čeština > Aktuální > Article

Výzva k misii v Rusku /1.část/

Datum:   2015-08-31
Autor:   BKP

 

Výzva k misii v Rusku


(1.část)

 

Pravoslavným kněžím

 

Je rok sv. Vladimíra. Svatý Vladimír se rozešel s pohanstvím, hodil Peruna do Dněpru a přijal pravdivou víru, která jediná vede ke spáse. V Rusku nastoupila po pádu křesťanské monarchie ateistická vláda a po jejím odchodu byla před 25 lety přijata tzv. demokracie podle západního modelu. Takové demokracie jsou dnes mezičlánkem ke globalizaci, kterou prosazují USA. Po odchodu ateistické vlády nastala v Rusku určitá obroda pravoslavné církve. Náboženskou svobodu ale daleko více využili američtí pastoři. Během několika let založili téměř v každém městě své sbory. Baptisté a letniční jsou podporováni Amerikou. Faktem je, že politika Ameriky sleduje paralyzování autority pravoslavné církve a globalizaci, a to nejen Ukrajiny, ale i Ruska. Jestliže jsou baptisté a letniční či dokonce někteří pravoslavní finančně podporováni z USA, komu jsou pak zavázání vděčností? Architekti NWO a USA za jidášský dolar prosazují likvidaci pravoslaví v Rusku a autogenocidu národa!

 

Pokud se pravoslavná církev nepostaví proti globalizační ideologii a nebude konat účinnou misii, budou pak konat antimisii různé sekty na bázi buddhismu a hinduismu. Hinduistická jóga a bojové umění spojené s orientálními buddhistickými meditacemi nejsou pouze nevinným sportem. Už půl století jsou prostřednictvím USA a v jejich globalizačních zájmech cílevědomě prosazovány do všech zemí světa. Antimisii v Rusku konají i jehovisté. Ti jsou rovněž podporováni Amerikou, kde mají své centrum. Neprávem se pokládají za křesťany. Popírají podstatu křesťanství: Kristovo Božství, Jeho vykupitelskou smrt na kříži i Jeho slavné vzkříšení.

 

Co je podstatné činit v jubilejním roce sv. Vladimíra, který se před 1000 lety nekompromisně postavil proti pohanství a otevřel dveře pravoslavnému křesťanství? Je potřeba začít pokání a misii v Boží moci.

 

Základem misie je hlásání obrácení a pokání, přijetí pravdy a lásky, že Kristus svou smrtí zaplatil i za mé hříchy. Apoštolé přijali v plnosti Ducha svatého a stali se misionáři a mučedníky. Dnes by měl každý pravoslavný kněz přijmout rovněž jako apoštolé téhož Ducha Božího. Zvláště dnes je třeba přijmout i Ježíšův testament z kříže, přijmout Jeho matku za svou jako Jan pod křížem (viz http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=30590). Toto letniční a baptisté bojkotují.

 

Vatikán a globalisté prosazují úctu k pohanství, de facto k jejich démonům (Assisi, Astana). Američtí globalisté vnucují na duchovní bázi neopohanství antizákony legalizující sexuální zvrácenosti, narkotika, kradení dětí, zabíjení tzv. neproduktivních lidí skrze eutanázii... Proto je třeba přijat jasný a kritický postoj ke všem formám náboženského, psychologického a politického exportu z USA. Jde tu o budování struktur zrádců v církvi, kultuře, školství i politice. Globalizátoři skrytě podporují i všechny formy současného okultismu počínaje horoskopy, znameními zvěrokruhu, okultní literaturou, filmy, různým tetováním, talismany, magickými předměty až satanistickými symboly (viz http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=30610, http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=30622). Za globalizací USA stojí světoví bankéři a zednáři, zasvěcení v 33.stupni satanu. Tu jde nejen o psychologický, ale i o duchovní boj. V něm se rozhoduje o věčném životě či věčném zavržení. V Rusku je nutno konat misii mladé generace, která je rockovou hudbou, narkotiky a globalizační sebevražednou ideologií držena v duchovní temnotě.

 

Mnozí Rusové jsou pokřtěni jako pravoslavní, ale nedostali pravdivou osvětu, aby byli uvědomělými věřícími. Když letniční a baptisté takovým formálním pravoslavným vyjasní podstatu spásy, osobní přijetí Krista, a pak jim v modlitebních a biblických hodinách nabídnou živé společenství, nezůstanou pak už pravoslavnými. Pokud by podobnou misii konali pravoslavní, z formálních věřících by se stali uvědomělí pravoslavní.

