Що можемо навчитися від царя Давида?

Дата публікації:   2018-01-31
Автор:   ВВП

 

Що можемо навчитися від царя Давида?

 

В Біблії є декілька прикладів відданості Богу, наприклад Авраам, Йов, Давид...

Бог називає Давида «муж згідно Мого серця». Біблія описує багато життєвих ситуацій, в яких він опинявся. Як був переслідуваний царем Саулом, або як допитувався Господа, коли ішов на війну... Але там описані і його свавілля, коли намагався просунути свою волю.

 

Коли він вчинив гріх з Ветсавією, за це прийшла кара. Дитина, народжена з гріха, захворіла і вмирала. Давид лежав на землі і постив. Коли дитина померла, «Давид встав із землі, помився, намастився, перемінив на собі одіж, пішов до Господнього дому та й поклонився. Потім прийшов додому й велів дати собі страву, і їв.» (2Сам. 12,20). Його слуги були здивовані такою поведінкою. Але він сказав їм: «Я зробив те, що міг». А тоді додав: «Тепер, коли дитина померла, чому б мені постити? Хіба я можу її повернути назад? Я піду до неї, а вона вже не повернеться до мене» (вірш 23). Таке було його покаяння: він признав гріх, каявся, а потім прийняв Боже рішення. Був чесний перед Богом.

 

А цього від Давида можемо вчитися і ми: покори, покаяння і вміння виступати проти своєї «старої людини» (терміном «стара людина» Святе Письмо називає систему гріха, яку ми успадкували від Адама і Єви). А також можемо повчитися і з помилок, які зробив Давид.

 

Завантажити: Що можемо навчитися від царя Давида?