
Nastane reforma uvnitř fokoláre?
Datum: 2016-05-13Autor: BKP
Nastane reforma uvnitř fokoláre?
1) Pozitiva hnutí fokoláre:
Zakladatelka Chiara Lubichová se svými přítelkyněmi v době, kdy končila válka, zažila hluboké duchovní zkušenosti, které mohly být mnohým povzbuzením ve víře.
Dnes největším pozitivem je, že se kněží fokoláre pravidelně scházejí. Když byl arcib. J. Graubner kaplanem ve Valašských Kloboukách, přijela za ním návštěva, ale bohužel nebyl doma. Na nástěnce byl vyvěšen bohatý program hodin náboženství, ale úterek byl volný. Rezervoval si ho na setkání s fokoláre-kněžími. To je třeba ocenit. Čas si našli i ostatní fokolaríni. Jiní kněží diecéze to nedokázali. Každý byl individualista, i když mnozí byli velmi horliví v opravách chrámů, v katechezi či pastoraci. O setkání s bratřími a společný duchovní program však zájem neměli, pokládali to za utracený čas. Pravidelné setkávání fokolarínů bylo v individualistické struktuře skutečně něčím revolučním. Když chtěli jiní kněží tvořit bratrské společenství na modlitbě, Božím slově i vzájemném povzbuzování, po několika pokusech to vždy zkrachovalo.
Pravdivá kritika hnutí fokoláre, kterou zde uvádíme, je projevem čisté lásky a touhy, aby usilovali o skutečnou jednotu s Kristem ukřižovaným a chodili v Duchu pravdy. Kéž by se stali světlem a příkladem v této době mimořádné zkoušky, do které se církev dostala, a to nejen v ČR.
2) Negativa fokoláre:
Mlčení ČBK pod vedením fokoláre stahuje vinu za tyto zločiny:
K uzákonění registrovaného partnerství homosexuálů fokolarínská ČBK mlčela.
K amorální gender ideologii ČBK i fokoláre mlčí!
K zákonu o sociálně právní ochraně dětí, ve skutečnosti – k systému na kradení dětí rodičům, ČBK i fokoláre mlčí.
Ke gay pride v Praze biskupové ČBK i fokoláre mlčí.
K Lisabonské smlouvě, která je antidesaterem, ČBK i fokoláre mlčí.
K legalizaci narkotik ČBK i fokoláre mlčí.
K antidiskriminačním zákonům, které zavádějí homodiktaturu, ČBK i fokoláre mlčí.
K šíření zednářství i jeho různých forem ČBK i fokoláre nejen mlčí, ale diskrétním způsobem je i propaguje.
K legalizaci prostituce ČBK i fokoláre mlčí.
K uzákonění adopce dětí homosexuály ČBK i fokoláre mlčí.
K několikrát opakovanému havlovskému Fóru 2000 s T. Halíkem a dalajlámou prosazujícím New Age a NWO, ČBK i fokoláre mlčí.
Toto mlčení je ovocem toho, že ČBK i po vyzvání mlčela k herezi arcibiskupa Zollitsche, který popřel spasitelnou Kristovu smrt na kříži.
Ale ČBK i fokoláre už nemlčí, když jde o prosazování islamizace v ČR. Dokonce vzali od státu 200 milionů Kč, aby pod rouškou Charity nasadili islamisty do Česka. V krytí a prosazování zločinů se ukázali jako církevní sluníčkáři.
Fokolarínské vedení ČBK si vynutilo restituce. Avšak dlouholetého vedoucího fokoláre, nynějšího biskupa Hučka, nedonutilo, aby vrátil vdově Dr. Šutkové majetek, který jí ukradl.
Fokoláre chce hypnotizovat věřící: Hypnotizér M. K. získal v Košicích doktorát z teologie za okultní hypnózu, kterou zařadil jako novum do pastorační praxe. Vinu za to nese rektor-fokolarín, Doc. A. Konečný. Hypnóza je dodnes pravoslavnou církví zakázána jako prvek spojený s okultismem a znásilňováním lidské psychiky. Biskup L. Hučko (fokoláre) zřídil pro hypnotizéra M.K. sociálně-právní poradnu, aby mohl pod touto hlavičkou „blahodárně“ hypnotizovat věřící.
