Чи може папа бути єретиком?

Дата публікації:   2011-09-23
Автор:   ВВП

 

                                  Чи може папа бути єретиком?

 

Бенедикт XVI 1.5.2011р. Івана Павла ІІ, який окреслив апостатичну дорогу прямо в Церкві, проголосив блаженним. Бенедикт XVI цим жестом поставив на вівтар єретичну програму синкретизму Івана Пала ІІ. Візантійський Католицький Патріархат 1.5.2011р. оприлюднив, що обидва папи через свою апостазію є поза Церквою. Від 1.5.2011р. в Церкві є офіційний стан sedes vacantis. Бенедикт XVI уряд займає вже незаконно. Єретик не може бути папою. Бенедикт XVI папою вже не є.

 

Який є погляд церковної традиції?

 

Вчитель Церкви св. Роберт Беллярмін:

„Папа, який є явним єретиком, автоматично (по факту) перестає бути папою й головою Церкви, також він автоматично перестає бути християнином і членом Церкви. Відтак Церква може його судити й покарати. Це є навчанням Отців Церкви, які кажуть, що явний єретик негайно втрачає всю владу.

Ця засада є найпевнішою. Нехристиянин не може бути Папою … Причина цього є та, що така особа не може бути головою того, членом чого вона не є. Тому той, хто не є християнином, не є й членом Церкви, а явний єретик не є християнином, як ясно навчають свв. Купріян, Атанасій, Августин, Єронім та iн.; відтак, явний єретик не може бути Папою”. (прим.: вивищенням на вівтар духа Ассижу – духа антихриста, папа Бенедикт XVI сам себе виключив з Церкви.)  

 

Св. Антоній: „У випадку, якщо папа став би єретиком, він із огляду на цей тільки сам факт та без будь-якої іншої ухвали (ipso facto) опинився б відділеним від Церкви. Голова, відділена від тіла, не може, поки лишається відділеною, бути головою того самого тіла, від котрого її було відтято. Папа, який став би відділеним від Церкви через єресь, відтак, із огляду тільки на цей факт припинив би бути головою Церкви. Він не міг би бути єретиком і лишатися папою”.

 

Учитель Церкви св. Альфонс Ліґуорі (1787): „Якщо б Богові було завгодно допустити, щоб папа впав у закляту й уперту єресь, через цей факт він перестав би бути папою, а апостольський осідок був би порожнім  (прим.: сучасний стан в Церкві – sedes vacantis)

 „Якщо б будь-коли папа як приватна особа впав би в єресь, він негайно випав би з понтифікату”.  

 

Учитель Церкви св. Франциск Сальський (XVII ст.): ... коли папа є явно єретиком, він випадає по факту зі своєї папської гідності й із Церкви”.  (прим.: оприлюднення посмертної екскомуніки Івана Павла ІІ в день фальшивої беатифікації)

 

Католицька енциклопедія 1914 р. (т. 11, с. 456): „Звісно, вибір єретика, схизмата чи жінки [на папство] був би недійсним і нечинним”.

Кодекс церковного права від 1917 р. (канон 188.4) (переказ): Якщо священнослужитель впадає в єресь, він тратить свою владу без будь-якого додаткового оголошення чи ухвали закону”. (екс-кард. Гузар і апостатична ієрархія)

 

Лев ХІІІ, Satis cognitum, 29.06.1896: «Не може бути нічого більш небезпечного, ніж ті єретики, які визнають майже всю сукупність навчання, але за допомогою всього одного слова, як крапля яду, заражають простоту віри, що її навчив наш Господь та яку було передано через апостольську традицію».

 

Висновок:

Висловлювання вчителів Церкви і святих чітко висвітлюють питання сучасних єресей і їх вплив на церковну ієрархію. Святий Антоній і святий Беллярмін наголошують, що коли папа прийме єресі, то він перестає бути папою, і це ніхто навіть не мусить проголошувати!

 

          Опрацювали

          Від імені Візантійського Католицького Патріархату

 

                                   + Методій, ЧСВВр                    + Тимотей, ЧСВВр

                                                   єпископи-секретарі ВКП

 

 


Приєднані файли
Чи може папа бути єретиком? Скачати Чи може папа бути єретиком? .DOC 31.0 kB