У США і Канаді незадоволені, що ми не хочемо продуктів з ГМО

Дата публікації:   2012-03-28
Автор:   Зі світу

 

У США і Канаді незадоволені, що ми не хочемо продуктів з ГМО

У США і Канаді занепокоїлися планами українського Уряду змінити систему маркування харчових продуктів на вміст у них ГМО – виникла пропозиція знизити мінімальний поріг маркування, що становив 0,9 відсотка. Якщо МОЗ не зможе надати наукове обґрунтування ГМО-маркуванню всіх продуктів харчування і Постанова Кабміну все ж таки вступить в силу, це питання може стати об'єктом розгляду в органі з вирішення спорів СОТ.

У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ і зовнішньої торгівлі Канади в листі від 23 лютого і асоціація «Рада міцних алкогольних напоїв» (США) в листі від 28 лютого попросили Україну пояснити доцільність прийняття КМУ постанови про затвердження «Порядку маркування харчових продуктів щодо вмісту в них генетично модифікованих організмів». Торгові партнери попросили «надати наукове обґрунтування вимог до маркування продуктів, що містять ГМО, які були науково оцінені як безпечні для споживання людини, а також необхідності ГМО-маркування продуктів харчування, які не містять ГМО».

Раніше Уряд запропонував зобов'язати виробників харчових продуктів маркувати товари з будь-якою часткою ГМО, тоді як з 2009 року виробники маркують її тільки при частці ГМО вище 0,9%. Новий порядок маркування також передбачає, що замість наклейок «Без ГМО» інформація про відсутність цих організмів буде вказуватися в описі складу продукту. Якщо продукт харчування буде містити ГМО, то в описі його складу повинен бути повний перелік компонентів, що містять такі організми, з зазначенням навіть мінімальної кількості ГМО.

Причини інтересу цих країн очевидні: США є найбільшим виробником ГМО-продукції в світі, а Канада до останнього часу входила в трійку лідерів. Найбільш активно в світі вирощуються модифікована соя, кукурудза, бавовна, томати, рапс і картопля.

Джерело: http://3rm.info/22209-v-ssha-i-kanade-nedovolny-chto-my-ne-xotim.html