
Jedině s Kristem vítězíme
Datum: 2015-05-04Autor: BKP
Jedině s Kristem vítězíme
Hřích je vzpourou proti Bohu. Hříchem člověk ztrácí život věčný. Ale Ježíš zaplatil za nás, za všechny naše hříchy. Pokud se s vírou obrátíme na Ježíše, dostáváme odpuštění hříchů. Děje se to skrze svatou zpověď a pokání. Podmínkou je, že člověk musí mít lítost nad hříchy a musí své hříchy vyznat. Lotr na kříži dokonce ani hříchy nejmenoval, a byl spasen. Řekl jen: „Zhřešil jsem, Ježíši, zachraň mě!“ Ani David konkrétně nevyznal svůj hřích, ale padl před Bohem a vyznal: „Zhřešil jsem!“ Největší problém je v nás, že my si svůj hřích přiznat nechceme. A proto pak chodíme v temnotě. Pokud nejsme sebekritičtí vůči sobě, nevnímáme pak ani pravdu kolem sebe. Chodíme jako v mlze. Pokud člověk není zakořeněn v pravdě, když nastane duchovní boj, ďábel jej tahá za nos a vždycky prohraje. Ale pokud je člověk zakořeněn v pravdě a v Kristu, pokud ví, že se nesmí nechat vtáhnout do pasti a neustále se drží Krista, pak vyhraje i nad celým peklem. Musí se však držet Krista. Pokud se Ho pustíme, je konec. Ďábel hned člověka oklame, hodí na něho deprese a zamotá jej do falešných pravd a polopravd. Jedině s Kristem vítězíme.
Stáhnout: Jedině s Kristem vítězíme






