Роздуми над Словом Життя 1Кор. 15,3-5

Дата публікації:   2018-04-09
Автор:   ВВП

 

Роздуми над Словом Життя 1Кор. 15,3-5

 

«Я бо вам передав найперше те, що й сам прийняв був: що Христос умер за наші гріхи згідно з Писанням; що був похований, що воскрес третього дня за Писанням; що з'явився Кифі, потім дванадцятьом» 

 

Апостол Павло у посланні до Коринтян говорить про воскресіння з мертвих. Він пише: «Пригадую вам, брати, Євангелію, яку я вам проповідував, яку ви і прийняли, в якій і стоїте. Нею ви також спасаєтеся, коли держите її такою, як я вам проповідував» (1Кор. 15,1-2). Потім апостол вказує, що Ісус з’явився Петрові і дванадцятьом, та продовжує: «Опісля ж з'явився більш, як п'ятистам братів разом, більшість яких живе й досі, деякі ж померли».

 

Традиція каже, що Ісус найперше з’явився Своїй Матері. Потім, в неділю воскресіння, Марії Магдалині, а тоді жінкам, Петрові, а після обіду − учням, які йшли в Емаус, а потім ще увечері апостолам, які зібралися в горниці. За тиждень Він знову з’явився апостолам, коли з ними вже був і апостол Тома. Потім апостоли йшли до Галилеї, а там Ісус з’явився їм біля Генезаретського озера. Це було рано вранці. При розмові Він звернувся особливо до апостола Петра, якому передав владу бути верховним пастирем Його стада. Згодом з’явився п'ятистам братам. Традиція каже, що це було на горі Блаженств. Тоді з'явився ще Якову − згідно з традицією, на горі Тавор. Це був Яків, брат Івана, який на цій горі колись разом зі своїм братом і Петром були свідками Христового преображення. Потім на цій горі з’явився і всім апостолам, як свідчить євангелист Матей у 28 главі. Сказано, що вони Йому поклонилися, а Ісус їм сказав: «Дана мені всяка влада на небі й на землі. Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи». А на кінець додав: «Я з вами по всі дні аж до кінця віку!» (Мт. 28,17-20). На 40-й день Ісус з'явився апостолам в Єрусалимі і вознісся на небеса.

 

У Великодній час усвідоммо, що Ісус не тільки помер за гріхи наші, але й дійсно воскрес і є з нами по всі дні нашого життя!

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя 1Кор. 15,3-5