Божі перестороги

Дата публікації:   2011-12-31
Автор:   Зі світу

 

Божі перестороги

Бурі і торнадо бичують Австралію. Різдво в Австралії супроводжує жахлива погода. Півночі континенту загрожує тропічний циклон, на півдні бушують торнадо та бурі. Тропічна буря Грант посилилася. Її вітри на острові Тіві досягали швидкості 130 кілометрів за годину. Мельбурн зачепили бурі та градобій. Урагани та град розміром в м’ячик до гри в гольф розбивали середні та лобові вікна машин, вітер досягнув швидкості 109 кілометрів за годину. В деяких місцях протягом години випало аж 37 міліметрів дощу. Бурі та повені в середу на півночі Австралії понищили транспортну комунікацію. Розлита ріка змела міст з вантажним поїздом, який перевозив залізну руду та хімікати. В поїзді був і концентрат міді, проводиться перевірка, чи не дійшло до забруднення вод.

Індонезійський вулкан вивергає попіл. Перше виверження вулкану на острові Сулавесі відбулося у понеділок. Через декілька хвилин після нього настали два наступні вибухи. Вітер ніс попіл аж на п’ять кілометрів на схід і північний схід. Попіл накрив два села, де проживає 10 тисяч людей.

Тайфун Ваші на Філіппінах засягнув більше, ніж 338 тис. людей, десятки тисяч людей проживають в тимчасових таборах. Офіційні джерела стверджують, що вже є 1453 мертвих і 4594 поранених. Десятки людей пропали безвісті.

EuroZprávy.cz, mediafax