Pseudoumění a fokoláre: V Praze byla „umělecká“ výstava, kde byl kříž a na něm nahá žena a rovněž obrazy podobného charakteru. Věřící prosili vedení ČBK, aby protestovalo proti urážení křesťanské víry. Mluvčí ČBK, který tlumočil postoj foko-kardinála M. Vlka, prohlásil, že „zde jde o hodnotné umění a ti, kdo se pohoršují, nemají katolickou víru“. Tento kardinál vyhlásil (2016) v televizi herezi, že islámský Alláh je prý náš Bůh, tedy Otec našeho Pána Ježíše Krista. Má pan kardinál ještě katolickou víru?
Co fokolarín arcibiskup J. Graubner? Dovolil liberálnímu duchu, aby ničil bohoslovce. Rovněž absolventi katolické školy spadající pod charitu se veřejně hlásí k buddhismu, a ne ke křesťanství. Zásluhu na tom mají profesoři z teologické fakulty. Graubner rovněž dovolil, aby na teologické fakultě v Olomouci probíhala převýchova řeholníků v duchu liberalismu a New Age. Ta byla završena zen-buddhistickými duchovními cvičeními na sv. Hostýně! Do čela bohoslovecké fakulty byla zvolena žena – děkanka. Tento progres falešného feminismu zasáhl i samotnou biskupskou konferenci – mluvčím ČBK byla žena, fokolarínka. Je to podobné, jako by si lékaři vybrali za svého mluvčího výřečnou kadeřnici, anebo hokejisté za svého trenéra učitelku mateřské školky.
V ČR kard. M. Vlk a arcibiskup J. Graubner, oba z hnutí fokoláre, byli po pádu komunizmu po celou dobu předsedy ČBK. V biskupském sboru bylo dokonce sedm členů tohoto hnutí. Tedy církevní vláda je plně v rukou fokoláre. Ta úžasná šance! Mohli za 26 let zprostředkovat skutečné duchovní probuzení. Mohli v seminářích zavést hlubokou kněžskou formaci. Z této formace pak mohly vyplynout účinné evangelizační modely realizované skrze hnutí, které má nejsilnější základnu aktivních laiků v ČR. Mohli dát model pravdivého křesťanství po vzoru prvních křesťanů. Bohužel, musíme konstatovat, že hnutí fokoláre žádnou duchovní revoluci nepřineslo, ba naopak, vedení fokoláre nese plnou zodpovědnost za masový odpad z 5 na 4 milióny katolíků v ČR, a to jen za 10 let.
Otázka (de)formace seminaristů: Ani kard. Vlk ani arcibiskup Graubner nikdy nevystoupili proti skutečné duchovní rakovině, kterou je ateistická filozofie obsažená v historicko-kritické metodě (teologii). Nevystoupili proti propagaci synkretismu s pohanstvím, ba naopak, po vzoru Chiary ji prosazovali. Nevystoupili proti propagaci homosexuality ani proti svěcení žen a ani proti duchu New Age. Tyto rozkladné teorie u profesorů i seminaristů tolerovali. Oba, jako ordináři fokoláre, nikdy neodsoudili tato rakovinová ložiska, proto nesou zodpovědnost za pokročilý stav této smrtelné choroby, a to jak v seminářích, tak i mezi Božím lidem.
Tato duchovní slepota je oficiálním postojem celého hnutí Fokoláre.
a) Synkretismus Fokoláre
Uctívat Boha a zároveň uctívat i démony ve zvířatech je synkretismus.
