Ісусова Мати − заповіт з хреста (відео)

Дата публікації:   2018-04-04
Автор:   ВВП

 

Ісусова Мати − заповіт з хреста

 

 
 

Яке відношення нашого Патріархату до Ісусової Матері?

Повністю біблійне, у згоді з усією Традицією Церкви. Ісус є істинний Бог, а Марія − Божа Мати, Богородиця, Теотокос. Так проголосив Собор в Ефесі у 431 році. Вона повністю заслуговує особливої пошани від всіх, які прийняли Ісуса, як сказано у Св. Письмі: «Будуть благословляти мене всі роди» (Лк. 1,48)

 

Коли Бог взяв на себе людську природу, це відбулося через Святого Духа і послух віри Богом обраної Діви (див. Лк.1,38 наст.).

Що стосується Святого Письма, де сказано про  братів та сестер Ісуса, то цілком зрозуміло, що йдеться про родичів. Єресі аріанства, які заперечували Христове Божество, як аргумент, що Ісус не був Богом, стверджували, що Він мав братів, а отже Марія нібито не була ні Матір'ю Божою, ні Дівою. Ці єресі спростував св. Єронім та інші. З 4 по 16 століття ці єресі вже не з'являлися.

 

Ісус дав учневі під хрестом свій заповіт словами: «Ось, твоя мати». Учень духовно прийняв Її в себе − по-грецьки eis ta idia, по-латинськи in sua (Ів. 19,27). Св. Амвросій каже: «Він прийняв Її душу, щоби в Ньому величала Господа, і прийняв Її духа, щоби радів у Бозі».

У пророка Єзекиїла 36,26 Бог пообіцяв: «Я дам вам нове серце». Ця духовна трансплантація відбулася на Голготі, коли учень духовно прийняв Ісусову Матір в себе − eis ta idia.  Марія є новою Євою. Кожен учень, який духовно стоїть під Христовим хрестом, повинен з вірою зробити те, що зробив Іван, тобто виконати заповіт Ісуса.

 

Недостатньо мати академічного − мертвого Ісуса. Треба мати живого Ісуса. Це біблійне рівняння: Марія + Святий Дух = живий Ісус.

Порівнювати Богородицю з поганськими богинями, які фактично є демонами, − це не тільки богохульство, а й гріх проти Святого Духа. Пошана до Ісусової Матері, яка не веде до Христа, є фальшивою.

 

Св. Августин висловив віру ранньої Церкви словами: «Марія була дівою до народження, під час народження і після народження». Цим виражена  віра Церкви, що Вона не тільки чудесним способом зачала, але й чудесним способом породила і на  все життя залишилася дівою.

 

Завантажити: Ісусова Мати − заповіт з хреста