Заклик до абдикації Префекта Найвищого судового трибуналу (20.10.2006)

Дата публікації:   2006-10-20
Автор:  

 

Ваша Еміненціє,

на даний час Ви займаєте уряд головного судді і захисника справедливості в Католицькій Церкві, яка є “стовпом та основою правди” (1Тим. 3,15). Однак, Ви свідомо вчинили поважний судовий злочин! Цей злочин не був вчинений лише проти конкретної особи, але насамперед проти самої правди і справедливості.

4.07.2004р. ми (монахи ЧСВВ) письмово попросили Генеральну капітулу і Конгрегацію для Східних Церков про згоду для заснування самостійного монастиря sui iuris згідно норм ККСЦ. Відповіддю на наше прохання, яке стосувалось можливості реформи монашого життя в Україні, була насильницька акція з боку настоятелів ЧСВВ – 1.08.2004р. приблизно 20 монахів (2 були в нетверезому стані) хотіли нас фізично викинути з монастиря. Після цього розпочався монстр-процес, в якому Протоархимандрит о. Василь Ковбич, ЧСВВ, і протоігумен о. Григорій Гриньків, ЧСВВ, звинуватили нас у різних вигаданих злочинах, без доказів і без можливості захищатися, і не дотримуючись норм ККСЦ нас виключили з Чину! До цієї запланованої ними злочинної ліквідації додали і те, що звернулися до Служби  Безпеки  України (СБУ) і  через  верховного  архиєпископа  кардинала  Л. Гузара нас перед ними очорнили і вимагали нашої депортації і заборони в’їзду на Україну (заборона стосувалась всього 23 осіб, громадян ЧР і СР – див. лист Кард.Л.Гузара № LV 399/2003 від 6.08.2004р.). Конгрегація для Східних Церков (КСЦ) у відповідь на всі наші прохання про допомогу і справедливий суд цілий рік свідомо мовчала. Через рік вислала т.зв. апостольського візитатора єпископа Г.Лончину, який, однак, не дозволив зробити протоколу візитації і не дозволив навіть бути присутньому нашому церковному адвокату! Потім КСЦ без суду (на який ми мали право згідно з ККСЦ кан.501 §2) відкинула наш рекурс! Ми відкликалися до Найвищого Трибуналу Апостольської Сигнатури.

Найкричущішим злочином було виключення о.Ing.ThDr.Кирила Ю.Шпіржіка, ЧСВВ, а Ви, пане кардинале, цей злочин свідомо завершили і здійснили!

Отець К.Ю.Шпіржік у тому часі, коли ми просили про самостійний монастир sui iuris, перебував в Англії, у Брадфорді. Однак, тому, що він був у внутрішній єдності з нами, Протоархимандрит ЧСВВ 1.12.2004р. дав йому перше канонічне попередження, в якому о.Кирило був неправдиво обвинувачений.

Цитата з цього скандального декрету № 108/04 Генерального Настоятеля ЧСВВ: “На основі розмов з дотичними особами і отримання документів підписаних свідками, Генеральна Консульта вирішила, що Ви, на превеликий жаль, заслужили на перше канонічне попередження. На основі ККСЦ (кан. 1452) вирішено, що Ви зобов’язані дати відповідне надолуження” шляхом надіслання листа з відкликанням стверджених Вами речей проти отців – співбратів і з перепросьбою їх. Для канонічної правосильності Ваш лист обов’язково має зберегти такий зміст:…”

Вже перше речення скандального декрету № 108/04 викриває Протоархимандрита о.Василя Ковбича, ЧСВВ, в тому, що хоче над о.Кирилом, ЧСВВ, виконати самосуд – монстр-процес, або що зовсім не знає церковного права і не респектує навіть моральних засад.

Щоб він, власне, міг видати такий декрет з метою виключення з Чину без суду, мусить найперше діяти згідно норм ККСЦ, конкретно кан. 1486 і 1517.

Він повинен спочатку (перш ніж видасть декрет):

а) повідомити о.Кирила про його провину і подати докази.

б) дати о.Кирилу можливість повного і свобідного захисту.

в) усна дискусія між ним і о.Кирилом повинна бути в присутності нотаріуса і промотора справедливості.

