
Světlem těla je oko
Datum: 2015-08-10Autor: BKP
Světlem těla je oko
Když je člověk slepý, nevidí nic, jen tmu. Když má člověk zdravé oči, vidí vše.
Je světlo, které k nám přichází skrze fyzický zrak. Vidíme denní světlo, lidi, stromy, domy, krásnou přírodu. Je však také světlo rozumu, jakým poznáváme určité skryté pravdy. Pak je ještě světlo víry. Bohu díky za světlo rozumu, ale ono nám neukáže všechno. Kolik je lidí, všelijakých filosofů, kteří stavějí na rozumu, ale jestliže nejsou obráceni a neslouží svým rozumem Bohu, pak jsou jako media ducha temnoty. Jako např. Marx, Darwin. Darwin byl ateista a Marx satanista. Vymýšleli a vymýšleli, postavili určité přirozené pravdy, ale tak, že za tím byl duch lži. Neukázali na Boha, ale naopak postavili se proti Němu. Celé kontinenty přijaly jejich falešné filosofie. A ovocem toho byly koncentrační tábory atd.
My máme mít filosofii evangelia. Ale to není filosofie, kterou přijímáme rozumem, ale vírou. Za ní je Duch Boží. My máme přijímat Boží pravdu i moudrost a také Ducha, který je za Božím slovem. Za filosofy, Marxem, Engelsem, Nietzschem, je duch lži. Jako např. tzv. sexuální revoluce – homosexualita,... , která je ovocem Freuda, Junga, Kinseyho a je založena na lži, a když se postaví jako priorita a všichni se tomu otevřou, přijde rozklad a všechny demoralizuje.
Jestliže duch lži dovede tak působit skrze slovo a vnášet smrt, tím více máme přijmout evangelium, za kterým je Duch pravdy, Duch Boží, aby On mohl také působit a vnášet světlo, pravdu a život. Světlo rozumu nestačí k boji s temnotou. Pokud se však otevřeme Duchu Svatému, On nám otevře Boží slovo a dá Boží světlo. Když hledáme pravdu a konáme pokání, Bůh skutečně působí. Dává pravdivé světlo každému, kdo se upřímně modlí, upřímně hledá Boží vůli. Máme různé kříže, přichází i tupost, kdy člověk nic necítí, jako by Bůh ani neexistoval. Avšak není potřeba něco cítit. Když Bůh dává city k povzbuzení, tak za to poděkuj, ale na nich to nespočívá. Máme žít z víry. Bůh nám dal své slovo. A jestliže chodíme ve víře, pak nám Bůh dá i city, ale hlavně nám dá zkušenosti. Ale musíme opravdu brát Boží slovo, jako Boží slovo. Ono je pro nás jako lampa, která svítí v temnotě.
Stáhnout: Světlem těla je oko





