
8. Všepravoslavný koncil – suicidium /3. část/
Datum: 2016-02-19Autor: BKP
8. Všepravoslavný koncil – suicidium
Citace b. 5: „Současné oboustranné teologické dialogy, které vede pravoslavná církev, stejně jako její účast v hnutí za obnovení jednoty křesťanů, jsou založeny na její pravoslavné identitě a duchu všeobecnosti a mají za cíl hledání ztracené jednoty křesťanů na základě víry a Tradice prvotní církve sedmi všeobecných koncilů.“
Odpověď: Vatikán je kvůli herezím a synkretismu v hluboké apostazi. Termíny „teologický dialog“ a „obnovení jednoty křesťanů“ jsou manipulací, protože dnes jde o dialog s heretiky a jednotu s apostazí, a ne s pravověrnými křesťany. De facto„teologický dialog“ a „obnovení jednoty křesťanů“ jsou pozitivní pojmy, které manipulují věřícími a vtahují je do procesu duchovního sebezničení. Sedm koncilů bojovalo proti herezím, kdežto tento koncil, snahou sjednotit se s odpadlým Vatikánem, otvírá dveře největším herezím. Proto je hrubou lží k oklamání pravoslavných věřících tvrdit, že k tzv. sjednocení dochází na základě pravé víry a Tradice.
Citace b. 6: „Jednota, která je charakteristická pro církev v její ontologické podstatě, nemůže být narušena... sledujíc objektivní cíl připravit cestu k jednotě.“
Odpověď: Tuto jednotu, jak svědčí celá historie, narušují hereze, dnes hereze odpadlé katolické církve. Usilovat o jednotu s heretiky znamená narušit ontologickou podstatu církve, tedy odpadnout k herezím.
„Kdo by hlásal jiné evangelium, i kdyby to byl anděl z nebe, budiž proklet.“ (Gal 1,8-9) Vatikán se de facto stal sektou, protože se odsekl od pravověrného učení! Sektou v historii byli ariáni, v určité době k ní odpadla většina východních biskupů.
Citace b. 7: „Pravoslavné církve se dnes aktivně účastní oficiálních teologických dialogů... nehledě na hlubokou krizi v ekumenickém hnutí... ‚abychom nekladli překážky Kristovu evangeliu‘ (1Kor 9,12).“
Odpověď: Krize není v tom, že není rozvinut dialog s apostatickým Vatikánem, krize je v tom, že Vatikán svou apostazí uvedl do celosvětové krize celé křesťanství.
V dnešní době, pokud by vedení pravoslavné církve bylo pravdivé, varovalo by všechny místní pravoslavné církve před jakýmkoliv dialogem s odpadlou katolickou církví, která ztratila svou podstatu a má ducha neopohanství – New Age. Pokud to pravoslavné církve nevědí, je to chyba moskevského patriarchátu, který je měl varovat, a ne iniciovat k tzv.teologickým dialogům.
Vatikán svým internáboženským dialogem zlikvidoval jakoukoliv misii, kterou pokládá za proselytismus. Argumentovat Božím slovem o jednotě, „abychom nekladli překážky Kristovu evangeliu“, je pokrytectvím, protože Vatikán přijal nové, heretické antievangelium, za které na něm spočívá prokletí. (Gal 1,8-9)
Citace b. 8: „... doufá, že Duch svatý, který ‚svolává církevní sněm‘ ... z milosti Pána, který se modlil: ‚Aby všichni byli jedno‘ (J 17,21), ...především doufá v pomoc Ducha svatého.“
Odpověď: Cílem zrádného vedení pravoslavné církve je sjednotit se s apostazí odpadlé katolické církve. Rouhačsky tvrdí, že tento heretický Všepravoslavný koncil svolává Duch svatý. Tento heretický koncil svolává duch hereze, který vyhání Ducha svatého. Pokrytecky se odvolávají na modlitbu, kterou pronesl Pán Ježíš: „Aby všichni jedno byli“, ale vedení pravoslavné církve tímto zneužívá Kristova slova. Nemůže být jednota Krista s Beliálem! (2Kor 6,15)
Citace b. 11: „Metodologie teologických dialogů spočívá v překonání tradičních teologických rozdílností, nebo eventuálně v odhalení nových růzností, a v hledání společných momentů křesťanské víry.“
Odpověď: Co se týče metodologie teologických dialogů, ignoruje se zde podstatná věc, že Vatikán je v apostazi a ztratil křesťanskou víru. Takže hlavní metodologie těchto teologických dialogů je založena na totální slepotě. Cedí se komáři, a velbloudi se polykají. Navíc skrytým cílem těchto tzv. teologických dialogů je převést pravoslavnou církev pod vládu herezí. Novodobá metodologie neustálých setkávání a tzv. dialogů vede k vymývání mozků a k psychologickému násilí, aby se člověk nakonec zřekl Boží pravdy a přijal herezi. První dialog vedla Eva s hadem v ráji; ovocem byl hřích a smrt. Když chtěl ďábel vést s Kristem dialog na poušti, Ježíš ho kategoricky ukončil slovy: „Odejdi satane!“ Vést dialog s heretikem, jak říká sv. Basil, je totéž jako komunikovat s infikovaným člověkem; dřív nebo později se nákaza přenese.Tajemství víry – dogmata – přijímáme vírou tak, jak nám je tlumočí svatá Tradice. Vést o nich dialog s heretiky je zrada víry a sebevražda!