„14. červen. Ve vstupní hale Centra Mariapoli visí neobvyklý nápis: Bhakti, cesta lásky. Jednota s Bohem a universální bratrství hinduismu a křesťanství.“ (Nové Město 10/2002)
Bhakti ve skutečnosti není cestou lásky, protože je falešnou cestou sebezbožšťování a modlářství. Křesťanství nemůže tvořit s hinduismem univerzální bratrství. Proč? Protože křesťané uctívají jediného Boha a hinduisté uctívají démony – bohy s malým b (srov. 2Kor 6,14n). První přikázání tento synkretismus jasně zakazuje: „Já, Hospodin, jsem tvůj Bůh! ... nebudeš míti jiné bohy…“ (Dt 5,6-7; 14-15)
Zakladatelka fokoláre, Chiara, dostala několik čestných doktorátů od hinduistů a buddhistů a rovněž její tzv. premjóga je svědectvím jednoty ducha fokoláre s hinduismem a buddhismem. Toto je ale odpad – apostaze – od spasitelné víry. Je to hřích proti Duchu svatému – odmítnutí Ducha pravdy, přijetí ducha lži a smrti! Toto je veřejná zrada Ježíše Krista. Výrok arcibiskupa Graubnera v zápase o restituce se ve skutečnosti plně vztahuje na Chiaru a fokoláre: „Změna postoje by musela znamenat přiznání viny, pokání a nápravu. Toto je ale příliš náročný požadavek pro lidi odmítající (jediného) Boha a duchovní hodnoty vůbec!“ Fokolarínské hnutí s duchem New Age připravuje autogenocidu křesťanství, a to nejen v ČR! Proto fokoláre musí konat pokání z apostaze! Pro fokoláre které tvoří jednotu s herezemi synkretismu a neomodernismu, je příliš náročným požadavkem „přiznání viny, pokání a (konat) nápravu“. „U Boha není nic nemožného“. (Lk 1,37) Najde se v hnutí jeden pokorný, který poví s Marií své bytostné „ANO“ Bohu?
b) Premjóga
Chiara L. založila tzv. premjógu (fokojógu), která je plodem duchovního synkretismu fokoláre. Prohlásila, že při meditaci s hinduisty prožila duchovní vibrace. Bůh v hinduismu není osobou; démoni, které uctívají, se projevují jakousi vibrací. Pokud tento vibrující duch, kterého přijala Chiara Lubich, pronikl také celé hnutí fokoláre, které založila a vedla, pak je potřebné z toho konat veřejné pokání! (podrobněji v: „Čtyři slova z Ukrajiny“, http://community.org.ua/dwnld/4words_cz.rar) Je tragedií, že „Nostra aetate“ II. Vaticana (1965) i Jan Pavel II. v Assisi (1986) tomuto heretickému synkretismu otevřeli dveře. Proto byla zveřejněna anathema na II. Vaticanum a posmrtně i na Jana Pavla II. Bez toho by pravdivá obnova církve nemohla nastat.
c) Sekta
Mnozí z těch, kdo odešli z hnutí fokoláre, vydávají otřesná svědectví. Ex-členové fokoláre porovnali analýzu PhDr. G.A. Galantiho, který zkoumal Moonovu sektu - tzv. Církev Sjednocení (jednoty), a ve své studii došli k závěru, že více než 10 různých technik tzv. vymývání mozků užívá nejen Moonova sekta, ale i hnutí fokoláre. Tyto techniky byly popsány v knize Roberta J. Liftona „Studie vymývání mozků“.
d) New Age
Zakladatelka hnutí fokoláre Chiara Lubich, dostala odměnu od Rotary tridentského Alto Adige Südtirol 2001. Rotary klub má úzké spojení se svobodnými zednáři. Představitel Rotary pan Mattarolo říká: „Máme podobné cíle … i my chceme jednotu.“ (Nové Město 9/2001) Za jakou jednotu dostala Chiara odměnu? Za takovou, jakou by vytvořil lékař s pohřební službou za dodávku dostatečného množství zemřelých.
e) Heretická vláda fokoláre v ČR
V roce 2002 fokolarínský kardinál M. Vlk de facto zlikvidoval katolickou bohosloveckou fakultu v Praze. Byli vyhozeni pravověrní učitelé: Prof. ThDr. V. Wolf, Prof. ThDr. J. Polc a jiní. Dnes už se zde hlásají oficiálně bludy a propaguje nemorálnost. Jistý student byl v roce 2005 dvakrát vyhozen od závěrečné státní zkoušky z dogmatické a morální teologie za to, že na základě Písma svatého nazval homosexualitu hříchem.
