
Stálo to za to!
Datum: 2016-01-29Autor: Verici
Stálo to za to!
V našej dedine stála kedysi pri ceste kaplnka. Koncom vojny však bola počas bombardovania zničená. Odvtedy sa na tom mieste každý rok stávali 2-3 autohavárie. Ľudia hovorili, že by ju bolo potrebné znovu postaviť, ale nikto sa do toho nemal.
V našej rodine sme boli 3 deti. Keď sa narodila naša štvrtá sestrička, mala veľmi vážne problémy so srdcom. Lekári hovorili, že bude žiť 3 dni, potom 9 ... Vtedy urobil môj otec sľub, že ak bude dcérka žiť, tak on vybuduje spomenutú kaplnku. Boh daroval našej sestričke život a otec sa poponáhľal splniť svoje slovo. Ľudia sa z neho spočiatku smiali a pýtali sa ho, či buduje bar alebo benzínovú pumpu...
Dnes, keď sme oslávili 16 narodeniny našej sestričky, otec s radosťou poznamenal, že nejeden človek sa už pri kaplnke zastavil, prežehnal a spomenul si, že má nesmrteľnú dušu, ktorá potrebuje Boha... A dodal: „Ak by tá kaplnka pomohla do neba čo i len jednej duši, tak to stálo za tú námahu a posmech!”
Katarína





