
Ďábel nás chce oklamat a dostat nás do pekla
Datum: 2016-04-16Autor: BKP
Ďábel nás chce oklamat a dostat nás do pekla
Je napsáno: „Odejděte do věčného ohně, který je připraven ďáblu a jeho andělům!“ To je strašné slovo, které je řečeno těm, kteří budou zavrženi. Přestože máme v Písmu svatém mnoho výroků o pekle, mnoho tzv. křesťanů v něho nevěří. Ve všech dobách měl ďábel takový argument, který popíral věčné zahynutí. Už v ráji ďábel prohlásil: „Jistě nezemřete, ale otevřou se vám oči a budete jako bohové.“ (srov. Gen 3,4-5) Ďábel lhal. Podstata zavržení je, že člověk nevěří Božímu slovu, věří však ďáblu a jeho lži. A proto také, komu věří, s tím se sjednocuje. Proto se musíme i ve svém nitru postavit proti programu vzpoury, který jsme zdědili po prvních rodičích, proti dědičnému hříchu, duchovní slepotě, lásce ke lži a tomu, že člověk v tu lež věří. Ježíš nám přinesl pravdu a chce naše dobro. Ďábel nás chce oklamat a dostat nás tam, kde je on sám. To je jeho program i všech těch inteligentních démonských duchů, kteří působí jako temné mraky a ovlivňují naše myšlení i skrze filosofie, kdy sugestivně vnucují lež druhým. Ďábel nás tak drží v temnotě a v duchovním spánku. A právě tím, že bojujeme proti lži, která je v nás a která je ve světě i proti duchu lži, proti ďáblu, můžeme dokazovat Bohu věrnost a lásku.





