Наша боротьба не проти тіла і крові…

Дата публікації:   2017-12-07
Автор:   ВВП

 

Наша боротьба не проти тіла і крові…

 

Раніше в війнах перемагав той, хто мав сильні руки. Згодом перемагали доброю зброєю. А сьогодні достатньо мати панель управління і вміти нею керувати. Така людина має перед собою панораму і лише пускає керовані снаряди в той чи інший бік, на чітко визначене місце – наприклад, на бункер в землі. Снаряд летить на вказане місце, а за ним з абсолютною точністю наступні... Це стосується лише звичайної техніки, керованої людським розумом, за якою є винахідливий людський дух. Але є ще й інша боротьба – духовна.

 

Боже слово ясно говорить: «Нам бо треба боротися не проти тіла й крови, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах – т.зв. пантократорес» (Еф. 6,12). Чи ми усвідомлюємо це? Якщо хочемо з пращею і луком боротися проти армії, яка йде з танками, то це фактично самогубство. Подібно, і коли ми хочемо боротися з «пантократорес» своїми відчуттями або чимось лише людським, наприклад своєю хитрістю. Такий бій наперед програний. Перш за все ми повинні усвідомити, що духовні сили ведуть проти нас боротьбу. В духовній боротьбі, як пише апостол Павло в своєму посланні до Ефесян, ми повинні мати духовну зброю і духовні обладунки: броню справедливості, пояс правди, щит віри, шолом спасіння і меч Духа, тобто Боже слово (отож тут не йдеться про якийсь фізичний меч, але про символ духовної зброї). Апостол Павло також постійно повторює і підкреслює, що нам потрібно діяти «у вірі».

 

В духовній боротьбі ми повинні бути одягнені в Христа. Не можемо боротися власною силою, це була б певна поразка. Ми також повинні знати основні духовні принципи. За панель управління на атомній електростанції не можна посадити ненавчену людину, а тим більше п’яницю чи наркомана, бо він понатискає кнопки, які захоче, і настане вибух. Так і в духовній боротьбі людина мусить знати, на яке Боже слово опертися, як в даній ситуації поводитись (чи відступити, чи стояти у вірі), яка є Божа воля, а тоді її виконувати, робити кроки віри. Найосновніший духовний принцип на початку кожної духовної боротьби і взагалі в духовному житті – це упокоритися перед Богом, признати свій гріх, жаліти за нього і прийняти очищення кров’ю Христа. Також важливо упокорятися перед ближніми. Бог дає перемогу покірному, тобто тому, хто любить правду.

 

Завантажити: Наша боротьба не проти тіла і крові…