У Лаосі арештовано п'ятьох християн

Дата публікації:   2012-04-09
Автор:   Зі світу

 

У Лаосі арештовано п'ятьох християн

У південно-лаоському селі Вукхам (регіон Палансай) поліцейські заарештували п'ятьох християн. Затримання відбувалося під час Богослужіння: християн звинуватили в «проведенні релігійних заходів без офіційного дозволу». Раніше християни брали участь в Богослужіннях в Букхаме без будь-яких перешкод з боку влади.

Пастор з В'єнтьяна пояснив, що арешти християн в провінції відбуваються досить часто, трохи кращою є ситуація в столиці. Чиновники виступають категорично проти проведення будь-яких християнських зібрань, крім зібрань затвердженої урядом Лаоської Євангельської Церкви (LEC). Проте багато християн, посилаючись на строгий контроль за діяльністю LEC, воліють зустрічі в «домашніх» громадах.

У грудні минулого року влада заарештувала 8 церковних лідерів, звинувативши їх в тому, що вони зібрали 200 християн для святкування Різдва. Самі заарештовані заявили, що мали дозвіл на проведення Богослужінь. У тому ж грудні чиновники змушували 47 християн з села Натоо, район Палансай, відмовитися від віри, погрожуючи вигнанням з села.

Близько 1,5% з 6-мільйонного населення Лаосу сповідують християнство. Основний закон гарантує право християн та інших релігійних меншин на вільне віровизнання, без будь-якої дискримінації і покарань. Однак влада звинувачує християн в тому, що їхня релігія становить загрозу для політичної системи.

Джерело: http://www.sedmitza.ru/news/2886594.html