Одначе нічого з цього він не вчинив, а тому згідно ККСЦ (кан. 1486 і 1517) його карний декрет є неправосильним.

Те, що Протоархимандрит свідомо обійшов цей канонічний поступ при накладені покарання поза судовим декретом, свідчить про те, що його т.зв. “отримані документи з підписами свідків” або не існують, або йдеться про ложне свідчення на його замовлення. За це він би мали встидатися і відійти з уряду, котрий цим скомпрометував і дуже згіршив Божий люд.

Отець Кирило нічого подібного не вчинив і навіть не має такого способу висловлення, який йому  Протоархимандрит ЧСВВ приписує. Коли б власне дійшло до конфронтації з “свідками”, то легко б виявилось, що йдеться про фальшиве, наперед продумане очорнення.

Пригадуємо, що за фальшиве свідчення Церква карає дуже тяжкими карами. ККСЦ кан. 1454 “Хто неправдиво доніс на когось про якийсь злочин, повинен бути відповідно покараний, не виключаючи великої екскомуніки…”.

 

В декреті першого канонічного попередження далі пишеться: Для канонічної правосильності ваш лист обов’язково має зберегти такий зміст:

<< 1) Звернення до

Преосвященного Владики Кир Павла Хомницького в Лондоні,

Високопреподобних отців Василіян у Брадфорді,

Віруючих УГКЦ в Брадфорді, і тих громад, що їх обслуговують отці Василіяни

2)   Визнання провини і відкликання неправди:

Признаюся перед Вами, що провинився  наклепом і важко скривдив отців Василіян, які працюють у м. Брадфорд і в сусідніх церковних громадах Великобританії. Тому відкликаю різні мої неправдиві твердження проти моїх співбратів о. Карлоса Мельницького й о. Іринея Крайчого, зокрема:

-       Що вони не є Богом благословенні священики, бо не моляться добре, не дбають про Церкву ані про Церковну Громаду, а тільки про себе й про свій власний добробут. Признаюсь, що сказав неправду.

-       Що вони не мають Божого Духа, а тільки я живу в злуці з Богом. Признаюсь, що сказав неправду.

-       Виїжджаючи  до Праги задля документів і закінчення місії у Брадфорді, я сказав людям, що місцеві отці мене відкидають, а це також неправда.

3)   Вибачення і перепросьба:

Я прошу у Вас вибачення за наклепи і благаю простити мою тяжку провину проти усіх Вас. Прошу простити мені кожне слово і поведінку, якою Я викликав заколот у громаді, підозріння, недовір’я і спротив вірних проти моїх співбратів, або одних проти одних.

Роблю це за нормами Кодексу Канонів Східних Церков (кан. 1452), який зобов’язує мене, як також сила святого послуху моєму настоятелеві, щоб “дати відповідне надолуження” за кривду, яку я спричинив Вам усім і визнаю, що цим я пошкодив Божій Церкві. Ласкаво прошу мені простити і прийняти це, як достатнє надолуження за спричинену мною кривду.

Обіцяю перед Богом і перед Вами більше такого не робити.

 

Поручаюсь Вашим молитвам.

____________________________

О. Кирило Юрій Шпіржік, ЧСВВ

Сазава, Чеська Республіка_____________грудня, 2004р. >>

 

Примітка: хочемо до вищевказаного сказати лиш це, що о. ThDr. Ing. Кирило Ю. Шпіржік, ЧСВВ не є психічно хвора людина, щоб щось таке підписав.

 

В декреті далі написано:

<< Маєте вислати цього листа факсом і потім оригінал поштою на такі адреси…

Термін виконання цього розпорядження: від 13. до 23. грудня 2004р. Дня 23.12.2004р. буду мати з Владикою Павлом і Отцями в Брадфорді телефонну розмову і провірю, чи Ви це виконали. Якщо відмовитесь від виконання цього наказу, будете покарані за нормами права (мала екскомуніка або суспенза) і отримаєте друге канонічне попередження. Ще раз нагадую Вам, що у випадку потреби, після третього канонічного попередження, Ви будете виключені з Чину Св. Василія Великого.

