Єдність з Ісусом

Дата публікації:   2019-06-09
Автор:   ВВП

 

Єдність з Ісусом

 

Як ми можемо досягти єдності з Ісусом? Так, що практично визнаємо свій гріх, йдемо під Христовий хрест і віддаємо його Ісусу. Потім віддаємо і корінь гріха ‒ стару людину, ‒ яка була вже розп'ята разом з Христом. У цьому таїнстві співрозп'яття, яке апостол Павло виражає словами: «Я розп’ятий з Христом, не живу вже я, а живе в мені Христос», є глибока єдність з Христом розп'ятим. Ця єдність виражається і словами з «Отче наш»: «Нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі». Отож, в мені. Умовою, звісно ж, є зречення власної волі. Якщо є моя воля, то Божа воля в нас не є провідною і головною.

 

Тому Ісус наполегливо закликає нас: «Перебувайте у Мені, а Я у вас! Як неспроможна гілка сама з себе плоду принести, якщо не перебуватиме на виноградині, так і ви, якщо не перебуватимете в Мені». Чи ми розуміємо це? Чи реалізуємо це? Умова перебування в Христі ‒ не бути у важкому грісі, який відділяє від єдності з Ісусом. Але не достатньо бути з Христом лише пасивно. Ми повинні активною вірою просити про те, що є в єдності,тобто в згоді з Божою волею. Воля Божа ‒ це спасіння душ. А ми маємо виконувати місію. Перш за все, місію молитвою. А потім і особистим свідченням. Ми повинні рятувати душі. Це пов'язано з найбільшою заповіддю любові: «Любити ближнього як самого себе». Це воля Божа. Чи я роблю це? Якою є моя місія молитвою?

 

Ісус далі каже: «Хто прийняв і зберігає Мої заповіді, той любить Мене… і Я полюблю його і об'явлю йому Себе». Отож важливо зберігати Його заповіді, а не говорити, не кидати побожні фрази про любов і єдність, як це роблять деякі люди чи групи людей. Якщо ми дотримуємося Божих заповідей, то не перебуваємо у важкому грісі.

 

Які заповіді Ісуса і як їх зберігати? Заповіді, дані через Мойсея, наголошують переважно на зовнішній аспект, в той час як Господь Ісус, особливо в Нагірній проповіді, вказує на духовну суть заповідей. Наприклад: «Ви чули, що було сказано: „Не вбивай!”... А Я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпаде судові» (Мт. 5,21наст.).

 

Отже, як ми можемо зберігати Христові заповіді? Це пов'язано з дорогою ціложиттєвого покаяння, тобто постійної боротьби з гріхом і родовищем гріха в нас, згідно слів Ісуса: «Зречись себе, візьми свій хрест і йди за Мною».

 

Ісус дав нам приклад і в прощенні, коли молився за тих, які Його розпинали: «Отче, прости їм, бо не знають, що роблять.»

 

У горниці Ісус відкрив глибоку правду перебування Пресвятої Трійці в нас: «Хто любить Мене, то й слово Моє берегтиме, і прийдемо Ми до нього, і в ньому закладемо житло» (Ів.14,23) Отож, тут є одна умова: зберігати Його слово.

 

Ісус ввечері перед Своєю смертю також кілька разів підкреслює, що глибокі правди і таїнства людина забуває і не розуміє. Тому вказує на допомогу, якою є сам Святий Дух: «Святий Дух, якого Отець в ім'я Моє зішле, той навчить вас усього (усього потрібного для спасіння), і нагадає вам все, що Я сказав вам» (у відповідний час). (вірш 25-26)

 

 

Завантажити: Єдність з Ісусом