Слово Патріарха Іллі на свято Входу у храм Пресвятої Богородиці

Дата публікації:   2017-12-03
Автор:   ВВП

 

Слово Патріарха Іллі на свято Входу у храм Пресвятої Богородиці

 

Батьки Пресвятої Богородиці були бездітними. Вони багато молилися і дали Богу обіцянку, що якщо благословить їх дитиною, то віддадуть її на службу до Єрусалимського Храму. Бог вислухав їхні молитви і дарував їм більше, ніж просили – дарував їм доньку, яка була обрана стати матір’ю Божого Сина і нашого Спасителя Ісуса Христа. Отож про Марію насправді можна сказати, що Вона є початком нашого спасіння. Тому і свято Входу у храм Пресвятої Богородиці тісно пов’язане з історією нашого спасіння.

 

Якщо б ти захворів смертельною хворобою, але все ж був би шанс врятувати життя, ти був би охочий пожертвувати навіть усім своїм майном, тільки щоб жити. Щось подібне діється і в духовній області. Ісус спасає тебе від вічної смерті, дав тобі вічне життя, і то цілком даром. Але є хтось, хто систематично і таємно пильнує одну мету: як позбавити тебе найбільшого дару – дару вічного життя! Цими ворогами є тіло, світ і диявол.Вони працюють, щоб позбавити тебе щастя і вкинути у вічну смерть у пеклі! Під поняттям «тіло» не мається на увазі наші руки, ноги або голова, але внутрішня дисгармонія, успадкована від першої жінки Єви. Світ не означає прекрасну природу, сотворену Богом, але мислення світу, яке вороже Богові. А диявол – це дух зла, який приховано і непомітно діє за цими двома системами.

 

Отож твоє життя – це сувора боротьба, де вирішується про вічне життя: чи будеш спасенний, чи засуджений. Перша умова спасіння – вирішити вірою прийняти Господа Ісуса як свого Спасителя і Господа. Коли приймеш Його і витриваєш у вірі, будеш спасенний. Але якщо Його відкинеш, будеш засуджений. Його слово ясне: «Хто увірує, буде спасенний, хто не увірує, буде засуджений» (Мр. 16,16). І в іншому місці написано: «Той, хто має Сина, той має життя (вічне), хто не має Сина Божого, той життя не має !» (1Ів. 5, 12).

 

Якщо ти вже зробив цей крок віри і прийняв Господа Ісуса, то тебе стосуються слова зі Св. Письма: «Я вам писав це, щоб ви знали, що маєте життя вічне – ви, що віруєте в ім’я Сина Божого» (1 Ів 5,13). Приймаючи Ісуса Христа через віру, ти стаєш Божою дитиною: «Котрі ж прийняли Його, тим дало право дітьми Божими стати, які в Ім’я Його вірують» (Ів. 1,12), а якщо ти є Божою дитиною, то маєш в собі Боже життя. Але щоб це Боже життя розвивалося і не завмерло, то, як дитина, потребуєш матір! Тому і тебе стосується Ісусів заповіт з хреста: «Ось Мати твоя!» (Ів.19,27)

 

«А при хресті Ісусовім стояли його мати, сестра його матері, Марія Клеопова та Марія Магдалина. Бачивши матір і біля неї учня, що стояв, – а його ж любив він, – Ісус мовить до матері: „Жінко, ось син твійˮ. А тоді й до учня мовить: „Ось Мати твояˮ. І від тієї хвилі учень узяв Її до себе» (Ів. 19 , 25-27)

 

Ісус на хресті об’явив нам, що перше завдання його учнів – бути дітьми Марії, а так стати і Божими дітьми. Тому треба прийняти Марію, Ісусову Матір, так, як це зробив ап. Іван.

 

Святий Максиміліан Кольбе з радістю прийняв ту реальність, що ми є дітьми Матері Божої, і одразу ж з цього зробив висновок, що ми повинні віддатися Їй не тільки як апостол Іван, але і так, як це зробив сам Ісус. Він, святий Бог, віддався Непорочній цілковито, без застережень. Він став Її дитиною і дозволив, щоб Вона, як мати, провадила Його впродовж 30 років. Чи потрібен ще якийсь кращий приклад? І ми наслідуймо Господа Ісуса! Якщо Бог дає нам усі ласки через Марію, то хоче, щоб ми відкрилися Їй і прийняли Її. «Ось мати твоя!» – це остання воля люблячого Спасителя.

 

Святе Письмо називає Діву Марію кехарітомене, тобто повною благодаті (див. Лк. 1,28). Марія є криницею, а Ісус – живою водою. Якщо хочеш мати живу воду – Святого Духа, мусиш скористатися криницею! Марія є тим полем з Євангелії, а Ісус – схованим скарбом. Якщо хочеш мати цей схований скарб, мусиш здобути це поле! Марія – це плідна земля. Ісус – Боже зерно. Якщо хочеш, щоб Боже зерно принесло в тобі стократний плід, мусиш мати цю родючу землю, захищену від первородного гріха!

 

Завантажити: Слово Патріарха Іллі на свято Входу у храм Пресвятої Богородиці