
„PANE, KAM SOM SA TO DOSTALA?“
Datum: 2015-12-22Autor: Verici
„Pane, kam som sa to dostala?“
Cestovala som do Nemecka, aby som sa zdokonalila v nemčine. V rodine, kde som mala bývať, som zažila nepríjemné prekvapenie. V mojej izbe bolo veľa kníh o joge a budhizme, v izbe viseli plagáty o joge a z police sa na mňa škeril budha. Povedala som Pánu Ježišovi: „Pane, kam som sa to dostala?“ Tak som si vytiahla Bibliu, dala si ju na stôl, obrázok Pána Ježiša som si dala na nočný stolík a čakala som, čo bude ďalej.
Prešiel asi len týždeň, keď mi domáca naraz povedala, že musím odísť, lebo má prísť jej rodina, a že škola mi nájde nové ubytovanie... Vnímala som, že to nie je tá hlavná príčina... Ale na druhej strane som bola rada, že pôjdem z takého prostredia preč. Prišli však obavy, ku komu sa zase dostanem. Tak som sa modlila a Pán Ježiš sa o mňa úžasne postaral. Teraz bývam u staršej pani, ktorá je už na dôchodku a rada rozpráva. Tak ma aspoň núti hovoriť nemecky – kvôli čomu som sem aj prišla. Zo začiatku sme sa rozprávali hlavne pomocou slovníka - teraz je to čoraz lepšie.
Ďakujem Pánovi Ježišovi predovšetkým za dar viery a za to, že ma chránil a pomohol mi.
Lucia





