Лист Президенту України від 13.4.2012

Дата публікації:   2012-04-13
Автор:   Синод УП ГКЦ

 

 

                                                                                                                                                   Президент України

                                                                                                                                                          Янукович В. Ф.

 

                                   Шановний Вікторе Федоровичу!

 

Насамперед висловлюємо Вам свою повагу і вдячність за те, що ви підтримали позицію народу і не підписали законопроект "Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України" №8507. Знаємо, що Ви є прихильником традиційної української сім’ї та християнських цінностей. Однак новий кримінальний процесуальний кодекс узаконює ГОЛОВНІ МЕХАНІЗМИ ЮВЕНАЛЬНОЇ ЮСТИЦІЇ, електронні засоби контролю, домашні арешти та інші механізми, проти яких неодноразово виступала з протестами громадськість України. Багато з пунктів нового КПК взагалі суперечать Конституції України, про що свідчать і висновки Головного юридичного управління http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=42312

 

Прийнятий КПК  суттєво звужує право батьків на захист своєї дитини. Всупереч статті 22 Конституції України, яка визначає, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод  в частині 5 статі 226, частині 3 статті 227, частині 3 статті 488 КПК передбачене усунення батьків від участі в слідчому, судовому процесі за наявності якихось «виняткових випадків» значення та перелік яких взагалі не визначено.

У частині 2 статті 493 КПК батьки зобов'язуються забезпечити «належну поведінку» дитини. Не конкретизовано, яка поведінка вважається належною, однак за її неналежність на батьків накладається штраф - від двох до п‘яти розмірів мінімальної заробітної плати. В такій безвихідній ситуації для батьків стаття пропонує альтернативу – «право відмовитися від подальшого виконання цього зобов'язання». Чому не визначивши вини особи карають її штрафом або усуненням від батьківського обов'язку?

Подібних формулювань у прийнятому КПК є дуже багато, а це уможливлює неоднозначність у тлумаченні та правозастосуванні судовими та правоохоронними органами, а також є грунтом для зловживань та розправ.

Також повідомляємо Вас, що спосіб прийняття та голосування за Кримінальний процесуальний кодекс в ніч з 12 на 13 квітня 2012 року відбувалося з грубими порушеннями. За підрахунками кореспондентів у цю ніч "за", згідно системи "Рада", проголосував 271 депутат. При цьому фізично в залі перебувало близько 50 депутатів, які і нажали кнопки за інших. Цим самим депутати сфальсифікували голосування, зловживши голосами інших депутатів та людей, які їх обирали (http://tsn.ua/video/video-novini/?media_id=383595046). А 50 депутатів не можуть вирішувати долю всього українського народу. Вражає, що в ту ніч, тієї ж години, коли Юда зрадив Ісуса Христа, депутати зрадили український народ, прийнявши такий Кримінальний процесуальний кодекс.

Розуміємо, що цей законопроект було подано під великим тиском Євросоюзу, який старається просунути в Україні багато антисімейних та антиморальних законів. Однак просимо Вас - НЕ ПІДПИСУЙТЕ прийнятий КПК. Будьте мужнім! Часи ідуть, правителі змінюються, однак пам'ять про Ваш благородний вчинок назавжди залишиться в серцях українців!

 

З повагою

                                                                                             за УПГКЦ

                                                                                      + Maркіян, ЧСВВр

                                                                               Архиєпископ-секретар УПГКЦ

 

                                                                                                                                                          Львів, 13.4.2012

Копії:

-   Депутатам Верховної Ради

-   ЗМІ


Приєднані файли
Лист Президенту України від 13.4.2012 Скачати Лист Президенту України від 13.4.2012 .DOC 27.5 kB