
Oznámení o „vstřícnosti“ Jura 5
Datum: 2013-12-26Autor: Synod UP HKC
Oznámení o „vstřícnosti“ Jura 5
Dne 9. 12. 2013 jsme zaslali dopis na arcibiskupství UHKC s prosbou o spoluužívání chrámu sv. Petra a Pavla. Jeho kopii jsme zaslali vám, na státní úřady ve Lvově. Nyní vám sdělujeme odpověď vedení UHKC z Jura 5.
Konečnou odpovědí na dopis ze dne 9. 12. 2013 bylo: „Směšné“ 12. 12. 2013 +Igor (Vozňak)
Starší ženy naší pravověrné církve byly po dva roky účastny nedělní liturgie na ulici u stěny nevyužitého chrámu sv. Petra a Pavla. Klečely na chodníku ve sněhu, v dešti, v mrazu. To je směšné?
Naše církev zachovala pravověrné učení řecko-katolických dědů a pradědů, to učení, které reprezentoval arcibiskup Andrij Šeptický a za které zemřeli biskupové-mučedníci, a přitom nesmí spoluužívat ani jeden ze sta chrámů ve Lvově. To je směšné?
Oficiální katolická hierarchie přijala nové učení kardinála Huzara, které zpochybňuje základní pravdy víry, bez nichž nikdo spasen nebude. Jde o zpochybnění Božství Kristova, Panenství Přesvaté Bohorodičky, zpochybnění věčnosti pekla. Jde i o další hereze, jako schválení okultismu, věštění, schválení homosexualismu. Toto ale vůbec není směšné.
My jsme se oddělili od herezí kard. Huzara, abychom zůstali věrni víře našich dědů a pradědů. Proto v podstatě zůstáváme v katakombách, jako v nich byly i některé naše řeholní sestry, které ještě pamatují metropolitu Šeptického. Tato naše věrnost, za kterou jsme pronásledováni, je vedení UHKC směšná?
Obáváme se, že za jednotu s herezemi a odsuzování a zesměšňování pravověrného učení u Božího soudu nikomu, ani Igoru Vozňakovi, do smíchu nebude.
Věříme, že nový primátor zruší nezákonné darování chrámu sv. Petra a Pavla řeckokatolické kurii, náměstí Jura 5. Kulturní památka, která je majetkem státu, pak bude navrácena městu. Rovněž věříme, že nový primátor umožní našim pravověrným řecko-katolíkům slavit liturgie v tomto chrámu.
Přiložené soubory
|
Stáhnout Oznámení o „vstřícnosti“ Jura 5 (13.12.2013) .DOC 26.0 kB |






