Відповідь на відкритий лист проф. д-ра Ганса Кинга (проголошення анатеми)

Дата публікації:   2010-04-20
Автор:   Синод УП ГКЦ

 
Відповідь на відкритий лист проф. д-ра Ганса Кинга

(проголошення анатеми)

 

Шановний пане професоре!

Нас дивує Ваша відвага чи, швидше, зухвальство, з яким пропонуєте реформу Церкви. Якщо б Ваші пропозиції сприймалися серйозно, то Католицька Церква перестала б бути католицькою і вже не була б навіть християнською. Звісно, у Вашому листі є деякі правди. Ви вказуєте на кризу в Церкві словами: „йдеться про кричущі скандали, насамперед, зловживання тисячами дітей і підлітків з боку кліру – в США, Ірландії, Німеччині та інших країнах. Це все поєднано з досі незнаною кризою проводу і втратою довіри до церковних представників. Не можемо замовчувати, що це була цілосвітова система для ретушування клерикальних сексуальних злочинів, яка керувалась римською Конгрегацією віровчення під проводом кард. Рацінгера (1981-2005). Вже за Івана Павла ІІ Конгрегація збирала такі випадки і строго їх приховувала. Ще 18.05.2001р. Рацінгер послав всім єпископам важливий лист про важкі злочини („Epistula de delictis gravioribus“). В ньому випадки зловживання подані під „secretum pontificium“, при чому у випадку його порушення, можна виводити важкі церковні кари. Саме тому багато-хто по праву вимагає від тодішнього префекта Конгрегації, а теперішнього Папи, особистого mea culpa.”

 

Шановний пане професоре, коренем цих моральних деліктів є криза віри, спричинена тим, що Церква відкрилася фальшивому постсоборовому духу. Цей дух базується на двох отруєних принципах. Першим є історично-критична теологія, яка побудована на атеїстичній філософії  і заперечує все надприродне в Божому слові. Другим є тенденційне пояснення декларації ІІ Ватиканського Собору Nostra aetate і жест Івана Павла ІІ в Ассижі 1986 і 2002 року. На жаль, на ці корені Ви не вказуєте, а тому і Ваше осудження теперішнього Папи є лицемірне. Ми не заперечуємо, що він винуватий і що би мав дати приклад покаяння цілій Церкві. Але молимося, щоб він відважно розпочав правдиву реформу Церкви, а не таку реформу (швидше деформу), яку пропонуєте Ви. З Ваших праць видно, що Ви не визнаєте основних правд віри. Нашого Господа Ісуса Христа не вважаєте ані Божим Сином в справжньому сенсі слова, ані єдиним Спасителем. Також Ваші моральні засади, виражені у Вашій багатій письменницькій діяльності, виявляють, що Ви вже давно самі себе внутрішньо виключили з Церкви. Те, що Ви не були публічно екскомуніковані Церквою, свідчить про велику сліпоту сучасної ієрархії.

 

Ще більшим злочином, ніж педофілія і гомосексуалізм, є злочин апостазії – внутрішній відпад і зрада нашого Господа Ісуса Христа. Ваша т.зв. теологія є фальшивим євангелієм, яке веде не до спасіння, але до вічної загибелі. Вона спричиняє внутрішній відпад від Христа, а її наслідком є прийняття духа цього світу. Нічого не міняє те, що Ви вмієте це майстерно замаскувати, використовуючи церковну термінологію, однак відводите від суті і обманюєте багатьох. Наш єпископський Синод іменем нашого Господа Ісуса Христа оприлюднює перед цілою Церквою Ваш відпад від Христа через проповідування іншого євангелія. Тепер Вас повністю стосується Боже слово: „Хто б про повідував інше євангеліє, хай буде проклятий” (Гал.1,8-9). Повідомляємо, що Ваші Літургії від 20.04.2010 є недійсними, так само, які  всі уділені Вами Тайни, окрім хрещення. Якщо залишитесь в затверділості і не будете чинити правдиве покаяння, то будете на віки засуджений. Також повідомляємо усіх єпископів, священиків і Божий люд, що Ви, як єретик-апостат, є поза Католицькою Церквою, тобто на Вас лежить екскомуніка і Божа анатема.

 

Єпископи УПГКЦ

 

+ Методій, ЧСВВр

+ Ілля, ЧСВВр

+ Маркіян, ЧСВВр

+ Самуїл, ЧСВВр

 

Львів, 20.04.2010

 

Копії:

-         Святішому Отцю Бенедикту XVI

-         Правовірним єпископам і єпископським управлінням

-         Газетам: Süddeutsche Zeitung, La Repubblica, El País, Le Monde, New York Times Syndication, Neue Zürcher Zeitung

 

Адреса: Синод УПГКЦ, вул. Соснова, 3, Львів - Брюховичі, 79491, Україна

www.uogcc.org.ua, www.community.org.ua; pidhirci.community@gmail.com


Приєднані файли
Відповідь на відкритий лист проф. д-ра Ганса Кинга (20.4.2010) Скачати Відповідь на відкритий лист проф. д-ра Ганса Кинга (20.4.2010) .DOC 32.0 kB