Слідчим доводиться відпускати педофілів через "нововведення" в законі

Дата публікації:   2012-04-11
Автор:   Зі світу

 

Слідчим доводиться відпускати педофілів через "нововведення" в законі

Уральські слідчі відчувають серйозні труднощі з залученням до кримінальної відповідальності розпусників і педофілів, жертвами яких стають підлітки. Через лазівки в законодавстві, злочинці виходять «сухими з води».

Як розповів заступник керівника СУ СКР по Свердловській області Олександр Тюменцев, мова йде про дві статті: «Статеві зносини і інші дії сексуального характеру з особою, яка не досягла 16-річного віку» і «Розпусні дії». На даний час в розробці слідчих знаходиться 25 справ, що належать до цієї категорії, але через внесені Держдумою РФ поправки до законодавства, багато з них доведеться закрити, а педофілів відпустити.

Тепер для притягнення до відповідальності не достатньо встановити ознаки складу злочину і підтвердити, що потерпіла особа не досягла 16-річного віку. Згідно нових поправок до Кримінального кодексу, слідчим необхідно з'ясувати, чи має жертва статеву зрілість. Якщо медики на це питання відповідають негативно, злочинець підлягає кримінальному переслідуванню. «А якщо так, то нам доводиться припиняти справи і відпускати педофілів. Проблема в тому, що критерії статевої зрілості – дуже спірне питання. Це сукупність психологічного та фізіологічного розвитку дитини та інших ознак… В результаті, дуже непросто пояснити батькам потерпілих дітей, чому ми закриваємо справу» – зазначив слідчий.

Крім цього, кримінальні справи тепер не відкриваються, якщо злочин було скоєно на добровільній основі – за згодою обох осіб, а також, якщо «жертва» і «зловмисник» вступили в шлюб. Також серйозне покарання за статтями 134 та 135 у вигляді позбавлення волі не передбачається у випадку, якщо різниця у віці між потерпілим підлітком і злочинцем менше чотирьох років.

Джерело: http://www.3rm.info/22921-sledovatelyam-prixoditsya-otpuskat-pedofilov-iz.html