о. Василій Ковбич, ЧСВВ >>

 

Отець Кирило зазначає: “Хоч я відкликався проти цих декретів, щоб їх відмінили, а цілу справу дослідили в судовому порядку, однак Протоархимандрит видав новий декрет №121/04 з другим канонічним попередженням, в якому знову погрожує суспензою, екскомунікою і виключенням з Чину, покликаючись при цьому на Бога, добро Чину і цілої Церкви, і наказує силою святого послуху підписати неправдиве признання, подане Протоархимандритом в декреті №108/04.

 

  • · Протиправні дії Протоархимандрита:

а) Протоархимандрит цілком ігнорує те, що в даній конкретній справі я невинний і що вимагаю неупередженого судового процесу, щоб я міг захищатися. 

б) Протоархимандрит не респектує засаду “презумпція невинності” і автоматично вважає провини “доказаними”, хоч не існує жодного судового заключення про мою провину.

в) Протоархимандрит наказує силою святого послуху, під карою екскомуніки і виключення з Чину, підписати неправдиве признання і прилюдну перепросьбу. Це є цілком недопустимий моральний тиск, заборонений церковним правом (а також цивільними законами) (див. ККСЦ кан.1471).

г) Протоархимандрит цілком занедбав вислухати оскаржену сторону, як це йому наказує церковне право (ККСЦ кан. 1469 §3) і Конституції Чину.

д) Хід дій Протоархимандрита виходить з-під будь-якого контролю і тут є небезпека ґуруїзму і самообожнювання, не респектується Бог, ані сумління, ані церковні закони ККСЦ.

 

  • Неправдивість звинувачень

Видно діаметральну різницю в міркуваннях Протоархимандрита поданих в декретах відносно моєї особи та урядовими свідченнями вірних, між

 якими я мав нібито провинитися. Короткий зміст їхніх листів:

а) “Мешканці міста Галіфакс поважають о. Кирила, а що стосується фальшивих звинувачень, то таких у них не допустився.” 

б) “Після розслідування між вірними м.Гудерсфілд стверджуємо, що ніхто не чув обмов з уст о. Кирила. Висловлюємо вдячність о. Кирилу за його службу в нас”.

в) Священик Якуб’як з Брадфорду написав, що ніколи не чув, щоб о. Кирило на когось жалівся. Також між вірними в Брадфорді нічого не відомо про те, в чому звинувачують о. Кирила.

 

  • Відповідальність за скандал

Постає питання, хто є відповідальний за виникнення скандалу? Протоархимандрит і генеральна курія скандалом називають те, що я відкликаюся проти несправедливих і неправдивих звинувачень. Відповідальність падає на того, хто видав декрети 108/04, 109/04 і 121/04 і допустився цим ігнорування основного юридичного порядку і норм права. Відповідальність падає також на тих, хто подав неправдиві звинувачення до декрету 109/04.

 

  • Вищевказані речі свідчать про зловживання церковного авторитету Протоархимандритом В. Ковбичем і заслуговують покарання.

 

Перші слова декрету 109/04 котрий містить перше канонічне попередження є: “Дбаючи про добро нашого Чину  і цілої Церкви, ми розглянули перед Богом Вашу чернечу поведінку…”

Пишете: “Дбаючи про добро нашого Чину і цілої Церкви…”.

Запитуємо, яке є то добро? Ліквідувати невинного монаха, обманювати і зловживати церковною владою, і тим компромітувати Чин і Церкву? То є добро? За це Протоархимандрит мав би бути не лише позбавленим уряду, але, якщо не буде каятися, так бути виключеним з Чину, а не о. Кирило, ЧСВВ за імагінарну і Протоархимандритом видуману провину.

 

Ваша Еміненціє, Ви були добре інформованими про всі факти. Всетаки Ви підступно і протиправно двічі відкинули рекурс о.Кирила, ЧСВВ, проти мовчання КСЦ (див. ККСЦ кан. 1518), і пізніше лише цинічно йому написали, що КСЦ від дня 8.07.2006р. видала декрет про відкинення його рекурсу і тому, що о.Кирило протягом до 30-ти днів не відкликався, є дефінітивно виключений з Чину. Довершення злочину полягає також в тому, що КСЦ о.Кирилу, ЧСВВ, взагалі не передала декрету від 8.07.2006р. і він не знає його змісту, і тому ані не міг відкликатися проти нього.

