Питання папства (+відео)

Дата публікації:   2019-09-04
Автор:   ВВП

 

Питання папства

 

Суть папства полягає в тому, щоб захищати віру і мораль від єресей та підбадьорювати братів у вірі і в наслідуванні Христа. Петро та інші апостоли заради Христа і Його Євангелії пожертвували як мученики своїм життям. Вони дали нам приклад справжньої втрати своєї душі ради Христа, адже тільки в Ісусі Христі маємо вічне життя! І в нашому житті найголовнішим є одне ‒ особисте відношення до Ісуса! І тебе Ісус запитує: «За кого ти Мене маєш?» Від твоєї відповіді залежить ціла твоя вічність.

Біля Генезаретського озера Спаситель сказав Петрові: «Паси Мої ягнята… Паси Мої вівці» (Ів. 21,15 наст). Перед Своєю смертю Він доручив Петрові служіння: «А ти, навернувшись, утверджуй своїх братів» (Лк. 22,32).

У Кесарії Филиповій на запитання Ісуса, за кого він Його має, Петро відповів: «Ти Христос, Син Бога живого». Ісус сказав йому: «Не тіло і кров це тобі відкрили, а Отець Мій небесний… Ти – Петро (Скеля), і Я на цій скелі збудую Мою Церкву і пекельні ворота її не подолають. Я дам тобі ключі Небесного Царства, і що ти на землі зв’яжеш, те буде зв’язане на небі; і те, що ти на землі розв’яжеш, те буде розв’язане й на небі» (Мт. 16,17-19).

 

Петро отримав ключі, тому що у Святому Дусі правдиво визнав, ким є Ісус. Це визнання віри в Божество Христа є основою всього християнства та спасіння. Без цього ключа ніхто не увійде до Божого Царства. Але коли Петро повернувся на рівень лише людського мислення, Ісус сказав йому: «Геть від Мене, сатано! …Бо ти думаєш не про Боже, а про людське» (Мт. 16).

Сучасна єретична теологія думає тільки про людське. Божество Христа заперечується особливо тими єресями, які поділяють Христа на якусь історичну та міфологічну постаті.

 

Псевдопапа Франциск публічно проповідує єресі, а при тому стверджує, що лише втілює ІІ Ватиканський Собор. Якщо Церква і далі визнає цього єретика дійсним папою і слухає його, то треба скасувати догму про папську непомильність з 1870 року. Але тоді потрібно було б скасувати і саме папство, бо замість того, щоб захищати віру та мораль, в особі Бергольйо воно чинить цілком протилежне.

Хоча деякі католики сьогодні вже визнають, що шокуючі єресі Франциска є єресями, але не припускають їхнього зв’язку з ІІ Ватиканським Собором. З таким ставленням неможливо здійснити справжню обнову Церкви.

 

В історії серед пап було кілька святих мучеників. Останнім був святий Мартін (VII ст.). Він виступив проти єресі монотелітства. На противагу цьому, папа Гонорій не виступив проти цієї єресі, а тому був посмертно виключений з Церкви як єретик.

До святих пап належать і такі герої віри, як Пій X. Він боровся проти єресі модернізму і змагався за справжню обнову у Христі. Але аж ніяк до святих не належать недійсно канонізовані соборні та постсоборні папи. Вони не виступили проти єресей, а навпаки ‒ ще й активно їх просували. До того ж, цих псевдосвятих канонізував псевдопапа Франциск. Це насмішка над усіма апостолами, святими та цілою Церквою!

 

Деякі впливові антицерковні кола сьогодні добиваються скасування папства. Павло VI сказав: «Папа є перешкодою для єдності» (Й. Гельмі «Папи», Вступ).

Насправді саме єресі є перешкодою для єдності: як єдності з Христом, так і єдності між християнами. Об’єднання в апостазії та єресях приносить шкоду, і то не лише дочасну, але й вічну. Папа-єретик завдає шкоди не тільки католикам, але й усім християнам. З іншого боку, настановлення правовірного папи принесе користь не тільки католикам, але й усім християнам. Чому? Бо він буде боротися за збереження християнських підвалин, тобто за віру і мораль. І так буде справді утверджувати своїх братів.

 

Сьогодні ми стоїмо перед дилемою: або Франциск є дійсним папою – але тоді є недійсною суть християнства разом зі Святим Письмом і Традицією; або ж Франциск є недійсним папою, а тоді залишаються чинними доктринальні основи Церкви. Дві протилежності не можуть бути дійсними одночасно. Тому Франциск повинен бути позбавлений уряду, який окупує незаконно. Це єдине можливе рішення для порятунку Церкви та папства.

 

+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату
 
+ Методій, ЧСВВр      + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі

 

2.08.2019

 

Завантажити: Питання папства (2.08.2019)