
Jed dědičného hříchu
Datum: 2015-04-18Autor: BKP
Jed dědičného hříchu
V každém z nás je jed dědičného hříchu. Toto v nás je a ďábel se z toho směje. Pokud nebudeme celý život bojovat s hříchem, pýchou a žádostivostí, padneme do nějakého bludu. Pokud věříme sobě, sami sebe likvidujeme. To je ten jed, který je v nás a my s ním musíme neustále bojovat, protože nás vede k sebedestrukci. Musíme to nést jako kříž, nesjednocovat se s ním, ale postavit se proti tomu. „Zapři sám sebe, vezmi svůj kříž a jdi za Ježíšem!“
Ježíš říká: „Kdo chce zachránit svou duši, zahubí ji, a kdo ji zahubí, ten ji zachrání“. Toto je podstatou křesťanství. Znamená to mít živou víru, přijímat pravdy Boží tak, jak jsou, a ne si vymýšlet svoje a spekulovat. Mám věřit těm pravdám, které mi dal Ježíš k věření – Jeho evangeliu, a ne nějakému jinému evangeliu, protože Boží slovo říká: „Kdo by hlásal jiné evangelium, budiž proklet, anathema sit.“ Bohužel, dnes už většina teologů hlásá jiné evangelium.
Stáhnout: Jed dědičného hříchu





