15 травня по Росії пройшла хвиля мітингів проти ювенальної юстиції

Дата публікації:   2012-05-23
Автор:   Зі світу

 

15 травня по Росії пройшла хвиля мітингів проти ювенальної юстиції

15 травня, в Міжнародний день сім'ї, у Росії стартувала всенародна акція «На захист родини, Батьківщини і віри», організована Асоціацією батьківських комітетів і спільнот «Аркс».

 

 Мітинги, збори та пікети пройшли в Москві, Архангельську, Ставрополі, Нефтеюганську, Нижньому Новгороді, Калузі, Ньягані, Орлі, Бєлгороді та інших містах Росії.

 

 Масовий протест викликали законопроекти, які нещодавно внесені до Державної Думи. Вони вводять західну ювенальну систему, що дає дітям найширші права, порушення яких батьками часто призводить до відібрання дитини.

 

 Разом з громадськістю проти небезпечних законопроектів виступила Російська Православна Церква. Так, на акції в Москві глава Синодального відділу із взаємин Церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін повідомив: «Сьогодні нас намагаються переконати, що якісь педагоги-новатори і чиновники краще, ніж батьки, знають, як виховувати дітей. Нам намагаються сказати, що батьки надто відсталі, занадто релігійні, занадто традиційно думаючі – то ж відберімо у них дітей. З цим не згоден і наш народ і наша Церква. Ми вже зупинили чимало спроб свавілля проти сім'ї і будемо це робити ».

 

 

 У свою чергу лідер руху «Суть часу» Сергій Кургінян на акції в Москві повідомив: «Впровадження ювенальної юстиції – це жахливий підкоп під самі фундаментальні основи життя – сім'ю». Він також заявив, що «тут і зараз відбувається формування коаліції громадських сил навколо фундаментальних принципів нашого майбутнього, навколо того, яку країну ми залишимо нашим дітям і чи буде наша країна взагалі».

 

Лідер руху Асоціації батьківських комітетів і спільнот, юрист Ольга Леткова, у своєму виступі розповіла про суть впроваджуваних законопроектів: «Запропонована система соціального патронату дає можливість чиновникам приходити з перевірками у всі, навіть у благополучні сім'ї, і наказувати, як виховувати і як утримувати дітей. Чиновникам дається право в будь-який момент відібрати дитину з сім'ї на власний розсуд. Інший законопроект створює систему громадського контролю за дотриманням прав дітей, які будуть вище прав батьків. Батьки не зможуть нічого забороняти своїм дітям, інакше дітей відберуть. Також планується приєднання Росії до міжнародного протоколу, за яким діти зможуть скаржитися на батьків безпосередньо в ООН. Тоді ООН зможе наказувати російським сім'ям, як виховувати дітей».

 

 На мітингу в Архангельську представник Архангельського обласного батьківського комітету Карина Шилова заявила: «Сенс ювенальних законів – переконати, що батьки – це вороги дітей. Ювенальна юстиція вже діє в нашій країні! Ми знаємо багато випадків відібрання дітей у хороших непитущих батьків через бідність, за борги в ЖЕКу і погані житлові умови, через відсутність роботи, за прогули дітьми школи, за спроби батьків обмежувати “свободу” підлітка».

 

Джерело: http://ruskline.ru/news_rl/2012/05/17/15_maya_po_rossii_proshla_volna_mitingov_protiv_yuvenalnoj_yusticii/