Сім слів з хреста (розважання) - VІІ слово з хреста: „Отче (Авва), в руки Твої віддаю духа мого.” (Лк. 23,46) (відео)

Дата публікації:   2016-04-29
Автор:   ВВП

 

Сім слів з хреста (розважання)

 

VІІ слово з хреста: „Отче (Авва), в руки Твої віддаю духа мого.” (Лк. 23,46)

 

 

а) 5 хвилин – вступ

 

Лк 23,44-46: Було вже близько шостої години, і темрява по всій землі настала аж до дев’ятої години, бо затьмарилось сонце; а й заві-са храму роздерлася посередині. Ісус закликав сильним голосом: Отче, у Твої руки віддаю духа мого! Сказавши це, він віддав духа.

 

Мт. 27,51.54: ...земля затряслася, скелі порозпадались. ...А сотник і ті, що стерегли з ним Ісуса, бачивши землетрус і те, що сталося, вельми налякалися й мовили: Це справді був Син Божий!

 

По смертельно блідому Ісусовому обличчі течуть струмочки крові, яка є щораз темнішою. Лице, повне ран, видовжується. Уста сині і стис-нені. Голова схиляється до грудей, Ісусові перестає битися серце. Він усвідомлює, що є на порозі смерті. З останніх сил спирається на ноги і взиває сильним голосом:Отче, у Твої руки віддаю духа мого!” Його пальці, перед тим стиснені, тепер розкрилися і руки безвладно повисли. Коліна похилилися на один бік. Голова безсильно склонилася на груди. Господь Ісус востаннє видихнув. Була третя година пополудню.

 

Господь Ісус не помер так, як найчастіше помирали розп’яті – через задушення, але помер через розрив серця від стиснення серцевого м’яза рідиною в перикарді. Коли римський воїн підійшов до Ісусового хреста і хотів переконатися, що Ісус насправді є мертвий, то проколов Йому ко-пієм правий бік. З пробитого Ісусового боку витекли дві рідини. Найпер-ше згустки крові, а потім плазма. Це була кров і вода, як описує апостол Іван. Густа важко текуча кров повільно стікала лише від власної ваги.

 

Ісусова смерть була найважчим душевним і духовним боєм на на-шій планеті, а водночас у цілому всесвіті. Йшлося про знищення сили гріха, демонської сили.

 

Свою і нашу життєву програму Ісус виразив у молитві „Отче наш” словами: „Отче, хай буде воля Твоя!”

 

Апостол запитує: „Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса охрестилися, у смерть Його хрестилися?” (Рим. 6,3). Хрещення має характер союзу. Ісус віддав за тебе життя – це є „ТАК” для тебе з Його боку. Умовою твого „так” є пізнання суті хрещення і охота поми-рати для себе.

 

б) 5 хвилин - Усвідомлюю собі умирання Ісуса і Його смерть та всі повторюємо: „Отче, в руки Твої віддаю духа мого.”

 

в) 5 хвилин - Волею Небесного Отця є те, щоб я був спасенний. Всі промовимо: „Отче”, а один додає: „... нехай буде воля Твоя” (Мт. 6,10).

 

г) 5 хвилин - Всі взиваємо: „Ááá... bá“, а в цьому взиванні разом з Ісусовим духом віддаю свого духа в обняття Отця і приймаю будь-який час і спосіб смерті.