Почитання Матері Божої (+відео)

Дата публікації:   2019-09-25
Автор:   ВВП

 

Почитання Матері Божої

 

Питання: Яким є справжнє почитання Діви Марії?

Відповідь: Справжнє почитання Діви Марії ‒ це те, яке є повністю біблійним і веде до Христа. Фальшиве почитання є антибіблійним і відводить від Христа.

Діва Марія про себе сказала: «Я раба Господня» ‒ He dule Kyriu (Лк. 1:38,48). За своєю природою ми, як діти Єви, є рабами гріха. Як діти Марії ми стаємо рабами Господа. Апостол каже: «Ми раби того, кого слухаємо» (Рим. 6). Бути рабом Господа означає здобути свободу від гріха.

Марія сказала: «Величає душа моя Господа… бо Він зглянувся на покору слугині Своєї». І додала: «Ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди» (Лк. 1,48). Архангел назвав Марію повною благодаті ‒ кехарітомене. Марія є для нас зразком віри. Через її послух віри Слово стало Тілом.

 

У годину смерті Ісус промовив до учня слова заповіту: «Ось Мати твоя!» Учень Христа ‒ це той, хто заради Христа та Євангелії покинув усе (Лк. 14,33), втратив задля Нього і свою душу (Мр. 8,35). Не тільки Івану, але й кожному учневі, який духовно стоїть під хрестом, Ісус дає Свою Матір. Учень, який прийняв Її, отримує гідність раба раби Господньої (див. Пс. 86, Пс. 116).

 

Через праматір Єву прийшов гріх і смерть. Через Ісусову Матір Марію прийшло Життя ‒ Ісус.

 

Своїм заповітом «Ось син твій» Ісус заповідає Своїй Матері на усиновлення Божих дітей, які народяться через віру. При словах «Ось Мати твоя» учень прийняв Її не тільки до себе, але і в себе ‒ по-грецьки «eis ta idia», по-латинськи «in sua». Таким чином відбулася духовна трансплантація нового серця згідно Божої обітниці: «Я дам вам нове серце» (Єз. 36,26). Первородний гріх ‒ це духовний генетичний код, який є в природі Єви, нашої праматері. Ісус на хресті дав нам свою Матір Марію за нашу духовну Матір. В Ній ми отримуємо нову природу, новий духовний центр ‒ нове серце. Ісусова Мати завдяки заслугам Христа була наперед збережена від первородного гріха. Цю духовну природу нашої нової Матері ми не успадковуємо при народженні, але приймаємо її вірою у словах Ісусового заповіту «Ось Мати твоя».

 

Ефеський собор у 431 р. проголосив: Ісус є істинним Богом, а Марія є Божою Матір’ю, Богородицею ‒ Теотокос.

 

Ісус Христос ‒ істинний Бог та істинний Чоловік. За Своєю божественною природою Ісус є Сином Бога Отця, маючи з Отцем одне Божество. За людською природою Він є Сином Матері, маючи з Нею спільну людськість. Але у Своїй сутності Ісус є Сином Божим. Він має подвійну природу: Божу та людську. Це виразив і Собор у Фріулі 796 року.

 

Мати Ісуса в повній мірі є гідною особливого почитання від кожного, хто прийняв Ісуса: «Ублажатимуть мене всі роди» (Лк. 1,48).

 

Однак деякі християни, всупереч Святому Письму, не ублажають Ісусову Матір, але грубо зневажають. У книзі «Територіальні духи» Пітера Вагнера та інших співавторів Мати Ісуса поставлена на рівень поганських богинь Астарти та Діани, які фактично є демонами. Таке неподобство ‒ це тяжкий гріх і богохульство!

 

Питання: Святе Письмо говорить про Ісусових братів і сестер.

 

Відповідь: Ці слова Церква завжди правильно розуміла, а саме так, що йшлося про родичів Діви Марії. Адже два апостоли, Яків і Юда Тадей, та їхні брати ‒ Симон, в майбутньому єпископ Єрусалиму, а також Йосиф ‒ були синами Марії Клеопової (Мт. 13,55). Отож, вони були найближчими родичами Ісуса ‒ так званими братами Господніми.

 

Єресь аріанства заперечувала Божество Христа. Вигадане твердження, що Ісус не був Богом, обманливо обґрунтовували тим, що Він мав братів і що Марія начебто не була ні Матір’ю Божою, ні дівою. Ці єресі спростував святий Єронім та інші. Від ІV аж до ХVІ століття ці єресі більше не з’являлися.

 

Св. Августин виразив віру ранньої Церкви такими словами: «Марія була дівою до народження, під час народження і після народження». Це виражає віру Церкви, що Вона не лише зачала чудесним способом, але й чудесним способом породила і ціле життя залишалася дівою.

 

Ісус є первородним, а водночас єдинородним, Сином Марії. Другородженими синами і дочками є всі, які прийняли Ісуса і стали Божими дітьми, які від Бога народилися (Ів. 1,12-13).

 

Св. Людовік де Монтфорт каже, що фальшиве почитання Діви Марії відводить від Христа, уникає покаяння, а тому походить від диявола.

 

Запитання: Яке почитання Діви Марії має псевдопапа Франциск?

 

Відповідь: Він не ставить на перше місце Ісуса Христа і Божі закони, а також заперечує існування об’єктивно діючих моральних норм, просовує і прикриває содомію, проповідує єресі, а через Синод про Амазонію пропагує поганський сатанізм… Він публічно висміяв вчення Церкви про те, що Діва Марія задля заслуг Христа була наперед збережена від первородного гріха. За словами Франциска, Мати Божа начебто народилася у грісі. А це єресь!

 

Діва Марія у своїх пророчих словах, як у Ла-Салетті, так і в Люрді чи Фатімі, завжди закликала до покаяння. Сам Франциск не чинить покаяння, хоча й високомовно про нього говорить. А головне ‒ він не допускає покаяння, а цим блокує процес відродження в Церкві.

 

+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату
 
+ Методій, ЧСВВр      + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі

 

7.08.2019

 

Завантажити: Почитання Матері Божої (7.08.2019)