
Máme konat skutky pro věčnost
Datum: 2015-11-10Autor: BKP
Máme konat skutky pro věčnost
Máme konat skutky pro věčnost. Konat je spolu s Ježíšem. Být s Ním. To má cenu pro věčnost, jinak to je k ničemu. Člověk chce vidět efekt, výsledek, chce pochvalu. A často není žádná pochvala, jen bití, pronásledování, ani není žádný efekt – zdá se, že je to jen utracená energie, utracený čas. Můžeš říci: „Dobře, tak to je, ale já jsem, Pane, jednal ve víře.“ A potom to má cenu pro věčnost a ovoce přijde později. Největší krize křesťanů v dnešní době je, že když nejsou poučeni, jak správně zpracovat tu či onu situaci, že potom utíkají pryč z „bojiště“, vzdávají to, odpadají, protože se nenaučili tajemství kříže: Děkovat Bohu a dělat kroky víry. Nikdo je to nenaučil. Kněží jim mluvili jen fráze o lásce.
„Zůstaňte ve mně, a já ve vás. Jako ratolest nemůže nést ovoce sama od sebe, nezůstane-li při kmeni, tak ani vy, nezůstanete-li při mně.“ Proto, pokud máme přinést plody, které nesou požehnání pro nás, pro jiné lidi, pro naše okolí, tak to musí být spojeno s Ježíšem. Pro křesťana je hlavní: Kde je Ježíš? To je hlavní věc.
Matka Angelika, řeholní sestra v Americe, měla televizní studium pro misii za ohromnou částku peněz. Stalo se však neštěstí a vše začalo hořet. Matku Angeliku v tento těžký moment však zajímala jedna věc, ne ztracené peníze, ne zničená misie, ale kde je eucharistický Ježíš, který byl přítomný v kapli tohoto komplexu. Stále opakovala otázku: „Kde je Ježíš? Kde je Ježíš?“ Až dokud nepřišla sestra, která v rukou držela ciborium s eucharistií.
Když se ptali sv. Ignáce, co by dělal, kdyby zrušili řeholi, kterou založil, odpověděl: „Potřeboval bych čtvrt hodiny modlitby před svatostánkem, a potom bych řekl: Pane, přijímám!“
Člověk musí být svobodný. Často něco budujeme a ďábel to za námi boří. Аle Pán dá zase něco jiného, nesmíme být ve chmurách, máme chválit Pána. To je základ: Být s Ježíšem, vzývat Jeho jméno. V hodině smrti, kdy budeme v utrpení, temnotě, ničeho jiného nebudeme schopni. Umírat fyzicky budeme jen jednou, ale umírat duchovně můžeme každý den – obnovovat tajemství křtu. Máme být s Kristem. Žít liturgii, žít to proměňování, žít nový život s Kristem ukřižovaným a vzkříšeným, žít Letnice.
Stáhnout: Máme konat skutky pro věčnost