„Prorocký“ výrok Ch. Lubichové: „Nezdá se vám, že nyní jednota světa, ve kterou pevně věříme, se dnes ještě více přiblížila?... Proto všichni spolu děláme nový krok k tomuto cíli.“
Takový cíl má NWO a New Age. Pán Ježíš se modlil za jednotu, ale těch, kteří ze světa vyšli a svět je za to nenávidí (srov. J 17,14).
Hnutí fokoláre má dnes více než 300 biskupů a více než 10 kardinálů. Jsou tito pastýři, kteří tvoří jednotu s apostazí své zakladatelky, slepí? Všichni mají jedno společné: notoricky odmítají pravdivé pokání, bez něhož ale nikdo spasen nebude (Lk 13,3). Upřímní fokolaríni tvoří základnu pro duchovní elitu, která však netvoří jednotu s Duchem svatým, ale s duchem New Age. Je to podobné, jako u zednářů. Prostí členové jsou přesvědčeni, že slouží dobru a lidstvu. Co koná skrytě vládnoucí elita 33 ke genocidě lidstva, to oni neví. Jak elita zednářů, tak i fokolarínů – obojí mají své stupně tajemství, z důvodu účinné manipulace se svými podřízenými.
V současné době vidíme ovoce aggiornamenta II. Vaticana na pseudopapeži Františku Bergogliovi. Souhlasí fokoláre s jeho „prohomosexuální“ politikou? Anebo stále ještě mantruje: „Neurážejte nám Svatého otce!“ Jenže Bergoglio je pro své hereze vyloučen z katolické církve. Úřad okupuje nezákonně. V USA tyto dny jezuité, jejichž členem je i Bergoglio SJ, měli odvahu uspořádat konference pod názvem: „Je tento papež vůbec katolíkem?“. Ale fokolaríni s ním tvoří jednotu – stále stejná písnička o „lásce“ a teď navíc i o „milosrdenství“. Zatím ještě nelíbají po jeho příkladu nohy transsexuálům, ale islamizaci vehementně prosazují. Foko-biskup Radkovský má na tom rovněž vinu, protože prosadil (2016) za svého nástupce veřejného islamofila a heretika Holuba. Cílem je vytvoření podmínek pro šaría v plzeňské diecézi, a tím i v ČR.
3) Závěr:
Vážení členové hnutí fokoláre, jsme si vědomi, že je mezi vámi mnoho upřímných křesťanů, kteří chtějí sloužit Bohu i církvi a potřebují společenství. Musíme přiznat, že pouhé formální křesťanství a jen oficiální společenství v chrámech nevytváří pro duchovní život nutné podmínky. Nenahraditelný prvek společenství vám nabídlo hnutí fokoláre a vy jste v něm viděli možnost k rozvoji svého křesťanského života. Obracíme se tímto především na upřímné kněze v tomto hnutí, kteří bolestně prožívají, jakým směrem vedení fokoláre kráčí a jsou nuceni pod poslušností tuto cestu přijmout. Proto je vybízíme: Nebojte se! Vy, kteří upřímně hledáte, učiňte vnitřní reformu a návrat k pravověrným kořenům i pravdivému Duchu, kterého měli apoštolé a mučedníci. Pokud budete vyloučeni, pak založte pravověrnou větev, která bude nést vpravdě odpovídající název „Mariino hnutí“. Svatá Bohorodička je královnou i proroků. Svatý Jan, který vedle ní stál pod křížem, byl nejen apoštolem, ale i prorokem, plně otevřeným Duchu pravdy, Duchu Božímu. Nebojte se, začněte! Kéž letošní Svatodušní svátky (15. 5. 2016) budou duchovním zlomem ve fokolarínském hnutí v ČR a tento zlom se stane modelem pravdivé reformy v celé církvi!
Na ten úmysl se modlí





