Христова смерть і Воскресіння (контемплятивна молитва)

Дата публікації:   2011-04-29
Автор:   ВВП

 

Христова смерть і Воскресіння (контемплятивна молитва)

 

Завантажити: Нова версія молитовної брошурки для святкування неділі:

формат doc,          формат pdf (версія для друку)

 

 

 

 

 

 

Вступ

Духовне воскресіння Церкви настане через відновлення святкування дня воскресіння – неділі.

Перші християни мали ці чотири основні духовні підвалини:

а) апостольське вчення,

б) братню спільноту (койнонія),

в) спільні молитви,

г) Євхаристію (див. Ді.2,42).

 

Усі ці чотири елементи потрібно зреалізувати в той день, який повністю посвячений Богу. Не вистарчить лише відвідати храм (Євхаристія), але потрібні і зустрічі в малих спільнотах (клітинках). Також тут прикладом для нас є апостоли і перші християни, які не лише відвідували храм, але зустрічалися і по домах.

В цій брошурі подаємо молитовну модель святкування дня Воскресіння, але на початку подаємо розважання над страстями і смертю нашого Господа і Спасителя.

 

Засоби для відродження Церкви

Основними стовпами духовного життя є:

1)      розважання про останні речі – смерть, суд, вічність;

2)      розважання про страсті Христа, Його смерть і воскресіння.

 

На початку третього тисячоліття довершується масовий відпад від християнства. Історично-критична теологія (ІКТ) ставить під сумнів Божество Ісуса Христа, Його відкупительну жертву на хресті, Його воскресіння і, навіть, натхнення Богом Святого Письма. Документ Nostra Аetate і апостатичний жест Івана Павла ІІ у 1986 році в Ассижі запровадив замість пошани до Бога пошану до демонів і до поганства. Цим дійшло до ліквідації християнської ідентичності і правдивої місії. Найсильнішим засобом для демонізації Церкви є послух апостатичній ієрархії. Ці зрадники мають єдність духа з масонами. Під фальшивим послухом католики офіційно і масово ідуть до вічного засуду.

 

Синод єпископів УПГКЦ у 2009-2010 рр. звернувся до всіх католицьких ієрархів з закликом визнати правдиву віру і відректися єресей. Вони цього не зробили, за винятком деяких. Тому на них впало Боже прокляття. Святі тайни, які уділяють: священичі свячення, Святі Літургії, сповіді, вже є неважні.

Тим, що Бенедикт XVI виголосив богохульну беатифікацію апостата Івана Павла ІІ, сам стягнув на себе Божу анатему. Цим жестом фактично оприлюднив посмертну анатему і на Івана Павла ІІ. Беатифікація була публічною трагікомедією. Обидва папи цим жестом були привселюдно виключені з Церкви.

 

Цю анатему накладає Бог. Вона випливає з Божого слова. Апостол Павло сказав: „Та коли б чи ми самі чи ангел з неба проповідували вам іншу євангелію, ніж ту, яку ми вам проповідували були, нехай буде проклятий (анатема)! Як я казав був перше, так і нині повторяю: Коли хтось вам проповідує іншу євангелію, ніж ту, що ви прийняли, – нехай буде проклятий” (Гал. 1,8-9).

Щирі священики і вірні запитують: Що нам робити? Як маємо орієнтуватися в добі крайнього безладу і зради церковної ієрархії? Церква є єдина, свята, соборна тобто католицька і апостольська. Ці ознаки правовірності Церкви є в Ісусі Христі, в Його Євангелії, в апостольському вченні і в священній Традиції. Зрадники і єретики, які мають духа антихриста, хоч і займають високі уряди, до цієї святої Церкви вже не належать. Церква, яка є під їх владою, стала блудницею антихриста. Хто відпав від Христа і Євангелії і затверділо не хоче робити покаяння, буде вічно засуджений. Альтернативних доріг до спасіння не існує (пор. Ді. 4,12).

 

На питання, що маємо робити, була, є і завжди буде єдина Божа відповідь: „Чиніть покаяння, вірте Євангелії!”, а не апостатичній церковній ієрархії. Як маємо чинити покаяння і як вірити Євангелії? Мусимо визнати свій гріх. Назвати його правдивим ім’ям. Відділитися від нього і від єресей історично-критичної теології та єретичного духа Ассижу, бо це все суперечить правовірному вченню Церкви. Після цього кроку необхідно прийняти Ісуса за свого особистого Спасителя і Господа. Тоді маємо Його наслідувати, згідно Євангелії.

 

Синод Єпископів УПГКЦ тут подає духовні рамки обнови вірних і цілої Церкви

Включає три пункти : 1) розважання про страсті Господні;

2) святкування неділі;

3) літургійні часи.

 

До п. 1) Розважання про страсті Господні та до п. 2) Святкування неділі

Молитовна програма

В четвер у Святій годині молимось Хресну дорогу («Ісусова дорога на смерть»), а протягом п’ятниці – «Сім слів з хреста». Пенсіонерам і пенсіонеркам рекомендуємо молитися «Сім слів з хреста» в часі між 12:00 і 15:00. А ті, які працюють або навчаються, можуть молитися в п’ятницю ввечері. Вони можуть почати о 19:30 і молитися приблизно до 21:45, або у Святій годині від 20:00, а тоді закінчити 22:15.

