Роздуми над Словом Життя Кол. 1,27

Дата публікації:   2017-07-16
Автор:   ВВП

 

Роздуми над Словом Життя Кол. 1,27

 

«Бог зволив їм об'явити, яке величне багатство слави Його тайни між поганами,

а вона – Христос у вас, надія слави!»

 

У 1 главі послання до Колосян можемо зауважити ще кілька глибоких правд, які нас стосуються.

 

У вірші 13 сказано, що Бог визволив нас –  буквально вирвав – з-під влади темряви і переніс до Царства Свого улюбленого Сина. Також одразу ж наголошено, що в Ньому, в Ісусі, маємо відкуплення і прощення гріхів. Отож прощення гріхів не осягаємо ніде інше, а тільки і тільки в Ісусі. Умовою є віра в Ісуса Христа як Божого Сина, який прощає гріхи. Він прощає їх як через особистий жаль, так і через Тайну Сповіді. Отож тут знову наголошено, що ми були визволені з-під влади темряви, за якою є злий дух.

 

Наступна глибока правда виражена у 24 вірші, де апостол каже, що радіє, страждаючи за нас і доповнюючи те, чого ще бракує скорботам Христовим для Його Містичного тіла, яким є Церква. Це стосується і нас. І наше терпіння, поєднане з Христовим терпінням, приносить благословення для інших. А тоді в 27-му вірші апостол говорить про таїнство. Запитуємо: Яким є це таїнство для поган? Це таїнство про нас, які часто живемо серед невіруючих. Це таїнство полягає в тому, що Христос є серед нас, а одночасно і в нас. У 29-му вірші апостол Павло говорить: «Змагаюся Його силою, яка сильно діє в мені». Цим вказує, що Ісус є в ньому. Але Ісус є і в нас, і ми повинні знати про цю Божу силу, повинні рахуватися з нею в боротьбі з первородним гріхом, який є в нас, в боротьбі проти системи світу, який ігнорує Божу правду про наше спасіння, і в боротьбі проти духа брехні і зла, який через цю систему світу діє і безпосередньо впливає на наше мислення та почуття. Отож йдеться про боротьбу з думками і про духовну боротьбу.

 

Тому так необхідно усвідомлювати таїнство, що Христос є в нас і що Він є нашою силою. З цим маємо практично рахуватися.

 

Апостол на іншому місці говорить, що коли він слабкий, саме тоді сильний, бо в ньому діє Божа сила. Вона діє в нас через усвідомлення власної слабкості, поєднаної з вірою в Христову всемогутність. Отож в цій духовній боротьбі, яку ми ведемо за спасіння своєї душі, ми повинні рахуватися з Божою силою, пов’язаною з таїнством, що Сам Христос є в нас. Ми маємо до Нього звертатися і маліти через зречення своїх планів та своєї волі, шукаючи Божу волю. Таким чином даємо простір Божій всемогутності. Наша боротьба пов'язана з внутрішнім терпінням і приносить благословення також для інших, насамперед для щирих людей, які є в Церкві, в Містичному Тілі Христовому. Отож пам’ятаймо, що Христос є серед нас, бо перебуває і в нас.

 

Заватнажити: Роздуми над Словом Життя Кол. 1,27