Чи потрібне сьогодні папство? (+ відео)

Дата публікації:   2018-02-25
Автор:   ВВП

 

Чи потрібне сьогодні папство?

 

Деякі німецькі теологи сьогодні вважають папство не потрібним. Ці теологи також вже просовують не лише гендерні збочення, але й церковні шлюби гомосексуалістів.

Починається час Великого посту. Кожен християнин мав би зупинитися і знову усвідомити найважливіші речі, що стосуються його життя і спасіння. Якщо людина повірила брехні і прийняла єресь (навіть якщо це було в далекому минулому), то повинна за це каятися. Тобто стати під Христовий хрест, відділитися від  єресей і дороги гріха та стати на дорогу покаяння, правди і наслідування Христа.

 

 

Сьогодні головна проблема в Католицькій Церкві – це зловживання урядом папи і єдність католиків з єретиком (свідома чи несвідома).

Тому Візантійський Вселенський Патріархат оприлюднив екскомуніку на недійсного папу Франциска і проголосив, що він виключений з Церкви! Але Франциск є лише верхівкою айсберга і зовнішнім проявом внутрішнього раку Церкви. Кожен католик, якщо хоче залишитися в Церкві і бути спасенним, повинен відділитися від єресей, які просовує псевдопапа Франциск.

 

Інформація про Візантійський Вселенський Патріархат

Патріархат заснований 5 квітня 2011 р.

Патріархат був заснований Синодом з семи єпископів Української Правовірної Греко-Католицької Церкви.

Причиною його заснування була необхідність захищати Церкву від єресей та збереження спасительної віри і вчення. Про заснування Патріархату було повідомлено Бенедикта XVI.

 

Єпископами є ієромонахи Чину св. Василія Великого. Докторати та ліценціати вони здобули в Празі, в Римі та в інших університетах.

Патріархат застерігав Бенедикта XVI, що коли він беатифікує Івана Павла II, то цим фактично пропагує єретичне мислення і шлях відступництва як нове sentire cum ecclesia. Зокрема, цим легалізує єресі неомодернізму та синкретизму з поганством, що містяться в документах II Ватиканського собору та виражені на зустрічах в Асижі.

 

Чи несуть відповідальність за сучасну кризу в церкві соборні і постсоборні папи?

Соборні і постсоборні папи не виступили проти сучасних єресей, а тому несуть відповідальність за нинішню кризу в Церкві. Своїм авторитетом вони дали простір до їхнього масового поширення! Ніхто з них сміливо не виступив проти єресей, як святий Пій Х. Тому вони самі на себе стягнули анатему. Візантійський Вселенський Патріархат задля спасіння душ був зобов'язаний оприлюднити анатему.

 

Яке ставлення до папства має Візантійський Патріархат? 

Патріархат визнає папство як  установлене Христом, а тому не визнає єретика, який окупує папський уряд.

 

Помилкове розуміння папства:

Папа не може згрішити. Це не вірно.

Папа не може впасти в єресь. Це також не вірно.

Папа не може відпасти від віри. І це не вірно.

Папу не можна відкликати. І це також не вірно.

 

Історичні факти про пап:

Серед папів були святі, грішники та апостати, які виключили себе з Церкви, наприклад папа Гонорій І.

 

Що відбувається, коли папа стане єретиком-апостатом?

Згідно Божого слова Гал. 1,8-9, у випадку, коли папа стає єретиком, тим самим він виключає себе з Церкви – стягує на себе анатему. Згідно догматичної булли Cum Ex Apostolatus Officio, такий єретик займає уряд вже незаконно. Віруючі вже не сміють його слухати!

 

Яка різниця між єрессю та апостазією?

Єресь – це порушення якоїсь з правд віри. Є такі єресі, які не порушують суть християнства, а є єресі, які цю суть порушують, так що такий єретик стає апостатом – відступником і тим самим виключає себе з Церкви. Якщо не покається навіть в годину смерті, то буде навіки засуджений.

 

Хто може вказати папі на єресь?

Вказати папі на єресь може насамперед священик чи єпископ.

Церква побудована на апостолах і пророках (Еф. 2,20). Завдання справжніх пророків («тих, які бачать») –  чувати над чистотою віри та моралі.

 

Що конкретно повинні робити єпископи, священики та віруючі?

Єпископи та священики хай вже не згадують в Літургії ім'я відступника Франциска. Нехай віруючі перестерігають тих, які надалі згадуватимуть його ім'я.

 

+ Методій, ЧСВВр
Єпископ-секретар Візантійського Вселенського Патріархату

 

16.02.2018

 

Завантажити: Чи потрібне сьогодні папство? (16.02.2018)