Citace b. 12: „Je samozřejmé, že společným cílem všech teologických dialogů je definitivní obnovení jednoty v pravé víře a lásce... tedy cíl všech dialogů je jeden.“
Odpověď: Vatikán je v apostazi a nekoná z ní pokání, naopak, postavil ji jako normu! Vytvořit s ním jednotu, což jecílem těchto dialogů, jak uvádí dokument, znamená zničit vlastní identitu a upadnout do apostaze. Je nesmyslem a lží říkat, že taková pseudojednota bude „v pravé víře a lásce“.
Citace b. 14: „Jakýkoliv oficiálně započatý dialog končí završením práce příslušné smíšené teologické komise, tehdy, když předseda pravoslavné komise podá zprávu ekumenickému patriarchovi (Bartolomějovi), který se souhlasem představených místních pravoslavných církví ohlásí ukončení dialogu. Ani jeden dialog nebude pokládán za ukončený do toho momentu, dokud na všepravoslavné úrovni nebude vyhlášeno rozhodnutí o jeho ukončení.“
Odpověď: Tento proces sám prozrazuje, že jde o dosažení změny víry pomocí psychologické manipulace používané v tzv. dialogu s heretiky apostatického Vatikánu a pod tlakem kontroly apostatického patriarchy. Cílem je likvidace pravoslavné víry. Patriarcha Bartoloměj je zjevným heretikem a je pod Božím prokletím (anathemou) za svou zradu víry a spolupráci se systémem NWO, který likviduje křesťanství. Heretik Bartoloměj či Kirill nedovolí ukončení tzv. dialogu, dokud pravoslavní neztratí víru a nepřijmou hereze. Jde o plánovanou duchovní sebevraždu.
Podobný dialog vede NWO, který zavádí v EU homosexuální zákony. V Česku byl mnohokrát zákon o homosexuálním partnerství odmítnut, ale nakonec byl po neustálém tzv. dialogu prosazen. A podobně i ostatní sebezničující zákony.
Citace b. 15: „Po úspěšném zakončení práce každého dialogu je na všepravoslavné úrovni přijato rozhodnutí oobnovení církevního soužití, které musí být založeno na konsenzu všech místních pravoslavných církví.“
Odpověď: Druhým stupněm, a vlastně skrytým cílem tzv. úspěšného dialogu, je obnovení církevního soužití. Jinými slovy to znamená: odpadlý Vatikán, který je pod Boží anathemou, převezme vládu nad jednotlivými pravoslavnými církvemi. Toto je ten úspěšný dialog. Proto ekumenický patriarcha – apostata Bartoloměj, zavádí v jednotě s Kirillem tento lstivý mechanismus k realizaci vnitřního odpadu a ke zničení pravoslavné církve.
Závěrečné slovo: Každý biskup, každý mnich, každý kněz, každý věřící musí v tomto historickém čase, kdy už je určen termín duchovní sebevraždy pravoslavné církve, udělat maximum, aby heretický patriarcha Kirill, který už nezákonně okupuje církevní úřad, byl odvolán a zároveň nedovolit, aby byl sebevražedný Koncil uskutečněn.
Kopie:
Patriarchům a biskupům pravoslavné církve
Prezidentům a vládám Ruska a Řecka
Masmédiím
Stáhnout: 8. Všepravoslavný koncil – suicidium /3. část/ (12.2.2016)





