Сім слів з хреста – І слово з хреста: „Отче, прости їм, бо не знають, що роблять!” (Лк. 23,34) (відео)

Дата публікації:   2019-04-22
Автор:   ВВП

 

Сім слів з хреста (розважання)

 

І слово з хреста:  

„Отче, прости їм, бо не знають, що роблять!” (Лк. 23,34)

             

 

1) Роздуми над Божим словом:

«З Ним вели також двох інших злочинців, щоб їх скарати на смерть. Як прийшли на місце, що зветься Череп, там Його розіп’яли і злочинців, одного по правиці, а другого по лівиці. Ісус же сказав: “Отче, прости їм, бо не знають що роблять”». (Лк.23,32-34).

«Як прийшли на місце, що зветься Череп, там Його розіп’яли...»

 

Смерть через розп’яття була найжорстокішою і найганебнішою карою. Коли прийшли на місце, наказали Симону з Киренеї скинути хрест. Тоді Ісуса кинули спиною на землю, плечима до дерева. Воїн-кат нащупав на передній частині руки заглибину в зап’ясті, вклав у неї чотиригранний залізний цвях і вдарив молотком. Цвях розірвав шкіру і пройшов місцем, де знаходиться нерв, що координує рухи пальця і сигналізує біль. Біль, спричинений проколенням в цьому місці, жахливий. Судини були розірвані і рана сильно кровоточила. Наступні удари молотком прибили руку до дерева хреста. Подібно була прибита і друга рука та обидві ноги. Серед тих болів Ісус з великим зусиллям промовив слова: «Отче, прости їм, бо не знають, що роблять!».

 

Ісус просить за тих, які Його розпинають! Хто це є? Ті воїни? Ті їхні начальники, яких мусять слухати? Та релігійна ієрархія, яка вирішила, що Ісус мусить померти? Так, вони всі, але також і кожен, хто грішить. Отож і мій гріх прибив Ісуса на хрест. «Із серця бо походять лихі думки, убивства, перелюби, розпуста, крадежі, лживе свідчення, богохульства» (Мт.15,19).

 

Гріх є на людстві, наче завіса, яка покриває народи і проникає кожне людське серце. Цілий світ і все людство є наче концтабір, оточений колючим дротом, а тиран і вбивця – сатана – тримає людство в темряві. Дух брехні не хоче, щоб ці душі прозріли, побачили правду і могли бути визволені. Вони є у сліпоті, а тому не знають, що є гріх, а що є Божа любов.

 

«Отче, прости нам наші провини, як і ми прощаємо винуватцям нашим». До цього прохання з «Отче наш» Ісус додає: «Якщо ви не простите, то і вам Небесний Отець не простить...» (Мт.6,15).

Уся проблема з нашим прощенням полягає в тому, щоб ми були свідомі нашого великого боргу щодо Бога. Потім будемо легко прощати своїм ближнім!

 

2) Цитування Божого слова (5 хв.):

Усвідомлюю жахливі муки розпинання: проколення рук і ніг Ісуса, чую удари молотка по залізних цвяхах. Всі повторюємо: «Отче, прости їм, бо не знають, що роблять!» (Лк. 23,34).

 

3) Молитва згідно Божого слова (5 хв.):

Всі промовимо: «Отче», а один додає: «прости мені мої провини» (усвідомлюю хоча б один свій гріх).

 

4) Молитва серцем (5 хв.):

Всі взиваємо: «Аааа...ваа». Свідомо перед Богом прощаю своїм винуватцям! (Аввa по-арамейськи означає «Отче, Таточку»).

 

 

 

Завантажити: Молитовна брошурка для святкування неділі: 

формат doc ,          формат pdf (версія для друку)