангеліє! Божа постанова, дана в Біблії, і догматична булла Павла IV є порятунком для Церкви, особливо цими днями, коли псевдопапа Франциск цілує ноги транссексуалам і пропагує ісламізацію Європи.

 

Перед цим словом апостол Павло каже: «Дивуюся, що ви так швидко покинули того, хто вас покликав Христовою благодаттю, і перейшли на іншу євангелію», а потім додає: «не те, щоб Євангелія була справді інша» (вірші 7-8). А у 9 вірші ще раз підкреслює Божу правду, яку звістив у 8 вірші: «Як ми казали перше, так і нині повторюю: Коли хтось вам проповідує іншу євангелію, ніж ту, що ви прийняли, нехай буде анатема!» (Гал 1,9). Апостол Павло свідомий того, що Бог його покликав: «Та Той, хто вибрав мене вже від утроби матері моєї і покликав своєю благодаттю, зволив об'явити в мені Сина свого, щоб я проповідував Його між поганами» (вірші 15-16), а також свідчить: «Якби я ще й людям хотів подобатися, то не був би Христовим слугою. Звістую вам, брати, що Євангелія, яку я вам проповідував, не є за людською мірою; бо ж я її не прийняв, ані навчився від людини, лише через об'явлення Ісуса Христа» (вірші 10-12). Отож необхідно знати, що Боже слово, дане через апостола Павла, діяло 2000 років, діє сьогодні, і буде діяти навіки! Ніколи і ніким воно не може бути скасоване!

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя Гал. 1,7-8