Роздуми над Словом Життя Еф 6,11-12

Дата публікації:   2017-07-01
Автор:   ВВП

 

Роздуми над Словом Життя Еф. 6,11-12

 

«Одягніться в повну зброю Божу, щоб ви могли дати відсіч хитрощам диявольським.

Нам бо треба боротися не проти тіла і крові, а проти начал, проти властей,

проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах»

 

Сказано, що ми повинні одягнутися в повну Божу зброю. Отож, не лише в деяку, але зброя має бути повною. І сказано, що ця зброя має бути Божою, а не людською. Чому ми повинні її одягнути? Щоб дати відсіч хитрощам диявольським. А до чого зводить диявол, дух брехні? До того, щоб людина чинила зло під прикриттям добра, або щоб пропагувала брехню з допомогою мозаїки, підступно поскладаної з часткових правд. Але мета політики диявола одна – обманути людину, щоб вона потрапила до фальшивих систем мислення, де усуне правду і покаяння, та житиме в ірреальності, марноті і самообмані (а з часом і сама почне бути в ньому переконана). Отож найбільша потреба – це проповідувати правду і вести на дорогу правди, а вона поєднана з покаянням. Коли людина щось виконає, треба оглянутися назад і подивитися, чи це було добре, чи погано, а також усвідомити, які це принесло плоди. А для цього потрібно, з одного боку, самокритики (але правдивої – не впадати у скрупульозність і депресії), а з іншого боку – правдивої критики інших, яка веде до наслідування Христа, який сам є Дорогою, Правдою і Життям.

 

Отож, потребуємо мати Божу зброю, бо ведемо боротьбу не проти людських ворогів, але проти властей, проти духовних сил і всього, що панує в цьому світі темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах. Це духовна боротьба. У 10 вірші сказано: «Нарешті кріпіться в Господі та в могутності сили Його». Ми повинні шукати силу в Господа, а не в якихось психологічних методах, які сьогодні не служать для пошуку правди, але для обману, бо за ними є дух брехні. Якщо використовуємо таку зброю, то наперед програємо. Так, ми повинні знати психологію, але здорову, життєву психологію, яка виходить з Євангелія, яка називає брехню брехнею, правду правдою, зло злом, і яка рахується зі смертю, з Божим судом і з вічністю. Таку психологію мали святі і мученики перед нами і вони є нам в цьому прикладом. Вони знали принципи духовної боротьби і вели її, передусім, на молитві. Тому і ми мусимо мати духовну зброю. У 13-му вірші знову підкреслено, що ми повинні одягнути повну Божу зброю. Тут перелічено 6 видів зброї:

 

1) Ми повинні підперезати правдою свої бедра.

2) Маємо мати захисну броню справедливості.

3) Маємо бути взутими в готовість проповідувати Євангеліє.

4) Маємо мати щит віри, щоб могти згасити всі розпечені стріли лукавого. Йдеться про стріли нав’язливих думок і відчуттів, які нападають на нашу душу і тіло. Це щит віри, яка заснована на Христовій Євангелії та Божих правдах, що стосуються нашого спасіння.

5) Наша голова має бути захищена шоломом спасіння.

6) Маємо мати меч духовний, яким є Слово Боже.

 

З цих шести видів зброї, практично п’ять служать для нашого захисту, а шоста – меч Духа – має бути як для нашого захисту, так і для нападу.

 

Тоді у 18 вірші сказано, що ми завжди маємо молитися у Святому Дусі і чувати на молитвах.

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя Еф 6,11-12