Роздуми над Словом Життя Кол. 3,1-3

Дата публікації:   2018-10-06
Автор:   ВВП

 

Роздуми над Словом Життя Кол. 3,1-3

 

«А коли ви з Христом воскресли, то шукайте того, що вгорі,

де Христос перебуває, сівши по правиці Бога. Думайте про те, що вгорі, а не про земне.

Бо ви померли, і життя ваше поховане з Христом у Бозі»

 

Тут сказано про охрещених, що вони «з Христом воскресли», і це сприймається як очевидне. Хто це розуміє і хто це переживає? Що це означає? Знову йдеться про таїнство віри, про глибоку правду, до якої Святий Дух вводить найменших, тобто покірних.

Христос воскрес тільки один раз ‒ в неділю після Великої п'ятниці, коли був розп'ятий. Тут відіграє роль таїнство віри, яку дає нам Бог, а також обіцянка, яка пов'язана з нею. Віра переходить до єдності з Ісусом, до духовного з’єднання, і переходить в агапе, тобто в Божу любов, яка була влита в наші серця через Святого Духа, який був нам даний (Рим. 5,5).

 

Духовне таїнство проявляється і в нашому душевному, тобто психічному житті, а також переходить до фізичного життя. В нашому нутрі настає гармонія замість дисгармонії, яку спричиняє стара людина. Таїнство є реальне, але інша справа – чи ми актуалізуємо його через віру, і чи даємо Святому Духу простір, щоб вводив нас до цього таїнства: як в молитві, так і в конкретних життєвих ситуаціях. Тут здійснюється: «Живе в мені Христос», тобто Христос воскреслий, як каже апостол (див. Гал. 2,20).

 

Далі Боже слово пов’язане з закликом: «Шукайте того, що вгорі, де Христос перебуває, сівши по правиці Бога». Дослівний переклад звучить: «інтенсивно змагайтесь за реальності, які походять згори». А далі сказано, що про них ми повинні думати, а не про обман світу. Очевидно, ми мусимо думати і про земні речі, коли маємо шукати і виконувати Божу волю. Але ми повинні думати про них не в дусі світу, а з перспективи вічності, а це велика різниця. Речі повинні служити нам, а не ми речам. Ми повинні служити Богу, а тому повинні думати про те, що вгорі. Як завжди чуємо в Літургії: «Вгору піднесім серця!» Або в херувимській пісні під час Літургії, де сказано: «Всяку нині житейську відложім печаль».

Далі апостол нагадує нам таїнство Христової смерті словами: «Бо ви померли, і життя ваше поховане з Христом у Бозі».

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя Кол. 3,1-3