Що робити, щоб не піти в чистилище?

Дата публікації:   2017-08-21
Автор:   ВВП

 

Що робити, щоб не піти в чистилище?

 

Що робити, щоб не піти в чистилище? Ми повинні каятися – прийняти Ісуса за свого Спасителя, жити з віри. Для свого очищення також маємо використати різні терпіння, душевні і тілесні, які Бог допускає на нас, наприклад, упокорення, висміювання, очорнювання, коли на мене хтось насварить... Ми повинні прийняти це з Божої руки,  дякувати за це і усвідомити, що це тепер моє чистилище замість чистилища після смерті, як казав св. Августин: «Боже, карай мене тут, на землі, але обережи від мук (вогню) після смерті». Я хочу по-справжньому любити себе, тобто ані хвилини не хочу бути в чистилищі.

 

Отож в нас має горіти вогонь, вогонь чистої любові. Ми повинні бути хрещені Святим Духом і вогнем, тобто ходити у Святому Дусі. Ісус каже: «Вогонь прийшов Я кинути на землю. І як Я хочу, щоб він вже розгорівся!» (Лк. 12,48). Де повинен горіти цей вогонь? В нас. Він повинен очищувати нас. Це вогонь ревності, чистої любові до Ісуса. Вогонь, який має спалити всі прояви нашої гордості, самолюбства, заздрості, себежалю, критики, бунту, нечистоти, різних залежностей від речей, людей, своїх уяв. Це все має спалювати цей  вогонь. Тоді Ісус дійсно буде нашим Господом.

 

Конкретно: прийде якась думка, наприклад, заздрісна чи нечиста. Я стану до Божого світла і визнаю цей гріх Ісусові. Але моя душа занечищена цією думкою чи уявою. Треба, щоб вогонь прочистив мою душу, щоб спалив цю думку. Можу уявити собі вогонь і сказати: «Ця думка є брехнею. Вона втілилась до моїх відчуттів, але я цього не хотів. Механізм гріха, який є в мені, це одразу втілює. Господи, нехай Твій вогонь все спалить. Хай очистить моє серце від всіх нечистих думок і почуттів».

 

Завантажити: Що робити, щоб не піти в чистилище?