Звільнення з посади і покарання державних урядовців

Дата публікації:   2011-08-25
Автор:   Синод УП ГКЦ

 

                                                                                                           Міністру культури України

                                                                                                           п. Михайлу Кулиняку

 

 

             Звільнення з посади і покарання державних урядовців

 

 

Шановний пане Міністре!

Пригадуємо Вам про відповідальність справедливо покарати підлеглих Вам працівників. Йдеться про начальника релігійного відділення Львівської ОДА пана Р. Кураша і начальника релігійного відділення Тернопільської ОДА пана І. Кульчицького, за протизаконну релігійну дискримінацію.

 

Пан Р. Кураш 31.7.2009 вчинив кримінальний злочин. Він вторгся з декількома особами до монастиря у Львові-Брюховичах. Організував насильне викрадення повнолітньої кандидатки. Коли її винесли за межі монастиря, то міліція насильно її запхала в машину і відвезла. Зі свідчень кандидатки і її батьків виявилося, що пан Кураш мав намір відвести кандидатку на аналіз крові, але батько цього не дозволив. Якщо б до цього дішло, то очевидно вже був підготований фальшивий діагноз, на основі якого вони стверджували б, що в монастирі дають наркотики і розпочали б кампанію для ліквідації монастиря і правовірних віруючих. Цього ж дня ввечері речник УГКЦ монс. Мілян по-телебаченню очорнив правовірних віруючих, включаючи і сестер-монахинь, назвавши їх сектою, схожою до Білого братства. Це був злочин розпалювання релігійної ненависті та злочинне і несправедливе очорнення невинних віруючих, навіть через мас-медіа.

 

Це є ще одним доказом брутальної дискримінації релігійної меншини. До сьогодні за цей злочин винних не було покарано, хоч ми багаторазово домагалися справедливого покарання пана Р. Кураша.

 

Крім цього злочину пан Кураш постійно порушував закони України, і так зловживає урядом, який йому довірила демократична держава Україна. Йдеться про релігійну дискримінацію. Пан Кураш умисно вже протягом двох років обходить закони України і незаконно відмовляє в реєстрації УПГКЦ, чим вірних і сестер-монахинь, священиків і єпископів виставляє на переслідування, розправу, прилюдне зневаження і справжню травматизацію та стигматизацію.

 

Пан Кураш постійно повертає заяви на реєстрацію релігійних громад. Він лицемірно вигадує штучні проблеми. Двічі ми подавали в суд. Йому було наказано або нас зареєструвати, або ясно подати конкретну причину, чому відмовляє в реєстрації. Кураш постійно викручується і можна чекати, що цими днями він подасть в апеляційний суд, чим відкладе реєстрацію на рік, а потім – до касаційного суду, де відкладе ще на два роки. Протягом всього цього часу наші вірні і сестри-монахині все ж будуть і надалі виставлені не лише дискримінації, але й ліквідації.

 

Пан Кураш виготовив фальшиві дублікати установчих документів з метою ліквідувати релігійну громаду в Підгірцях і вигнати їх з храму, який вже 6 років використовують для Богослужінь. В цьому співпрацює з Богуцьким, заступником Міністра культури.

 

Вимагаємо, щоб цей працівник був звільнений з посади і законно покараний.

 

Працівник Тернопільської ОДА пан І. Кульчицький є співвинним в розпалюванні релігійної ненависті, під час якої (12-14.11.2011) декілька сестер зазнали фізичних поранень. Потім перед монастирем сфанатизований натовп протягом декількох годин під керівництвом замовлених семінаристів скандував ненависні гасла. Пан Кульчицький був присутнім під час цього розпалювання релігійної ненависті, і хоч мав відповідальність зупинити ці фанатичні прояви дискримінації, однак своєю пасивністю їх підтримував і схвалював.

 

І. Кульчицький систематично відмовляє в реєстрації релігійної громади в м. Зборові. З його допомогою була зліквідована і релігійна громада УПГКЦ в Чорткові. Декілька сфанатизованих людей ходили по домах і погрожували нашим вірним навіть вбивством, якщо вони не відмовляться від свого членства в нашій Церкві. Цей тероризм протягом декількох днів знищив релігійну громаду в Чорткові. Храм, який власними руками збудували правовірні єпископи і священики нашої Церкви, нам вкрали, і замки в храмі поміняли. Коли ми домагалися права, щоб хоч почергово ми могли використовувати храм, то пан Кульчицький за нас не заступився, але допоміг неприятелям, щоб вони змінили статут і храм офіційно переписали на себе. Тут йдеться про злочинну дискримінацію і розпалювання релігійної ненависті працівником Тернопільської ОДА.

 

Вимагаємо звільнити обидвох начальників релігійних відділень ОДА, пана Кульчицького і пана Кураша та по закону їх покарати.

Від імені УПГКЦ

 

                                                                                 + Маркіян, ЧСВВр

                                                                           Єпископ-секретар УПГКЦ

 

                                                                                                                                                   Львів, 25.8.2011

 

Копії:

-         Депутатам Верховної Ради України

-         Президенту України

-         Губернатору Львова

-         Губернатору Тернополя

-         Голові Представництва ЄС в Україні, Жозе Мануел Пінту Тейшейра

-         Депутатам Європарламенту

 

                                                                     

 


Приєднані файли
Звільнення з посади і покарання державних урядовців (25.8.2011) Скачати Звільнення з посади і покарання державних урядовців (25.8.2011) .DOC 32.0 kB