Критичний погляд на папство (відео)

Дата публікації:   2018-04-05
Автор:   ВВП

 

Критичний погляд на папство

 

 

Критичний погляд на папство спрямований не на його знищення, як цього прагнуть деякі кардинали та ліберальні теологи. Він має на меті його очищення.

Як розумів папство апостол Петро та його наступники перших трьох століть? Так, що насамперед самі як мученики свідчили про Христа. Ісус є Божий Син, Він помер за наші гріхи і як Бог воскрес − історично та реально. Ні в кому іншому немає спасіння (див. Ді. 4,12).

 

Авторитет в Церкві виходить з вертикалі − з відношення до Бога, і визначає горизонталь − людські відношення. Суть папства − захищати вертикаль, тобто захищати Церкву від єресей у питаннях віри та моралі. Якщо папа це робить, то кожен християнин (і некатолик) повинен з вдячністю приймати це його служіння − і навіть якщо юридично йому не підпорядковується, як православні чи протестанти. Якщо папа не захищає від єресей або робить якраз протилежне (як це відбувається сьогодні), то приносить шкоду для всієї Церкви. Кожен християнин повинен відділитися від такого явного єретика.

 

Покарання за зловживання церковним авторитетом  визначене в Гал. 1, 8-9 та у догматичній буллі Павла IV. Якщо єпископ чи папа проповідує єресь, то тим самим виключає себе  з Церкви, і все, що він робить, є недійсним.

Це парадокс, що ліберальні лідери некатолицьких церков об'єднуються з сучасним єретичним папством.

 

Сьогодні настала  духовна і моральна криза у всіх християнських церквах. Найвищі керівники замість того, щоб захищати віру, просовують єресі неомодернізму та синкретизму. Замість того, щоб захищати моральні цінності, толерують і легалізують аморальність (ЛГБТК). Єретичні керівники церков поступово змінюють правди  віри. Якщо ти маєш спасительну віру і живеш з неї, то будеш спасенний. Якщо відмовляєшся каятися за єресі, будеш засуджений.

 

Перелом в Католицькій Церкві відбувся на ІІ Ватиканському Соборі. Франциск зі своїми єресями лише завершує втілення духа Собору і веде до самознищення папства. За його єресі Візантійський Вселенський  Патріархат 14 лютого 2018 р. оприлюднив його виключення з Церкви.

 

Що вимагає даний час? Папство мусить бути очищене від єресей і духа світу та знову почати служити Церкві як стовп  віри,  правди і гарант єдності. Ісус не молився за глобалізацію Церков в Нью Ейдж, але за внутрішню єдність з Ним – з Ісусом, і з Отцем (див. Ів. 17,21).

 

Завантажити: Критичний погляд на папство