Додаток до попереднього Слова життя Рим. 7,5-6

Дата публікації:   2019-04-06
Автор:   ВВП

 

Додаток до попереднього Слова життя Рим. 7,5-6

 

Боже слово каже, що коли ми жили за тілом, то в нас діяли гріховні пристрасті. Закон не давав сили, щоб їх перемогти. Навпаки: він давав їх до світла, і так наше сумління детально пізнавало гріх і було цим зв’язане. Підкреслюємо: Закон не дав нам сили, щоб, відповідно до отрима­ного світла, ми перемагали гріховні пристрасті. Закон лише відкривав нам те, що є глибоко в нас, тобто родовище брехні і зла, пов’язане з гордістю і грішними прагненнями. А це приносить плоди смерті.

 

Вірш 6 хтось міг би неправильно зрозуміти і зробити неправильний висновок, бо там написано: «…тепер же ми звільнені від Закону, умерши для того, що нас тримало, немов в’язнів». Але це не означає, що свобода полягає у звільненні від Закону. Справжній сенс розкривають наступні слова: «… щоб служити в обновленні Духа, а не згідно зі старим Законом». Справжня свобода є тільки в Христі! Вона пов’язана з тим, що ми покладаємося на Божу ласку, тобто на допомогу Святого Духа, яку ми повинні випросити на молитві для конкретних ситуацій. Але ласка пов’язана з самозреченням, несенням свого хреста і наслідуванням Христа. Якщо ми впадемо на дорозі наслідування, програємо, то маємо відразу встати і якнайшвидше продовжити йти дорогою за Ісусом. Він є Дорога, а також Правда і Життя.

 

Отож реальність така, що навіть якщо ми навернулися і намагаємось наслідувати Христа, то все ж на нас далі діє сила первородного гріха, який є в нас. Його родовище є глибоко в нашій душі. Ми повинні віддавати його до Христової смерті, паралізувати його через віру. Це означає, що в даний момент цілковито віддамо себе Богу, тобто цілковито зречемося своєї волі, а одночасно вірою з’єднаємося з розп’ятим Христом. Таким чином родовище зла паралізоване і ми не можемо грішити. Але оскільки наше життя триває далі, то за деякий час знову приходить проба. На нас діє світ, диявол і родовище зла, тобто наша зіпсута природа. Вона хоче знову обманути нас, щоб ми повірили брехні, втратили з’єднання з Ісусом і почали робити добро у власній силі, без Бога. А це початок кінця. Рано чи пізно настане падіння. Отож, ми повинні ходити у вірі, а «ходити» означає продовжувати робити кроки віри, знову повертатися до основних, простих правд, про які будемо не тільки філософствувати, але які починемо реалізувати у своєму особистому житті і так здобудемо заслуги для себе і для цілого Містичного Тіла Христового – Церкви.

 

Завантажити: Додаток до попереднього Слова життя Рим. 7,5-6