Слово Патріарха Іллі про дякування /II частина/ – як відкрити своє життя на Божу дію

Дата публікації:   2017-10-30
Автор:   ВВП

 

Слово Патріарха Іллі про дякування

/II частина/ – як відкрити своє життя на Божу дію

 

Йосафат, побожний юдейський цар, одного дня побачив, що його царство оточене великим військом. Він знав, що немає ані найменшої надії на перемогу такої великої сили. Тому він упав долілиць перед своїм Господом і відчайдушно взивав: «Боже наш! В нас нема сили проти цієї великої навали, що прийшла на нас, ми не відаємо, що робити: тільки до Тебе наші очі!» (2 Хр. 20,12). Так молився цар Йосафат. Тут звернімо увагу на одну дуже важливу річ. Необхідно, щоб при прославі Господа ми відвернули свій погляд від жахаючих обставин і звернулися до Бога. Йосафат не закриває очі перед небезпекою, яка загрожує його країні, він не поводиться так, ніби ворогів не було. Навпаки, він дуже добре знає ситуацію, бачить свою повну безсильність і тому звертається до Бога за допомогою. І ми не маємо бути сліпими щодо реальної небезпеки в нашому житті. Але також не сміємо займатися лише ділом лукавого навколо нас. Все маємо бачити так, як є насправді. І саме правдиве бачення реальності має бути причиною нашої прослави Бога, бо віримо, що в цьому всьому Він покаже свою Божественну силу і авторитет.

 

Як діяв Господь Ісус, коли на пустинному місці було потрібно нагодувати 5 000 голодних людей, а мали там лише кілька хлібин та риб? Ісус підняв очі до Отця, вчинив подяку, благословив, а потім «...ламав хліби, і давав учням, а учні народу.» (Мт. 14,19). Тоді всі наситилися і ще й назбирали 12 кошів хліба, що залишився.

 

Також, коли Ісус прийшов до Витанії та побачив Марту з Марією, які плакали над смертю свого брата Лазаря, Він підійшов до Його гробу і наказав відвалити камінь. Потім підвів очі в небо і сказав: «Отче, дякую, що Ти вислухав Мене» (Ів. 11, 41). Ісус дякує. Він є для нас прикладом, щоб і ми в кожній ситуації уміли дякувати.

 

Тепер застосуймо це до конкретних життєвих ситуацій. Якщо ми повинні прославляти Бога у всіх ситуаціях, а це означає, що і у важких, і в тих, які зовсім не розуміємо, бо це не основне, щоб їх розуміти. Водночас потрібно віддати і ці ситуації Господу у внутрішній молитві. Можемо діяти наступним чином: найперше усвідоммо собі ситуацію, яка для нас є особливо неприємна – наприклад, хтось дасть нам згіршення або розізлить. Це може бути чоловік, брат, директор на роботі або якась сестра в спільноті, яка має певні риси характеру, що постійно мене дратують. Тоді у внутрішній молитві скажімо: «Господи, дякую за цю сестру (чоловіка, брата, директора на роботі...). Дякую, що можу жити в її близькості, адже це для мене найкраще добро. Вона принаймні допомагає мені викрити мою неміч і самолюбство. Моя сестра є для мене найціннішим благословенням, а я Тобі за це ще ніколи не подякувала. Дякую Тобі і прославляю Тебе за неї, мій Боже». Спробуймо це зробити і побачимо чудо – передусім, у своєму серці, а часто і на тій людині.

 

Або прийде якась проблема – наприклад, гніваємося на себе за якусь нашу рису характеру, яка спричиняє нам багато проблем, наприклад, ми балакучі, або маємо іншу погану звичку. Боремося з цим 20, 30, 40 років… – і нічого, не видно ніякого результату. Спробуймо сказати: «Господи, дякую Тобі за свою балакучість. Дякую, що я така, яка є, дякую за цю свою неміч». І побачите, що Господь Бог зробить у вашому житті незначні зміни або і велике чудо.

 

Тренуймося дякувати не тільки в молитві, але і в повсякденному житті. Наприклад, коли нам щось не вдасться, ми маємо звичку напівголос коментувати це і нервуємося, або щось забудемо, а тоді на себе гніваємося. Але тоді знову спробуймо сказати всім серцем: «Господи, дякую Тобі саме за те, що я забув про цю річ, що мені це не вдалося... Дійсно, дякую Тобі». І побачите, що Бог зробить чудо і покаже нам, що саме те, що здається нам злом, принесе нам благословення або пізнання.

 

Дійсно, людина дивується, яке це коротке речення – Дякую Тобі, боже... Коли навчимося його промовляти, почне мінятися наше життя. Це якраз найбільший шанс позбутися страху і посвітити на дану ситуацію Божим світлом. Не тільки своїм розумом, але і вірою, через яку пустимо туди Бога. Ісус каже: «... хай світить ваше світло перед людьми ...» (Мт.5,16). Це світло дійсно світить, але спочатку ми повинні впустити його до свого серця; впустити живого Бога до повсякденних обставин і серйозно з Ним рахуватися! Тоді нам раптом «роз’ясниться», і в тому Божому світлі ми побачимо всі обмани та інтриги Божого ворога, як він утримував нас в непотрібному страсі та гніві... І в тому світлі раптом все зникне.

 

Так, наш Бог є могутнім Богом, таким могутнім, як був в часи Мойсея. Він сказав Мойсею розділити море, і це сталося. В апостольські часи Він діяв через апостола Петра, який сказав кульгавому: «В ім'я Ісуса Христа Назарянина встань і ходи!». І він встав та ходив. Той самий Бог хоче діяти і в нашому житті, тільки потрібно знайти ключ до єдності з Ним ... А тим ключем якраз є дякування. Дякувати Богу і прославляти Його так, як молимося в анафорі: «Достойно і праведно Тебе оспівувати, Тебе благословити, Тебе хвалити, Тобі дякувати, Тобі поклонятися на всякому місці владицтва Твого… тепер і на віки...» – дійсно, не лише десь і колись, але «на всякому місці… тепер і на віки…».

 

Тоді Бог почне діяти. Він візьме наше життя в Свої руки, і боротьба з нашими слабостями вже не буде нашою боротьбою, але це буде Божа боротьба, як це було з царем Йосафатом, який дійсно покладався на Господа, прославляв Його і довіряв Йому. Тоді Бог покерував усім так, що він переміг. Те саме переживемо і ми, щодня, навіть в дрібницях, і пізнаємо, що Бог за нас дійсно бореться, що Він діє. Тоді зможемо написати багато досвідів (наприклад, за минулий тиждень), як Бог діяв у нашому житті – тільки за цей один тиждень.

 

Дякуймо Богу за все, за всі невдачі та різні колізії, коли програємо і будемо поступати неправильно. Дякуймо ЙОМУ і прославляймо ЙОГО, і побачимо, яким могутнім є Бог, який Він милосердний і як нас любить.

 

Завантажити: Слово Патріарха Іллі про дякування /II частина/ – як відкрити своє життя на Божу дію