 

В суботу у Святій годині молимося «Пророчу молитву за воскресіння народу» згідно Єзекиїла 37, і від 21:15 до 22:15 – першу годину воскресних правд зі «Святкування неділі». В неділю від 5:00 до 7:00 молимося другу і третю годину воскресних правд. Тоді до обіду було б добре ще помолитися годину до Святого Духа. Хто має можливість бути на правовірній Святій Літургії, нехай візьме в ній участь, а хто не має такої можливості, нехай переживе найважливішу частину Св. Літургії – анамнезу та епіклезу – згідно відео (див. відео https://youtu.be/r8Cs4z_LtaE).

 

В неділю після обіду маємо братню спільноту. Зустрічаємося хоча б по 3-5 віруючих і разом найперше годину молимося. Починаємо з розважання «Емаус» і «Поява в Галилеї п’ятистам братам» (35 хв.). Одразу продовжуємо «Молитвою єдності і сили» (піднімання гори згідно Мр. 11,23). У другій годині хтось з чоловіків подасть наперед підготоване пояснення до Божого слова, а інший – короткий витяг з «Життя святих». Тоді інші можуть приєднатися – розповісти свідчення з молитви за минулий тиждень, можна і з євангелізації чи конкретних випробувань і терпінь, які пережили. Після цих двох годин братня спільнота може продовжуватися, якщо потрібно вирішувати конкретні проблеми або обговорювати якісь спільні плани. Час від часу можна переглянути якийсь повчальний фільм. Перш ніж переглянути його в спільноті, треба критично оцінити, чи корисно переглядати його іншим. Після перегляду було б добре подати до нього коментар.

 

Потім увечері вдома у Святій годині помолимося два розважання, що належать до святкування неділі – «Поява апостолам» і «Поява Томі».

Також добре молитися протягом дня Вервичку (чотки), наприклад, коли ми подорожуємо або змушені десь чекати. Ці проміжки часу потрібно використати. Саме тут особливо підходить молитва на вервиці.

 

Ступені молитовної ревності протягом тижня

I ступінь: хто помолиться хоча б одну молитву з брошури.

II ступінь: хто крім I ступеня помолиться молитовні зупинки.

III ступінь: хто крім II ступеня в п’ятницю помолиться всі «Сім слів з хреста».

IV ступінь: хто крім III ступеня помолиться «Молитву єдності і сили» (піднімання гори).

V ступінь: хто крім IV ступеня помолиться ще «Пророчу молитву».

VI ступінь: хто крім V ступеня помолиться частину святкування неділі.

VII ступінь: хто крім VI ступеня візьме участь у всьому святкуванні неділі.

 

До п. 3) Літургійні часи

В Церкві була традиція, що в певних часових проміжках вірні, передусім монахи, робили зупинки і молилися декілька разів на день. Пропонуємо відновити цю випробувану традицію Церкви. В години: перед сном, коли пробуджуємось, о 9.00, о 12.00, о 15.00, о 18.00, о 21.00. Тут коротко помолимося молитву досконалого жалю і досконалої любові. На завершення цитуємо один вірш зі Святого Письма, який у цій молитві повторюємо два тижні. Слово життя на кожних два тижні оприлюднюється на www.uogcc.org.ua.


 

„+ В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.”

„Еффата!” (Відкрийся!) „Я є свавільник. Я є гедоніст. Я є осуджувач.”

„Марана та!” (Прийди, Господи!) „Ісусе, Ісусе, Ісусе, помилуй мене грішного!” (5р.)

„Шема (Слухай), (своє ім’я), люби Бога!”   „Ісусе, Боже мій, люблю Тебе всім серцем, всією душею і всією силою. Тепер втрачаю свою душу ради Тебе та Євангелії.”

Слово життя: (цитата зі Святого Письма змінюється кожних14 днів, цитату повторюємо 3р.).

„Відтепер все роблю + В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь.”


Практичні поради:

  • Треба, щоб молитву вів один ведучий. Він відповідає за читання вступів перед кожною третиною, слідкує за дотриманням часових інтервалів і за визначенням ритму молитви в частинах б) і в). Це необхідно для того, щоб у молитві була єдність і щоб взаємно не перешкоджали один одному.
  • Читання вступів є сильною мотивацією до пережиття даних правд. Тому потрібно, щоб вступи читалися зрозуміло і виразно.
  • В частині Воскресіння на кінці третин подані пісні. Тому треба, щоб був призначений один ведучий, який би мав відповідати за спів.
  • Після одної-двох годин молитви необхідно виділити мінімально 10-20 хвилин на взаємне ділення. Свідоцтво з особистого пережиття даних правд є підтримкою для членів молитовних груп.
  • Що стосується братньої спільноти і дискусій, то вони виходять з апостольського вчення. Тут вирішуються проблеми, якими на християн тисне світ, вирішується, як сьогодні правдиво жити з Христом, як обновити життя родини, як впроваджувати здорові моральні засади, як боротися проти маніпуляції дітьми, деморалізації і т.д. Тут важливо, щоб чоловіки знову стали головами родин і усвідомили собі свою відповідальність, яку їм дав Бог – відповідальність за спасіння повірених їм душ.
  • З тієї причини, що священики сьомого дня служать при вівтарі, то не можуть день Воскресіння святкувати біблійним способом в малих групках. Тому нехай встановлять собі інший день (найкраще понеділок), який будуть присвячувати молитві, Божому слову і братній спільноті. Наголошуємо, що без внутрішньої молитви спільнота священиків не буде духовно зростати. Ця брошурка містить моделі для внутрішньої молитви – молитви серцем.

Ця модель також є для молоді, семінаристів, жінок і дітей.