Київські підлітки масово подають до суду на батьків

Дата публікації:   2012-01-09
Автор:   Зі світу

 

Київські підлітки масово подають до суду на батьків

31.10.2011

Західна «мода» подавати позови проти власних батьків прийшла і до нас. Лише за цей рік близько 20 неповнолітніх в Києві звернулися до суду з позовами про позбавлення своїх мам і тат батьківських прав заради квартир і грошей.

Слід зазначити, що ця не мода сама по собі прийшла. Такого результату домоглися свідомими діями ювенальщики. Адвокати кажуть, що бум таких заяв почав відбуватися за останніх півроку. А закони, що дозволили дітям судитися з батьками з 14 років, з'явилися ще в 2010р. Найголовнішу роль в цьому зіграли освітні програми, в яких дітей навчають подавати в суд. За останні пів року ці програми дуже поширилися.

«Ми почали стикатися з такими випадками, що мама не пустила дитину гуляти, а вона на неї в суд подала!» –  сказала співробітниця районної опікунської ради.

Важливу роль часто грає і квартирне питання. Адже, за законом, після позбавлення батьківських прав батька або мати можуть виселити з житла, а нерухомість віддати дитині. Також, відмовившись від батька, можна вимагати велику суму. Наприклад, 14-річна дівчинка подає до суду тата, вимагаючи позбавлення батьківства та сплату ним аліментів, а також компенсації. Дівчинка може відсудити більше 20 тис. грн. Фахівці впевнені, що справи стосовно батьків і дітей в судах будуть траплятися все частіше.

Седмица.Ru