Ваша Еміненціє, Префекте Найвищого Судового Трибуналу Католицької Церкви Аґостино Валіні, закликаємо Вас подати абдикацію з уряду Найвищого Судді в Церкві.

Причини такі:

1)        Ви вчинили поважний судовий злочин, який не був скоєний лише проти особи, але і проти самої правди і справедливості!

2)        Кардинал А.Содано два роки тому Вас призначив Префектом Найвищого Суду в Церкві. З таким злочинним духом, якого Ви внесли, будете і надалі топтати справедливість, висміювати Бога і вбивати безборонні члени Містичного Тіла Церкви!

Нацистські і комуністичні судді мали на сумлінні мільйони судових злочинів. Ви підступно нищите можливість духовного пробудження в Церкві, і тим самим, за прикладом кардинала А.Содано, вбиваєте все живе і Боже в Церкві! Ви в імені Божім, в імені Святішого Отця і в імені Церкви зловжили Найвищим Судом проти Бога, проти Святішого Отця і проти Церкви для вбивства безборонних малих, які хочуть йти за Ісусом!

3)        Після цього Вашого злочину, який Ви вчинили відносно о.ThDr. Кирила, ЧСВВ, можна найближчими днями очікувати наступного чотирьохкратного судового злочину щодо наступних невинних душ, яким лежить на серці справжнє відродження Церкви.

За Ваш злочин мусить бути адекватне покарання, щоб не зневажалось ім’я Христа і Його намісника на землі – Святішого Отця Бенедикта ХVІ. Він з великим довір’ям підвищив Вас на кардинала Католицької Церкви, щоб Ви захищали справедливість і були її гарантом по його правиці. Ви його зрадили!

 

Ваш злочин вчинений не лише проти особи, але є частиною систематичної ліквідації духовного пробудження в монашому житті. Тому Ваш вчинок є гріхом проти Святого Духа, це свідомий спротив пізнаній правді. Чи Ви згіршуєтеся тим, що ми відкрито, без бонтону, говоримо правду? Але достатньо подивитися до Євангелії, що говорить Ісус в адресу книжників і фарисеїв. Він має для них тверді слова, але це останній шанс, щоби хоча дехто з них навернувся!

Якщо скажете, що ми Вас скривдили і що цей злочин Ви вчинили несвідомо, то Ви повинні його якнайшвидше направити, а це означає: відмінити незаконний вирок, справедливо покарати Протоархимандрита о.В.Ковбича ЧСВВ, і подбати про відкликання Mons.А.Веґліо, секретаря КСЦ. Обидвоє цілком свідомі злочину, який вчинили, і цим висміяли основи справедливості: був засуджений невинний член терплячої Церкви, якому не доказали коли, де і яким чином він провинився, ані не надали йому жодної можливості захищатися. Це – взірець зловживання уряду на найвищих місцях, коли один злочинець прикриває іншого і нікому не йдеться про життя Церкви, справедливість, правду і спасіння. Такі мусять бути покараними, бо інакше в Церкві ніколи не настане відродження!!! Вбивців виправдовують, а невинних овець вбивають! Це є образ духа смерті, який нищить Церкву зі середини, а Ви служите цьому духові! Тому Вас перед Богом закликаємо, щоб Ви якнайшвидше залишили свій уряд!

 

В Христі

о.ThDr. Методій Р.Шпіржік, ЧСВВ

о.Ing. ThDr. Кирило Ю.Шпіржік, ЧСВВ

о.ТhDr. Ілля А.Догнал, ЧСВВ

о.ThLic. Маркіян В.Гітюк, ЧСВВ

о.ThLic. Роман В.Шелепко, ЧСВВ

 

 Підгірці (Україна) 20.10.2006

 

 

Адреса: Монастир ЧСВВ, 80660 Підгірці, Бродівський р-н, Львівська обл.

 

Копії:

  • Святіший Отець Бенедикт ХVІ
  • Всім кардиналам і єпископам Католицької Церкви

Приєднані файли
Заклик до абдикації Префекта Найвищого судового трибуналу (20.10.2006) Скачати Заклик до абдикації Префекта Найвищого судового трибуналу (20.10.2006) .DOC 63.5 kB