
„Prosím, daj mi silu!”
Datum: 2016-01-26Autor: Verici
„Prosím, daj mi silu!”
Mám 75 rokov. Jeden deň som cestovala na modlitbové stretnutie. Nikdy nehľadím na námahu, s ktorou je to spojené, pretože keď vidím, koľko trápenia majú ľudia vôkol mňa, musím to všetko odovzdať na modlitbách Tomu Jedinému, kto s tým môže niečo urobiť. Možno by niekto namietol, že modliť sa môžem aj doma. Svätý Ján Mária Vianey povedal, že modlitba jedného je taká, ako keď horí steblo slamy. Ale keď sa modlia viacerí - to ako by horel celý otep. A preto túžim po spoločenstve bratov a sestier v Kristu, aby som sa povzbudila ich horlivou vierou.
Vonku bola taká horúčava, že som z nej bola celkom vysilená. Z autobusovej zastávky bolo potrebné ešte hodný kus cesty kráčať. Ja som však nebola schopná robiť kroky a ledva som sa posúvala vpred. Trápila ma myšlienka, ako sa budem modliť, keď nevládzem. A tak som v mysli prosila Pána Ježiša, aby mi dal silu a Matku Božiu, aby sa za mňa prihovorila.
A bola som veľmi milo prekvapená. Na modlitbách som mala pocit, ako by ma niekto doslova držal a aj sústrediť som sa mohla ľahko. Ďakujem Bohu za to, že ma má rád, a že mi dáva silu do modlitby i do každodenného života.
Hana