 

Byzantský patriarchát vyhlásil anathemu na více než 20 protestantských denominací na Západě z důvodu, že přijaly homosexualismus, a že ho navíc aktivně prosazují. Někteří z nich dokonce prožili i obrácení, přijetí Krista za svého Pána a Spasitele i křest Duchem svatým, ale jak skončili? Vyšli duchovně z Egypta, ale na poušti světa se postavili proti Bohu. Ulili si zlaté tele takzvané prosperity, úcty k okultnímu pohanství a toleranci k sexuálním zvrácenostem (homosexualismus, transgender, zoofilie...).

 

Apoštolé po Kristově smrti a vzkříšení přijali Ducha svatého. Kladli ruce na věřící a ti byli rovněž naplňováni Duchem svatým (Sk 8,17, Sk 19,1-7). Apoštolé byli skutečnými svědky a mučedníky za Krista. To bylo pravdivé ovoce křtu Duchem svatým, ne prosperita a prodání Krista i své duše za jidášské dolary z USA! Je zradou a vyhnáním Ducha svatého, jestliže někdo místo následování Krista a pravdivé misie propaguje úctu k pohanům a tzv. mezináboženský dialog. Bohužel, dělají to katoličtí, ale i někteří pravoslavní biskupové. Představitelé letničních i baptistů na Ukrajině svým gestem návštěvy Bruselu v roce 2013 de facto žádali přijetí homosexualismu. Je to zrada Krista a evangelia.

 

Letniční a baptisté nemají svátosti a nemají úctu k Svaté Bohorodičce. Někteří protestantští pastoři dokonce Matku Boží srovnávají s pohanskými bohyněmi. To na Ukrajině činí i kardinál Huzar. Tu jde ale o velké rouhání vůči samotnému Ježíši Kristu!

 

Co se týče ikonostasů, letniční i baptisté je odsuzují. Jejich postoj je obdobný ikonoborcům odsouzeným v 9. století. Západní ideologové ale dnes v ikonopisectví propagují dekadentní proud. V Polsku nechal kněz namalovat nový ikonostas slavným ikonopiscem. Celá farnost se však vzbouřila a ikonostas musel být vyhozen z chrámu. V takovém případě jako byl tento je kritika „ikon“ opodstatněná.

 

Protestantské denominace po roce 1990 velmi rychle začaly v Rusku svou misii. Pravoslavní kněží nebyli připraveni, aby své věřící k osobní misii formovali. Při každém chrámu by mělo být několik živých společenství, kde by kněz či jím vyučený věřící každý týden vedl biblická a modlitební setkání.

 

Pravdivým Kristovým apoštolem byl svatý Pavel. On hlásal pokání, Kristův kříž, který pro pohany byl bláznovstvím a pro židy pošetilostí, ale zároveň neuhášel Ducha svatého (1Sol 5,19). On mluvil jazyky a prorokoval více než ostatní (srov. 1Kor 14,18-19), ale jako základ nekladl dary Ducha svatého, ale Kristův kříž (1Kor 2,2) a pravdivé následování Krista. Na toto mnozí protestantští pastoři zapomínají.

 

Ježíš vyzývá: „Získávejte mi učedníky“, tedy ty, kteří budou zachovávat, co On sám nám předal. Je k jejich získání současná pravoslavná církev připravena?

 

Jak má začít v Rusku misie, v níž základem mají být pravoslavní biskupové a kněží tak, jako apoštolé a proroci? (Ef 2,20) Vzorem jsou apoštolé první křesťanské obce v Jeruzalémě, která byla „jedno srdce a jedna duše“ (Sk 4,32) a v níž byla i Přesvatá Bohorodička. Tento model církve viděl jako ideál i svatý Basil, když psal pravidla pro mnichy, která jsou praktickou pomocí i pro mnohé křesťany žijící mimo monastýr. Potřeba zapojení kněží do misie od nich vyžaduje krok přijetí polomnišského života tím, že den a půl v týdnu prožijí spolu na samotě, oddělení od světa, v modlitbách, Božím slově a bratrském společenství (Sk 2,42).

 

Američtí globalizátoři vedou psychologickou válku, v níž potřebují zneužít nejen protestantské pastory, ale i pravoslavné biskupy a kněze. Jak? Za jidášský dolar z USA. Rovněž za tzv. pomoc církvi v podobě školení, kursů, literatury, filmů... Účinná obrana proti tomuto genocidnímu systému je bratrské společenství kněží. Začněte! (viz 2.část dopisu Výzva k misii v Rusku na http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=31289)

 

Za duchovní probuzení v Rusku se modlí

 

+ Eliáš
Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu

 

2.8.2015

 

Kopie:

Pravoslavným biskupům a představeným monastýrů v Rusku i na Ukrajině

 

Stáhnout: Výzva k misii v Rusku /1.část/ (2.8.2015)