Замість допомоги на дитину, матері відібрали обох дітей

Дата публікації:   2012-03-27
Автор:   Зі світу

 

Замість допомоги на дитину, матері відібрали обох дітей

27-річна кримчанка Ірина Горєлова, звертаючись до чиновників за допомогою в оформленні передбаченої державою допомоги на двомісячного Костю, чекала допомоги, а зовсім не комісії, що несподівано з'явилася 1 березня в 9:30 годин ранку на порозі її житла.

Представники органів опіки, медичний працівник і кримінальна міліція у справах дітей, застали жінку буквально зненацька. Миттєво оцінивши умови на дачі, де Ірина тимчасово проживала з трирічною дочкою Сашею і двомісячним Костею, комісія винесла вердикт – «умови, що загрожують життю і здоров'ю», і наполягла на огляді в лікарні. Посадивши матір з дітьми в машину, «співчутлива» комісія вирушила до лікарні, де, отримавши на руки лікарняні картки Кості та Олександри, змогла переконатися, що діти здорові і є всі щеплення, необхідні обстеження фахівців.

 

Однак це їх не влаштувало. Начальник служби у справах дітей наполягала на своїй версії: дітей нібито годували собачою кашею, яку представники комісії нібито бачили в домі. На заперечення матері ніхто не реагував.

Прибувши в міську інфекційну лікарню, комісія знову зіткнулася з перешкодою в «налагодженні» процедури вилучення дітей з сім'ї. Виявилося, лікар не може прийняти дітей, оскільки не було надано відповідного розпорядження Нахімовської РДА про відібрання дітей.

 

У будівлі райдержадміністрації, куди комісія відразу попрямувала приготувати «потрібний» документ, матір запевняли, що немає необхідності їхати з ними в лікарню. На гучні заперечення і спротив матері представник міліції просто відтіснив її від малюків. Це був останній раз, коли Ірина бачила своїх дітей. У холодній машині їх возили цілий день. Дітей без матері привезли в інфекційну лікарню, коли на вулиці вже було темно.

 

На наступний день в лікарні з жалем сказали, що не можуть пустити її до дітей, оскільки немає дозволу на відвідування. Збентеженій Ірині пояснили: те, що вчора відбувалося, має юридичне означення – процедура відібрання дітей. От тільки чиновники до останнього тримали перелякану Ірину в невіданні, заспокоюючи: «Ваших дітей просто оглянуть, вони там полежать і ви їх скоро заберете ...».

А в цей час механізм вже роз’їхався: матір до дітей не пускали, копії документів на руки їй не надали. І як пояснили їй чиновники, «винна в цьому тільки вона сама, бо не знає своїх прав». Так Ірина Горєлова стала черговою жертвою «правового механізму захисту дітей» – від рідної мами.

 

В інфекційній лікарні мами, що лежали в сусідніх палатах, поруч з відібраними малюками, обурювалися: «Як це, не пускати маму до грудної дитини?»

У Центрі захисту сім'ї і дитинства «Русичі» на дзвінок однієї з цих мам відреагували негайно. Ірина Горєлова вже й не розраховувала на чиюсь допомогу, коли їй зателефонували правозахисники.

 

Співробітники Центру «Русичі» спільно зі знімальною групою міжнародної програми «Седмиця», отримавши необхідні консультації юристів, написали офіційний лист голові Нахімовської районної адміністрації про негайне повернення дітей батькам. Але їм повідомили: «Процедура видачі дітей займе місяць». Вражені батьки застигли в заціпенінні, адже забрали у них дітей протягом 5 хвилин. Представники Центру «Русичі», батьки та журналісти прийняли рішення не йти з будівлі Нахімовської адміністрації, доки не отримають рішення про повернення дітей. Після обіду опікунська рада винесла акт про повернення дітей.

В інфекційній лікарні їх зустрічали мами і медперсонал зі сльозами радості на очах. Двомісячний Костя, відчувши мамині обійми, радісно сопів, а трирічна Саша, вибігши, кинулася до тата на шию зі словами: «Як ми за вами скучили!».

 

Лікар з лікарні підтвердила, що «діти поступили в лікарню доглянуті, одягнені хоча скромно, але чисто. Одразу видно, що це діти з нормальної благополучної сім’ї ». Медичні працівники  до дітей ставилися зі співчуттям. 3-річна Саша постійно запитувала: «А де мама, коли мама прийде?» А мама в цей час оббивала пороги чиновницьких кабінетів і за допомогою правозахисників намагалася пояснити, що її житло було тимчасове. Документ про наявність житла подав батько сімейства – Сергій Попов, однак що-небудь коментувати у Сергія не було сил. Єдине бажання –  якнайшвидше повернути малюків.

 

Батьки! Озбройтесь знаннями про свої права і обов'язки для захисту дітей. Створюйте батьківські комітети для захисту своїх родин і дітей. Звичайно, «бути батьками чи ні» – вирішуєте тільки ви, але от «чи залишитеся ви ними» – це далеко не завжди залежить від вас.

Джерело: http://sovest.dnepro.org/2012/4473.html